Ajax volgt Club Brugge richting Europa League

door
Ajax volgt Club Brugge richting Europa League

Deze week worden de laatste wedstrijden in de groepsfase van de Champions League afgewerkt. Club Brugge werd op dinsdag al uitgeschakeld, vandaag was het de beurt aan de Nederlanders om een plaats bij de laatste zestien te proberen bemachtigen.

Daar moest Ajax voor gaan zorgen. Zij kregen in een allesbeslissend duel in de Johan Cruyff-Arena het Italiaanse Atalanta op bezoek. Op voorhand beloofde dit een mooi duel te worden tussen twee aanvallend voetballende teams. Ook in de heenwedstrijd was er heel wat spektakel, getuige de 2-2 eindstand waar de Italianen een dubbele achterstand wisten op te halen.

De eerste helft vanavond zorgde echter niet voor veel sensatie. Ajax had het overwicht en het overgrote deel van het balbezit, maar tot veel kansen kwamen ze evenwel niet. Atalanta behield een goede organisatie en gaven niet veel ruimte weg. De ruststand was niet verrassend 0-0, wat op dat moment de uitschakeling betekende voor de mannen van Erik ten Hag. Ajax moést namelijk winnen om de tweede plaats en ticket voor de 1/16 finales te kunnen pakken.

Het ging in die tweede helft dan ook op zoek naar de drie punten, maar kreeg zo'n tien minuten voor tijd een stevige opdoffer te verwerken. Goudhaantje Gravenberch werd met een tweede geel namelijk van het veld gestuurd. Amper zes minuten later deelde Atalanta de genadestoot uit aan zijn Nederlandse opponent. Muriel zorgde voor 0-1, en gaat Ajax zo net zoals Club Brugge naar de Europa League.

In de andere partij uit groep D kwam Liverpool niet verder dan 1-1 bij kleine broertje Midtjylland. Scholz (ex-Standard en Club Brugge) scoorde voor de Denen vanop strafschop.

Scoreverloop:

(85') Muriel 0-1

LEES OOK: Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Is Ajax kandidaat eindwinnaar in de EL?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

330
330
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

288
288
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

175
175
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

226
226
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

563
563
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

206
206
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

602
602
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

161
161
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

330
330
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws