Genk niet te spreken: "Alle fiftyfifty-beslissingen voor Anderlecht"

door
Genk niet te spreken:

RSC Anderlecht maakte vrijdagavond een einde aan de zegereeks van KRC Genk en haalde het op eigen veld met 1-0 van de leider. Een verdiende overwinning gezien het wedstrijdverloop, RSCA had zelfs voldoende kansen om de voorsprong nog uit te bouwen. Al had de uitslag er ook anders kunnen uitzien.


Zo kwam er achteraf de nodige kritiek op de wedstrijdleiding vanuit het Genkse kamp. Eerste discussiepunt was de strafschop waarmee Lukas Nmecha de eindstand vastlegde. De VAR had immers zijn twijfels bij deze fase en liet scheidsrechter Nathan Verboomen naar het scherm komen, maar die bleef uiteindelijk bij zijn beslissing. Daarnaast stelde coach John van den Brom dat zijn ploeg ook twee penalty's had kunnen krijgen: eentje na een trekfout op Paul Onuachu, eentje na vermeend hands van Mohamed Daudu aan de rand van de zestien (zie foto). "De beelden liegen niet", maakte de Nederlander zich sterk.

En ook de Genkse aanvoerder Danny Vukovic had weinig goeds te zeggen over het optreden van ref Verboomen. "Je kan niet spreken met die man. Ik ben de aanvoerder en was respectvol, maar de manier waarop hij tegen mij sprak getuigt zelf van niet veel respect. Ik sprak hem niet eens aan over de penalty, maar wel over alle andere fiftyfifty-beslissingen die telkens in het voordeel van Anderlecht werden gegeven", aldus de doelman bij Eleven Sports. "Maar ik wil er niet te veel over praten, het is niet door de scheidsrechter dat we verloren hebben."

LEES OOK: Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

Genk had minstens één strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

2
2
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

28
28
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

31
31
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

107
107
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

76
76
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

335
335
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

132
132
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

177
177
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

139
139
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

293
293
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

301
301
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

311
311
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

800
800
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

280
280
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

368
368
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

465
465
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

554
554
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

119
119
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

365
365
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

79
79
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

340
340
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

263
263
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

652
652
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

428
428

Meer sportnieuws