'Club-bestuur heeft duidelijk plan voor wintermercato'

door
'Club-bestuur heeft duidelijk plan voor wintermercato'

Sportief gezien presteerde Club Brugge dit seizoen tot dusver onder de verwachtingen, maar op financieel vlak scheert de landskampioen hoge toppen. Zo werd in de voorbije jaargang een recordomzet van liefst 137 miljoen euro geboekt. De nettowinst bedroeg dan weer een slordige 24,5 miljoen euro.


En omdat de Blauw-Zwart van die winst niets uitkeert aan de aandeelhouders, werd dat laatste bedrag toegevoegd aan het eigen vermogen. De 'spaarpot' van Club bedraagt daardoor ongeveer 44 miljoen euro. Op de clubwebsite lieten de West-Vlamingen weten dat dit gebruikt zal worden om verder te investeren in de groei. Zo zal ongetwijfeld een deel van het geld naar de uitbouw van de stadionplannen gaan en uiteraard ook om de corona-verliezen op te vangen. Of er ook een flinke som wordt uitgetrokken aan nieuw spelersmateriaal, valt echter af te wachten.

Bij de zakenkrant De Tijd, dat de Brugse jaarrekening van nabij kon inkijken, wijst men er immers op dat Blauw-Zwart de uitgaven tijdens de voorbije mercato al zeer beperkt hield. En ook in januari zou het Brugse bestuur niet van plan zijn een groot transferoffensief in te zetten. "Ook voor de wintermercato predikt de club conservatisme",klinkt het. Al zal natuurlijk veel van de omstandigheden afhangen. Een Europees voorjaar, zeker met een gunstige loting, zou de drang naar versterking alvast doen toenemen. Ook als er weer uitzicht is op supporters in de stadions, kan de broeksriem wat losser. Maar dat lijkt er in de komende maanden nog niet in te zitten.

En wanneer in januari een belangrijke speler wordt verkocht, zal die ongetwijfeld op waardig wijze vervangen worden. Het 'conservatisme' hoeft bovendien niet te betekenen dat er helemaal niemand wordt aangetrokken. Als er straks een buitenkans zich voordoet bij pakweg een nieuwe spits, lijkt het Brugse bestuur niet lang te twijfelen.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Waar heeft Club het meeste nood aan?

Meest recent

Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

2
2
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

16
16
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

17
17
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

24
24
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

186
186
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

23
23
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

101
101
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

28
28
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

32
32
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

99
99
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

221
221
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

280
280
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

170
170
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

117
117
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

46
46
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

210
210
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

69
69
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

232
232
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

53
53
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

83
83
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

118
118
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

91
91
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

76
76

Meer sportnieuws