
Marc Wilmots is een boegbeeld van het Belgische voetbal. Hij was een echte leider als speler en loodste België als bondscoach voor het eerst in twaalf jaar weer naar een toernooi. Zijn afscheid was bitter.
België ging er in 2016 uit tegen Wales en dat werd hem door bepaalde media zwaar aangerekend. Toch mag Wilmots trots terugkijken op zijn parcours als Belgisch bondscoach en Peter Vandenbempt neemt het dan ook op voor de clubloze trainer, al is het duidelijk dat Roberto Martinez een coach vaan een hoger tactisch niveau is. Dat laat Vandenbempt weten aan Sporza.
"Wat mij betreft was het peoplemanagement van Wilmots verkeerd en is Martinez een betere bondscoach, maar het hangt vaak ook af van een paar details. Wat heeft Wilmots gedaan tegen Wales op Euro 2016? Hij heeft ook Fellaini ingebracht. En als je de matchen opnieuw bekijkt, dan zie je dat de Belgen tegen Wales 2 of 3 keer op een paar centimeter van de gelijkmaker komen. Als ze gelijkmaken, gaan ze erover. Zoals ze dat heben gedaan tegen Japan. Het klein beetje geluk dat Wilmots niet heeft gehad, heeft Martinez wel gehad met "het vallende blad" van Vertonghen tegen Japan (de 1-2, red). De nuance moet wel blijven."
POLL: Heeft Wilmots het goed gedaan als bondscoach?