Sterk Standard grijpt laatste strohalm in Europa

door
Sterk Standard grijpt laatste strohalm in Europa

Voor Standard was het vanavond alles of niets in de Europa League. Op Sclessin moest er namelijk worden gewonnen indien de Rouches uitzicht wouden houden op kwalificatie voor de 1/32 finales. Lech Poznan was de tegenstander die voor de bijl moest.

In zijn opstelling verraste Philippe Montanier dan ook door sterkhouder Samuel Bastien op de bank te houden. Die andere smaakmaker, Nicolas Raskin, kwam wel weer terug in de ploeg, net als Gojko Cimirot. Voorin moest Obbi Oulare voor de doelpunten zorgen, maar zijn wedstrijd liep af op een sisser.



Die kwam er op het einde van de eerste helft, die Standard volledig had gedomineerd. De Rouches hadden compleet veldoverwicht en kregen ook voldoende kansen tot scoren. Voornamelijk Lestienne en Oulare lieten echter na om de Poznan-doelman te kloppen. Al moet zeker ook worden gezegd dat Bednarek een sterke partij keepte. Scoren lukte dus niet in die eerste helft, en dan moest het ergste nog komen. Net voor rust kreeg Oulare namelijk een tweede geel onder de neus geduwd, en mocht de aanvaller vroegtijdig gaan douchen. Een fel gecontesteerde rode kaart, aangezien zeker zijn eerste geel erg licht werd gegeven.



Een moeilijke tweede helft lonkte dus voor Standard met tien tegen elf, en dat bleek ook al snel. Bodart kon in eerste instantie de meubelen nog redden, maar enkele minuten was het toch raak voor Poznan. Ishak tekende voor de 0-1. De Rouches hadden echter een snel antwoord in petto. Tapsoba tekende vrijwel meteen voor de 1-1. Na rood voor Crnomarkovic zo'n kwartier voor het einde kreeg Standard een flinke boost op de overwinning. De Rouches gingen op zoek naar een winnende treffer, maar zag het er niet naar uit dat die nog ging vallen. In de allerlaatste minuut zorgde Laifis echter alsnog voor een Luiks delirium met de 2-1. Standard telt zo vier punten, en bezet daarmee de derde plaats. Benfica en Rangers deelden de punten en hebben elk nu acht punten.

Scoreverloop:
(61') 0-1 Ishak
(63') 1-1 Tapsoba
(93') 2-1 Laifis

LEES OOK: Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

Zal Standard zich nog plaatsen?

Meest recent

Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

16
16
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

27
27
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

49
49
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

58
58
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

61
61
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

242
242
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

56
56
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

105
105
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

116
116
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

278
278
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

308
308
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

112
112
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

116
116
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

117
117
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

428
428
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

467
467
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

134
134
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

416
416
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

516
516
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

304
304
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

122
122
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

87
87
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

68
68
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

165
165

Meer sportnieuws