Leko steunt Clement: "Het is echt niet normaal"

door
Leko steunt Clement:

De door corona volgepropte kalender begint zijn tol te eisen bij een aantal ploegen. Vooral de spelers van clubs die ook Europees actief zijn zitten stilaan op hun tandvlees. En dat zorgt voor het nodige gemor bij hun trainers, zo ook bij Philippe Clement (Club Brugge) en Ivan Leko (Antwerp FC).


In de zomer al werd duidelijk dat het een bijzonder druk seizoen zou worden. Een aantal competities anticipeerden dan ook door het aantal toegelaten wissels op te trekken tot vijf stuks. Op die manier kan men de spelers vaker rust kan gunnen en kan men makkelijker roteren. Dat is onder meer het geval in de Bundesliga, Serie A, Ligue 1, La Liga én de Europese competities. Maar in ons land besloot de Pro League, weliswaar met goedkeuring van de clubs, om hier niet in mee te gaan.

Afgelopen weekend toonde Clement zich alvast kritisch voor deze beslissing. En hij kreeg al snel bijval van zijn voorganger die nu bij Antwerp zit. "Ik wil het zeker niet inroepen als excuus, maar ik zit er wel al 3 maanden mee. Het is echt jammer dat we in België maar 3 wissels mogen doen. We moeten het goed doen in Europa, want dat is belangrijk voor het Belgische voetbal, maar met slechts 3 wisselmogelijkheden kom je in deze coronatijden in de problemen. Dat is echt niet normaal. Op deze manier help je de Belgische clubs die Europees spelen helemaal niet", werd Leko geciteerd bij Sporza.

Aanstaande zondag staan Clement en Leko in ieder geval weer tegenover mekaar. Maar eerst wacht voor beide trainers opnieuw een zware opdracht in Europa. Club gaat dinsdag op zoek naar een ticket voor de tweede ronde van de Champions League in een rechtstreeks duel met SS Lazio. Donderdag wil Antwerp op het veld van Tottenham dan weer beslag leggen op groepswinst in de Europa League.

LEES OOK: Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

De Pro League zou alsnog vijf wissels moeten toelaten ...

Meest recent

‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

179
179
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

6
6
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

161
161
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

45
45
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

168
168
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

219
219
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

537
537
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

138
138
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

191
191
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

178
178
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

84
84
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

113
113
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

116
116
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

619
619
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

136
136
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

76
76
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

65
65
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

296
296
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1194
1194
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

74
74
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

897
897
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

179
179
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

216
216
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

73
73
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

394
394

Meer sportnieuws