Extra drama na overlijden Anele raakt bekend

door
Extra drama na overlijden Anele raakt bekend

Tragisch nieuws vanuit Zuid-Afrika maandagmorgen. Volgens diverse lokale media zou Anele Ngcongca overleden zijn. Verschillende bronnen melden dat de 33-jarige ex-verdediger van KRC Genk zou zijn omgekomen in een zwaar auto-ongeval, inmiddels werd het ook bevestigd door de lokale overheid.

Via Twitter bevestigde de Zuid-Afrikaanse regering inmiddels ook het trieste nieuws. Op de sociale media wordt massaal en met veel ongeloof gereageerd. Anele vierde onlangs zijn 33ste verjaardag en hij had nog niet zo lang geleden een contract getekend bij AmaZulu FC. Normaal gezien zou hij dit seizoen zelfs terugkeren naar de Belgische velden en bij KSV Roeselare aan de slag gaan. Maar door alle problemen bij de West-Vlaamse club, die intussen het faillissement moest aanvragen, ging deze deal niet door.

De Zuid-Afrikaan belandde in 2007 voor het eerst in ons land en tekende voor KRC Genk, dat hem had weggeplukt bij FC Fortune. Anele groeide in Limburg uit tot één van de vaste steunpilaren in de defensie en won er onder meer de titel, twee bekers en een Supercup. In 2015 werd hij een jaartje verhuurd aan het Franse Troyes, vervolgens zette hij zijn carrière verder in eigen land bij Mamelodi Sundowns. Hij werkte in de tussentijd ook meer dan 50 interlands af voor Zuid-Afrika.

UPDATE 24/11

Maandag geraakte bekend dat oud-Genk speler Anele Ngcongca is overleden in een auto-ongeluk. Dramatisch nieuws, dat nu nog een extra wending krijgt. Zo was namelijk ook zijn ex-vriendin Mshoza pas overleden, valt te horen in zijn thuisland. Op 18 november overleed de bekende Zuid-Afrikaanse zangeres namelijk aan de gevolgen van diabetes.

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Meest recent

De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

7
7
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

43
43
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

51
51
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

49
49
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

58
58
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

143
143
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

54
54
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

111
111
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1034
1034
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

55
55
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

63
63
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

433
433
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

207
207
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

112
112
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

142
142
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

128
128
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

993
993
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

121
121
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

362
362
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

838
838
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

128
128
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

83
83
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

424
424

Meer sportnieuws