Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

door
Club legt waanzinnige cijfers voor: record Genk verpulverd

Sportief gezien draait het momenteel niet zoals gewenst bij Club Brugge, maar financieel blijft de landskampioen wel gouden zaken doen. De zakenkrant De Tijd kon immers een blik werpen op de jaarrekening van Blauw-Zwart, die inmiddels ook zelf door de club werd gepubliceerd. Daaruit blijkt dat de Bruggelingen in het voorbije seizoen een recordomzet van liefst 137 miljoen euro hebben geboekt.


Enkele weken geleden geraakte bekend dat KRC Genk vorig seizoen een omzet haalde van 127 miljoen euro. Dat was een absoluut record in het Belgische voetbal, maar de Limburgers worden nu dus al voorbijgestoken door Club Brugge. Naast de recordomzet werd ook nog eens een nettowinst van liefst 24.5 miljoen euro behaald. Het eigen vermogen stijgt daardoor tot 44.5 miljoen euro. Geld dat onder meer gebruikt kan worden om de coronacrisis te overbruggen, voor de uitwerking van de stadionplannen en eventueel ook om een kwaliteitsinjectie door te voeren binnen de spelersgroep.

De winst van Blauw-Zwart is vooral te verklaren door de lucratieve deelname aan de Champions League en door enkele grote uitgaande transfers (oa. Wesley Moraes, Stefano Denswil en Arnaut Danjuma). Ook de kosten gingen weliswaar naar omhoog, maar dat is eveneens vrij logisch. Het door corona geschrapte seizoenseinde zorgde immers voor het wegvallen van de nodige inkomsten. Daarnaast gingen lonen en premies van spelers en staff naar omhoog. En tot slot rondde Club enkele relatief dure inkomende transfers af zoals Simon Mignolet (+/- 7 miljoen euro), David Okereke (8 mil.) en Michael Krmencik (6 mil.).

LEES OOK: Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge is de best beheerde club in België ...

Meest recent

'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

53
53
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

137
137
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

451
451
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

458
458
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

88
88
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

25
25
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

915
915
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

223
223
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

263
263
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

116
116
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

153
153
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

491
491
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

536
536
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

307
307
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

481
481
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

157
157
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

671
671
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

689
689
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

468
468
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

414
414
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

184
184
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

365
365
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

77
77
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

579
579
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

361
361

Meer sportnieuws