'Club-bestuur heeft duidelijk plan voor wintermercato'

660 stemmen
'Club-bestuur heeft duidelijk plan voor wintermercato'

Sportief gezien presteerde Club Brugge dit seizoen tot dusver onder de verwachtingen, maar op financieel vlak scheert de landskampioen hoge toppen. Zo werd in de voorbije jaargang een recordomzet van liefst 137 miljoen euro geboekt. De nettowinst bedroeg dan weer een slordige 24,5 miljoen euro.


En omdat de Blauw-Zwart van die winst niets uitkeert aan de aandeelhouders, werd dat laatste bedrag toegevoegd aan het eigen vermogen. De 'spaarpot' van Club bedraagt daardoor ongeveer 44 miljoen euro. Op de clubwebsite lieten de West-Vlamingen weten dat dit gebruikt zal worden om verder te investeren in de groei. Zo zal ongetwijfeld een deel van het geld naar de uitbouw van de stadionplannen gaan en uiteraard ook om de corona-verliezen op te vangen. Of er ook een flinke som wordt uitgetrokken aan nieuw spelersmateriaal, valt echter af te wachten.

Bij de zakenkrant De Tijd, dat de Brugse jaarrekening van nabij kon inkijken, wijst men er immers op dat Blauw-Zwart de uitgaven tijdens de voorbije mercato al zeer beperkt hield. En ook in januari zou het Brugse bestuur niet van plan zijn een groot transferoffensief in te zetten. "Ook voor de wintermercato predikt de club conservatisme",klinkt het. Al zal natuurlijk veel van de omstandigheden afhangen. Een Europees voorjaar, zeker met een gunstige loting, zou de drang naar versterking alvast doen toenemen. Ook als er weer uitzicht is op supporters in de stadions, kan de broeksriem wat losser. Maar dat lijkt er in de komende maanden nog niet in te zitten.

En wanneer in januari een belangrijke speler wordt verkocht, zal die ongetwijfeld op waardig wijze vervangen worden. Het 'conservatisme' hoeft bovendien niet te betekenen dat er helemaal niemand wordt aangetrokken. Als er straks een buitenkans zich voordoet bij pakweg een nieuwe spits, lijkt het Brugse bestuur niet lang te twijfelen.

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Waar heeft Club het meeste nood aan?

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

14
14
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

15
15
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

116
116
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

88
88
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

65
65
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

113
113
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

321
321
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

40
40
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

344
344
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

96
96
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

281
281
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

155
155
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

355
355
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

447
447
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

448
448
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

102
102
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

537
537
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

190
190
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

651
651
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

315
315
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

324
324
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

522
522
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209

Meer sportnieuws