Laatste deelnemers EURO 2020 zijn bekend

door
Laatste deelnemers EURO 2020 zijn bekend

In navolging van Noord-Macedonië hebben nog drie landen donderdagavond beslag weten te leggen op een EK-ticket. Schotland, Slowakije en Hongarije wisten de beslissende wedstrijd in eigen voordeel te beslissen.

Al deze landen kwalificeerden zich niet via de EK-kwalificatiefase en kregen zodoende via de play-offs van de Nations League een herkansing. Schotland dacht deze kans in de reguliere speeltijd te pakken via Ryan Christie, maar in de slotfase kwam Servië met Ajax-aanvoerder Dusan Tadic in de basis en ex-RSCA'er Uros Spajic als invaller langszij. Luka Jovic van Real Madrid zorgde voor de 1-1.

In de verlenging werd niet gescoord en dus moest de strafschoppenserie de winnaar van het laatste EK-ticket bepalen. Tadic faalde niet, maar Aleksandar Mitrovic, ook al ex-Anderlecht, deed dat wel in de vijfde beurt. Schotland was daarentegen foutloos en dus mogen zij volgend jaar zomer naar het EK.

Slowakije dwarsboomt Noord-Ierland

Noord-Ierland wist een verlenging af te dwingen in het duel met Slowakije. Het openingsdoelpunt van Juraj Kucka werd in extremis weggepoetst door een eigen doelpunt van Milan Skriniar, maar zijn misser bleek niet fataal. In de 110e minuut zorgde Michal Duris op Windsor Park voor het winnende doelpunt voor de Slowaken: 1-2.

Hongarije zegeviert in knotsgekke slotfase

Hongarije leek het donderdagavond te verprutsen. Dankzij een blunder van doelman Peter Gulacsi nam IJsland de leiding, maar de vrije trap van Gylfi Sigurdsson bleek niet voldoende voor een nieuwe EK-deelname. Scheidsrechter Björn Kuipers zag Loic Nego en Dominik Szoboszlai in de slotminuten het verschil maken in Hongaars voordeel: 2-1.

Kan één van deze landen verrassen op het EK?

Meest recent

Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

0
0
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

5
5
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

36
36
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

32
32
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

44
44
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

168
168
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

190
190
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

83
83
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

219
219
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

184
184
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

216
216
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

596
596
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

210
210
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

577
577
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

89
89
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

70
70
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

135
135
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

64
64
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

92
92
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

431
431
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

254
254
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

297
297
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36

Meer sportnieuws