Extra drama na overlijden Anele raakt bekend

0
Extra drama na overlijden Anele raakt bekend

Tragisch nieuws vanuit Zuid-Afrika maandagmorgen. Volgens diverse lokale media zou Anele Ngcongca overleden zijn. Verschillende bronnen melden dat de 33-jarige ex-verdediger van KRC Genk zou zijn omgekomen in een zwaar auto-ongeval, inmiddels werd het ook bevestigd door de lokale overheid.

Via Twitter bevestigde de Zuid-Afrikaanse regering inmiddels ook het trieste nieuws. Op de sociale media wordt massaal en met veel ongeloof gereageerd. Anele vierde onlangs zijn 33ste verjaardag en hij had nog niet zo lang geleden een contract getekend bij AmaZulu FC. Normaal gezien zou hij dit seizoen zelfs terugkeren naar de Belgische velden en bij KSV Roeselare aan de slag gaan. Maar door alle problemen bij de West-Vlaamse club, die intussen het faillissement moest aanvragen, ging deze deal niet door.

De Zuid-Afrikaan belandde in 2007 voor het eerst in ons land en tekende voor KRC Genk, dat hem had weggeplukt bij FC Fortune. Anele groeide in Limburg uit tot één van de vaste steunpilaren in de defensie en won er onder meer de titel, twee bekers en een Supercup. In 2015 werd hij een jaartje verhuurd aan het Franse Troyes, vervolgens zette hij zijn carrière verder in eigen land bij Mamelodi Sundowns. Hij werkte in de tussentijd ook meer dan 50 interlands af voor Zuid-Afrika.

UPDATE 24/11

Maandag geraakte bekend dat oud-Genk speler Anele Ngcongca is overleden in een auto-ongeluk. Dramatisch nieuws, dat nu nog een extra wending krijgt. Zo was namelijk ook zijn ex-vriendin Mshoza pas overleden, valt te horen in zijn thuisland. Op 18 november overleed de bekende Zuid-Afrikaanse zangeres namelijk aan de gevolgen van diabetes.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Meest recent

Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

16
16
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

13
13
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

63
63
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

145
145
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

23
23
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

180
180
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

170
170
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

93
93
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

141
141
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

19
19
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

64
64
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

106
106
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

88
88
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

476
476
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

109
109
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

70
70
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

319
319

Meer sportnieuws