TRANSFERUURTJE: 'Nilis blijft bij Anderlecht, interesse voor Clement'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nilis blijft bij Anderlecht, interesse voor Clement'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht draaide Luc Nilis de voorbije twee weken mee in de technische staf. De bedoeling was om daarna zijn functie te evalueren en het lijkt erop dat die evaluatie gunstig zal uitvallen. De gesprekken over een definitief dienstverband zouden snel aangeknoopt worden. Nilis zou een contract voor onbepaalde duur als spitsentrainer kunnen tekenen.



Wie weet krijgt Nilis in januari een extra aanvaller om mee te werken. Anderlecht zou immers zijn oog laten vallen hebben op Jovo Lukic, een 22-jarige targetspits van Borac Banja Luka. De Bosniër, die vergeleken wordt met Edin Dzeko, zou wel nog geen zin hebben om zijn thuisland te verlaten.

De voorbije maanden werd Albert Sambi Lokonga weleens aan een vertrek gelinkt. De middenvelder stelt nu echter dat hij daar absoluut niet aan denkt. De 21-jarige, die bij afwezigheid van Van Crombrugge tot aanvoerder gebombardeerd werd, ligt nog vast tot 2023.



Vrijdag keert John van den Brom terug in het Lotto Park, al zal dat niet helemaal zijn zoals hij gehoopt had. Naar verluidt aasde de Nederlander immers op een terugkeer als coach bij Anderlecht de voorbije jaren, maar voor de club was dat geen optie. Hij ging onlangs aan de slag bij Genk.

Philippe Clement gooide de voorbije jaren hoge ogen met Club Brugge en dat levert hem stilaan interesse uit het buitenland op. Zo was hij in september in beeld bij Stade Reims. Dat kreeg echter een resoluut njet van Blauw-Zwart te horen toen ze contact opnamen.



BUITENLAND

Bij FC Barcelona vallen de resultaten tegen en groeit de druk op Ronald Koeman. De trainer zou daarom in januari absoluut willen dat de club werk maakt van de komst van Eric Garcia en Memphis Depay. Zij waren in de zomer al in beeld, maar door het langdurig uitvallen van Piqué en Fati is de nood aan een extra verdediger en spits groter dan ooit.

LEES OOK: Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Is Clement klaar voor het buitenland?

Meest recent

Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

8
8
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

17
17
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

19
19
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

25
25
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

193
193
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

23
23
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

103
103
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

29
29
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

33
33
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

100
100
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

223
223
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

283
283
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

171
171
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

117
117
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

46
46
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

210
210
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

69
69
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

233
233
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

54
54
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

83
83
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

118
118
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

91
91
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

76
76

Meer sportnieuws