'Club-bestuur heeft duidelijk plan voor wintermercato'

door
'Club-bestuur heeft duidelijk plan voor wintermercato'

Sportief gezien presteerde Club Brugge dit seizoen tot dusver onder de verwachtingen, maar op financieel vlak scheert de landskampioen hoge toppen. Zo werd in de voorbije jaargang een recordomzet van liefst 137 miljoen euro geboekt. De nettowinst bedroeg dan weer een slordige 24,5 miljoen euro.


En omdat de Blauw-Zwart van die winst niets uitkeert aan de aandeelhouders, werd dat laatste bedrag toegevoegd aan het eigen vermogen. De 'spaarpot' van Club bedraagt daardoor ongeveer 44 miljoen euro. Op de clubwebsite lieten de West-Vlamingen weten dat dit gebruikt zal worden om verder te investeren in de groei. Zo zal ongetwijfeld een deel van het geld naar de uitbouw van de stadionplannen gaan en uiteraard ook om de corona-verliezen op te vangen. Of er ook een flinke som wordt uitgetrokken aan nieuw spelersmateriaal, valt echter af te wachten.

Bij de zakenkrant De Tijd, dat de Brugse jaarrekening van nabij kon inkijken, wijst men er immers op dat Blauw-Zwart de uitgaven tijdens de voorbije mercato al zeer beperkt hield. En ook in januari zou het Brugse bestuur niet van plan zijn een groot transferoffensief in te zetten. "Ook voor de wintermercato predikt de club conservatisme",klinkt het. Al zal natuurlijk veel van de omstandigheden afhangen. Een Europees voorjaar, zeker met een gunstige loting, zou de drang naar versterking alvast doen toenemen. Ook als er weer uitzicht is op supporters in de stadions, kan de broeksriem wat losser. Maar dat lijkt er in de komende maanden nog niet in te zitten.

En wanneer in januari een belangrijke speler wordt verkocht, zal die ongetwijfeld op waardig wijze vervangen worden. Het 'conservatisme' hoeft bovendien niet te betekenen dat er helemaal niemand wordt aangetrokken. Als er straks een buitenkans zich voordoet bij pakweg een nieuwe spits, lijkt het Brugse bestuur niet lang te twijfelen.

LEES OOK: "Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

Waar heeft Club het meeste nood aan?

Meest recent

"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

27
27
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

189
189
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

154
154
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

88
88
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

49
49
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

106
106
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

85
85
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

126
126
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

79
79
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

553
553
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

523
523
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

560
560
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

259
259
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

176
176
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

167
167
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

470
470
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

391
391
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

81
81
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

196
196
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

284
284
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

162
162
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

556
556
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

1057
1057
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

170
170

Meer sportnieuws