Ajax volgt Club Brugge richting Europa League

door
Ajax volgt Club Brugge richting Europa League

Deze week worden de laatste wedstrijden in de groepsfase van de Champions League afgewerkt. Club Brugge werd op dinsdag al uitgeschakeld, vandaag was het de beurt aan de Nederlanders om een plaats bij de laatste zestien te proberen bemachtigen.

Daar moest Ajax voor gaan zorgen. Zij kregen in een allesbeslissend duel in de Johan Cruyff-Arena het Italiaanse Atalanta op bezoek. Op voorhand beloofde dit een mooi duel te worden tussen twee aanvallend voetballende teams. Ook in de heenwedstrijd was er heel wat spektakel, getuige de 2-2 eindstand waar de Italianen een dubbele achterstand wisten op te halen.

De eerste helft vanavond zorgde echter niet voor veel sensatie. Ajax had het overwicht en het overgrote deel van het balbezit, maar tot veel kansen kwamen ze evenwel niet. Atalanta behield een goede organisatie en gaven niet veel ruimte weg. De ruststand was niet verrassend 0-0, wat op dat moment de uitschakeling betekende voor de mannen van Erik ten Hag. Ajax moést namelijk winnen om de tweede plaats en ticket voor de 1/16 finales te kunnen pakken.

Het ging in die tweede helft dan ook op zoek naar de drie punten, maar kreeg zo'n tien minuten voor tijd een stevige opdoffer te verwerken. Goudhaantje Gravenberch werd met een tweede geel namelijk van het veld gestuurd. Amper zes minuten later deelde Atalanta de genadestoot uit aan zijn Nederlandse opponent. Muriel zorgde voor 0-1, en gaat Ajax zo net zoals Club Brugge naar de Europa League.

In de andere partij uit groep D kwam Liverpool niet verder dan 1-1 bij kleine broertje Midtjylland. Scholz (ex-Standard en Club Brugge) scoorde voor de Denen vanop strafschop.

Scoreverloop:

(85') Muriel 0-1

LEES OOK: De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Is Ajax kandidaat eindwinnaar in de EL?

Meest recent

'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

0
0
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

9
9
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

57
57
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

106
106
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

275
275
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

34
34
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

89
89
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

877
877
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

451
451
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

598
598
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

18
18
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

209
209
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

372
372
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

320
320
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

280
280
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

224
224
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

265
265
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

107
107
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

593
593
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

562
562
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

125
125
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

551
551
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

627
627
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

286
286

Meer sportnieuws