Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

door
Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

Sportief gezien draait het momenteel niet zoals gewenst bij Club Brugge, maar financieel blijft de landskampioen wel gouden zaken doen. De zakenkrant De Tijd kon immers een blik werpen op de jaarrekening van Blauw-Zwart, die inmiddels ook zelf door de club werd gepubliceerd. Daaruit blijkt dat de Bruggelingen in het voorbije seizoen een recordomzet van liefst 137 miljoen euro hebben geboekt.


Enkele weken geleden geraakte bekend dat KRC Genk vorig seizoen een omzet haalde van 127 miljoen euro. Dat was een absoluut record in het Belgische voetbal, maar de Limburgers worden nu dus al voorbijgestoken door Club Brugge. Naast de recordomzet werd ook nog eens een nettowinst van liefst 24.5 miljoen euro behaald. Het eigen vermogen stijgt daardoor tot 44.5 miljoen euro. Geld dat onder meer gebruikt kan worden om de coronacrisis te overbruggen, voor de uitwerking van de stadionplannen en eventueel ook om een kwaliteitsinjectie door te voeren binnen de spelersgroep.

De winst van Blauw-Zwart is vooral te verklaren door de lucratieve deelname aan de Champions League en door enkele grote uitgaande transfers (oa. Wesley Moraes, Stefano Denswil en Arnaut Danjuma). Ook de kosten gingen weliswaar naar omhoog, maar dat is eveneens vrij logisch. Het door corona geschrapte seizoenseinde zorgde immers voor het wegvallen van de nodige inkomsten. Daarnaast gingen lonen en premies van spelers en staff naar omhoog. En tot slot rondde Club enkele relatief dure inkomende transfers af zoals Simon Mignolet (+/- 7 miljoen euro), David Okereke (8 mil.) en Michael Krmencik (6 mil.).

LEES OOK: Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge is de best beheerde club in België ...

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

0
0
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

18
18
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

18
18
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

16
16
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

55
55
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

80
80
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

148
148
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

48
48
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

364
364
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

105
105
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

128
128
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

257
257
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

119
119
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

122
122
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

65
65
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

103
103
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

291
291
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

225
225
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

156
156
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

125
125
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

162
162
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

247
247
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

166
166
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws