Leko steunt Clement: "Het is echt niet normaal"

door
Leko steunt Clement:

De door corona volgepropte kalender begint zijn tol te eisen bij een aantal ploegen. Vooral de spelers van clubs die ook Europees actief zijn zitten stilaan op hun tandvlees. En dat zorgt voor het nodige gemor bij hun trainers, zo ook bij Philippe Clement (Club Brugge) en Ivan Leko (Antwerp FC).


In de zomer al werd duidelijk dat het een bijzonder druk seizoen zou worden. Een aantal competities anticipeerden dan ook door het aantal toegelaten wissels op te trekken tot vijf stuks. Op die manier kan men de spelers vaker rust kan gunnen en kan men makkelijker roteren. Dat is onder meer het geval in de Bundesliga, Serie A, Ligue 1, La Liga én de Europese competities. Maar in ons land besloot de Pro League, weliswaar met goedkeuring van de clubs, om hier niet in mee te gaan.

Afgelopen weekend toonde Clement zich alvast kritisch voor deze beslissing. En hij kreeg al snel bijval van zijn voorganger die nu bij Antwerp zit. "Ik wil het zeker niet inroepen als excuus, maar ik zit er wel al 3 maanden mee. Het is echt jammer dat we in België maar 3 wissels mogen doen. We moeten het goed doen in Europa, want dat is belangrijk voor het Belgische voetbal, maar met slechts 3 wisselmogelijkheden kom je in deze coronatijden in de problemen. Dat is echt niet normaal. Op deze manier help je de Belgische clubs die Europees spelen helemaal niet", werd Leko geciteerd bij Sporza.

Aanstaande zondag staan Clement en Leko in ieder geval weer tegenover mekaar. Maar eerst wacht voor beide trainers opnieuw een zware opdracht in Europa. Club gaat dinsdag op zoek naar een ticket voor de tweede ronde van de Champions League in een rechtstreeks duel met SS Lazio. Donderdag wil Antwerp op het veld van Tottenham dan weer beslag leggen op groepswinst in de Europa League.

LEES OOK: Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

De Pro League zou alsnog vijf wissels moeten toelaten ...

Meest recent

‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

11
11
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

61
61
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

32
32
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

19
19
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

228
228
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

146
146
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

108
108
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

120
120
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

396
396
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

61
61
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

91
91
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

64
64
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

553
553
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

128
128
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

233
233
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

451
451
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

449
449
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

267
267
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

593
593
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

107
107
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

748
748

Meer sportnieuws