Extra drama na overlijden Anele raakt bekend

door
Extra drama na overlijden Anele raakt bekend

Tragisch nieuws vanuit Zuid-Afrika maandagmorgen. Volgens diverse lokale media zou Anele Ngcongca overleden zijn. Verschillende bronnen melden dat de 33-jarige ex-verdediger van KRC Genk zou zijn omgekomen in een zwaar auto-ongeval, inmiddels werd het ook bevestigd door de lokale overheid.

Via Twitter bevestigde de Zuid-Afrikaanse regering inmiddels ook het trieste nieuws. Op de sociale media wordt massaal en met veel ongeloof gereageerd. Anele vierde onlangs zijn 33ste verjaardag en hij had nog niet zo lang geleden een contract getekend bij AmaZulu FC. Normaal gezien zou hij dit seizoen zelfs terugkeren naar de Belgische velden en bij KSV Roeselare aan de slag gaan. Maar door alle problemen bij de West-Vlaamse club, die intussen het faillissement moest aanvragen, ging deze deal niet door.

De Zuid-Afrikaan belandde in 2007 voor het eerst in ons land en tekende voor KRC Genk, dat hem had weggeplukt bij FC Fortune. Anele groeide in Limburg uit tot één van de vaste steunpilaren in de defensie en won er onder meer de titel, twee bekers en een Supercup. In 2015 werd hij een jaartje verhuurd aan het Franse Troyes, vervolgens zette hij zijn carrière verder in eigen land bij Mamelodi Sundowns. Hij werkte in de tussentijd ook meer dan 50 interlands af voor Zuid-Afrika.

UPDATE 24/11

Maandag geraakte bekend dat oud-Genk speler Anele Ngcongca is overleden in een auto-ongeluk. Dramatisch nieuws, dat nu nog een extra wending krijgt. Zo was namelijk ook zijn ex-vriendin Mshoza pas overleden, valt te horen in zijn thuisland. Op 18 november overleed de bekende Zuid-Afrikaanse zangeres namelijk aan de gevolgen van diabetes.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Meest recent

Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

70
70
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

86
86
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

71
71
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

104
104
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

79
79
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

202
202
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

231
231
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

652
652
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

36
36
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

252
252
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

67
67
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

923
923
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

351
351
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

126
126
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

157
157
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

375
375
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

54
54
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

144
144
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1953
1953
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

590
590
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

631
631
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

226
226
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

500
500
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

363
363

Meer sportnieuws