Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

door
Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

Sportief gezien draait het momenteel niet zoals gewenst bij Club Brugge, maar financieel blijft de landskampioen wel gouden zaken doen. De zakenkrant De Tijd kon immers een blik werpen op de jaarrekening van Blauw-Zwart, die inmiddels ook zelf door de club werd gepubliceerd. Daaruit blijkt dat de Bruggelingen in het voorbije seizoen een recordomzet van liefst 137 miljoen euro hebben geboekt.


Enkele weken geleden geraakte bekend dat KRC Genk vorig seizoen een omzet haalde van 127 miljoen euro. Dat was een absoluut record in het Belgische voetbal, maar de Limburgers worden nu dus al voorbijgestoken door Club Brugge. Naast de recordomzet werd ook nog eens een nettowinst van liefst 24.5 miljoen euro behaald. Het eigen vermogen stijgt daardoor tot 44.5 miljoen euro. Geld dat onder meer gebruikt kan worden om de coronacrisis te overbruggen, voor de uitwerking van de stadionplannen en eventueel ook om een kwaliteitsinjectie door te voeren binnen de spelersgroep.

De winst van Blauw-Zwart is vooral te verklaren door de lucratieve deelname aan de Champions League en door enkele grote uitgaande transfers (oa. Wesley Moraes, Stefano Denswil en Arnaut Danjuma). Ook de kosten gingen weliswaar naar omhoog, maar dat is eveneens vrij logisch. Het door corona geschrapte seizoenseinde zorgde immers voor het wegvallen van de nodige inkomsten. Daarnaast gingen lonen en premies van spelers en staff naar omhoog. En tot slot rondde Club enkele relatief dure inkomende transfers af zoals Simon Mignolet (+/- 7 miljoen euro), David Okereke (8 mil.) en Michael Krmencik (6 mil.).

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Club Brugge is de best beheerde club in België ...

Meest recent

Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

28
28
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

32
32
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

17
17
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

34
34
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

121
121
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

125
125
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

96
96
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

184
184
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

116
116
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

621
621
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

120
120
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

929
929
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

271
271
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

73
73
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

382
382
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

431
431
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

59
59
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

147
147
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

52
52
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

461
461
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

622
622
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

429
429
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

298
298

Meer sportnieuws