Ajax volgt Club Brugge richting Europa League

door
Ajax volgt Club Brugge richting Europa League

Deze week worden de laatste wedstrijden in de groepsfase van de Champions League afgewerkt. Club Brugge werd op dinsdag al uitgeschakeld, vandaag was het de beurt aan de Nederlanders om een plaats bij de laatste zestien te proberen bemachtigen.

Daar moest Ajax voor gaan zorgen. Zij kregen in een allesbeslissend duel in de Johan Cruyff-Arena het Italiaanse Atalanta op bezoek. Op voorhand beloofde dit een mooi duel te worden tussen twee aanvallend voetballende teams. Ook in de heenwedstrijd was er heel wat spektakel, getuige de 2-2 eindstand waar de Italianen een dubbele achterstand wisten op te halen.

De eerste helft vanavond zorgde echter niet voor veel sensatie. Ajax had het overwicht en het overgrote deel van het balbezit, maar tot veel kansen kwamen ze evenwel niet. Atalanta behield een goede organisatie en gaven niet veel ruimte weg. De ruststand was niet verrassend 0-0, wat op dat moment de uitschakeling betekende voor de mannen van Erik ten Hag. Ajax moést namelijk winnen om de tweede plaats en ticket voor de 1/16 finales te kunnen pakken.

Het ging in die tweede helft dan ook op zoek naar de drie punten, maar kreeg zo'n tien minuten voor tijd een stevige opdoffer te verwerken. Goudhaantje Gravenberch werd met een tweede geel namelijk van het veld gestuurd. Amper zes minuten later deelde Atalanta de genadestoot uit aan zijn Nederlandse opponent. Muriel zorgde voor 0-1, en gaat Ajax zo net zoals Club Brugge naar de Europa League.

In de andere partij uit groep D kwam Liverpool niet verder dan 1-1 bij kleine broertje Midtjylland. Scholz (ex-Standard en Club Brugge) scoorde voor de Denen vanop strafschop.

Scoreverloop:

(85') Muriel 0-1

LEES OOK: 'Atalanta in shock: CDK flirt met brutale exit'

Is Ajax kandidaat eindwinnaar in de EL?

Meest recent

'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

32
32
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

16
16
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

54
54
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

36
36
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

105
105
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

538
538
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

143
143
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

414
414
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

287
287
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

110
110
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

225
225
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

150
150
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

467
467
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

390
390
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

334
334
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

853
853
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

277
277
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

491
491
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

351
351
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

391
391
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

247
247
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

941
941
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

195
195

Meer sportnieuws