Leko steunt Clement: "Het is echt niet normaal"

door
Leko steunt Clement:

De door corona volgepropte kalender begint zijn tol te eisen bij een aantal ploegen. Vooral de spelers van clubs die ook Europees actief zijn zitten stilaan op hun tandvlees. En dat zorgt voor het nodige gemor bij hun trainers, zo ook bij Philippe Clement (Club Brugge) en Ivan Leko (Antwerp FC).


In de zomer al werd duidelijk dat het een bijzonder druk seizoen zou worden. Een aantal competities anticipeerden dan ook door het aantal toegelaten wissels op te trekken tot vijf stuks. Op die manier kan men de spelers vaker rust kan gunnen en kan men makkelijker roteren. Dat is onder meer het geval in de Bundesliga, Serie A, Ligue 1, La Liga én de Europese competities. Maar in ons land besloot de Pro League, weliswaar met goedkeuring van de clubs, om hier niet in mee te gaan.

Afgelopen weekend toonde Clement zich alvast kritisch voor deze beslissing. En hij kreeg al snel bijval van zijn voorganger die nu bij Antwerp zit. "Ik wil het zeker niet inroepen als excuus, maar ik zit er wel al 3 maanden mee. Het is echt jammer dat we in België maar 3 wissels mogen doen. We moeten het goed doen in Europa, want dat is belangrijk voor het Belgische voetbal, maar met slechts 3 wisselmogelijkheden kom je in deze coronatijden in de problemen. Dat is echt niet normaal. Op deze manier help je de Belgische clubs die Europees spelen helemaal niet", werd Leko geciteerd bij Sporza.

Aanstaande zondag staan Clement en Leko in ieder geval weer tegenover mekaar. Maar eerst wacht voor beide trainers opnieuw een zware opdracht in Europa. Club gaat dinsdag op zoek naar een ticket voor de tweede ronde van de Champions League in een rechtstreeks duel met SS Lazio. Donderdag wil Antwerp op het veld van Tottenham dan weer beslag leggen op groepswinst in de Europa League.

LEES OOK: Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

De Pro League zou alsnog vijf wissels moeten toelaten ...

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

44
44
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

11
11
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

33
33
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

32
32
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

38
38
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

33
33
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

51
51
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

145
145
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

236
236
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

125
125
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

194
194
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

339
339
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

42
42
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

69
69
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

169
169
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

42
42
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

313
313
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

417
417
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

142
142
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

221
221
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

209
209

Meer sportnieuws