Sterk Standard grijpt laatste strohalm in Europa

door
Sterk Standard grijpt laatste strohalm in Europa

Voor Standard was het vanavond alles of niets in de Europa League. Op Sclessin moest er namelijk worden gewonnen indien de Rouches uitzicht wouden houden op kwalificatie voor de 1/32 finales. Lech Poznan was de tegenstander die voor de bijl moest.

In zijn opstelling verraste Philippe Montanier dan ook door sterkhouder Samuel Bastien op de bank te houden. Die andere smaakmaker, Nicolas Raskin, kwam wel weer terug in de ploeg, net als Gojko Cimirot. Voorin moest Obbi Oulare voor de doelpunten zorgen, maar zijn wedstrijd liep af op een sisser.



Die kwam er op het einde van de eerste helft, die Standard volledig had gedomineerd. De Rouches hadden compleet veldoverwicht en kregen ook voldoende kansen tot scoren. Voornamelijk Lestienne en Oulare lieten echter na om de Poznan-doelman te kloppen. Al moet zeker ook worden gezegd dat Bednarek een sterke partij keepte. Scoren lukte dus niet in die eerste helft, en dan moest het ergste nog komen. Net voor rust kreeg Oulare namelijk een tweede geel onder de neus geduwd, en mocht de aanvaller vroegtijdig gaan douchen. Een fel gecontesteerde rode kaart, aangezien zeker zijn eerste geel erg licht werd gegeven.



Een moeilijke tweede helft lonkte dus voor Standard met tien tegen elf, en dat bleek ook al snel. Bodart kon in eerste instantie de meubelen nog redden, maar enkele minuten was het toch raak voor Poznan. Ishak tekende voor de 0-1. De Rouches hadden echter een snel antwoord in petto. Tapsoba tekende vrijwel meteen voor de 1-1. Na rood voor Crnomarkovic zo'n kwartier voor het einde kreeg Standard een flinke boost op de overwinning. De Rouches gingen op zoek naar een winnende treffer, maar zag het er niet naar uit dat die nog ging vallen. In de allerlaatste minuut zorgde Laifis echter alsnog voor een Luiks delirium met de 2-1. Standard telt zo vier punten, en bezet daarmee de derde plaats. Benfica en Rangers deelden de punten en hebben elk nu acht punten.

Scoreverloop:
(61') 0-1 Ishak
(63') 1-1 Tapsoba
(93') 2-1 Laifis

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Zal Standard zich nog plaatsen?

Meest recent

Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

0
0
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

48
48
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

354
354
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

77
77
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

22
22
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

56
56
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

57
57
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

243
243
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

52
52
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

391
391
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

450
450
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

339
339
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

456
456
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

660
660
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

883
883
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

568
568
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1371
1371
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

905
905
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

464
464
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1173
1173
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

142
142
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

247
247
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

160
160

Meer sportnieuws