Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

door
Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

Sportief gezien draait het momenteel niet zoals gewenst bij Club Brugge, maar financieel blijft de landskampioen wel gouden zaken doen. De zakenkrant De Tijd kon immers een blik werpen op de jaarrekening van Blauw-Zwart, die inmiddels ook zelf door de club werd gepubliceerd. Daaruit blijkt dat de Bruggelingen in het voorbije seizoen een recordomzet van liefst 137 miljoen euro hebben geboekt.


Enkele weken geleden geraakte bekend dat KRC Genk vorig seizoen een omzet haalde van 127 miljoen euro. Dat was een absoluut record in het Belgische voetbal, maar de Limburgers worden nu dus al voorbijgestoken door Club Brugge. Naast de recordomzet werd ook nog eens een nettowinst van liefst 24.5 miljoen euro behaald. Het eigen vermogen stijgt daardoor tot 44.5 miljoen euro. Geld dat onder meer gebruikt kan worden om de coronacrisis te overbruggen, voor de uitwerking van de stadionplannen en eventueel ook om een kwaliteitsinjectie door te voeren binnen de spelersgroep.

De winst van Blauw-Zwart is vooral te verklaren door de lucratieve deelname aan de Champions League en door enkele grote uitgaande transfers (oa. Wesley Moraes, Stefano Denswil en Arnaut Danjuma). Ook de kosten gingen weliswaar naar omhoog, maar dat is eveneens vrij logisch. Het door corona geschrapte seizoenseinde zorgde immers voor het wegvallen van de nodige inkomsten. Daarnaast gingen lonen en premies van spelers en staff naar omhoog. En tot slot rondde Club enkele relatief dure inkomende transfers af zoals Simon Mignolet (+/- 7 miljoen euro), David Okereke (8 mil.) en Michael Krmencik (6 mil.).

LEES OOK: Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Club Brugge is de best beheerde club in België ...

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

36
36
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

73
73
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

134
134
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

193
193
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

93
93
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

108
108
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

162
162
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

264
264
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

65
65
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

388
388
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

245
245
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

391
391
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

474
474
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

366
366
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

254
254
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

741
741
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

432
432
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

152
152
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

649
649
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

71
71
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

877
877

Meer sportnieuws