Laatste deelnemers EURO 2020 zijn bekend

99
Laatste deelnemers EURO 2020 zijn bekend

In navolging van Noord-Macedonië hebben nog drie landen donderdagavond beslag weten te leggen op een EK-ticket. Schotland, Slowakije en Hongarije wisten de beslissende wedstrijd in eigen voordeel te beslissen.

Al deze landen kwalificeerden zich niet via de EK-kwalificatiefase en kregen zodoende via de play-offs van de Nations League een herkansing. Schotland dacht deze kans in de reguliere speeltijd te pakken via Ryan Christie, maar in de slotfase kwam Servië met Ajax-aanvoerder Dusan Tadic in de basis en ex-RSCA'er Uros Spajic als invaller langszij. Luka Jovic van Real Madrid zorgde voor de 1-1.

In de verlenging werd niet gescoord en dus moest de strafschoppenserie de winnaar van het laatste EK-ticket bepalen. Tadic faalde niet, maar Aleksandar Mitrovic, ook al ex-Anderlecht, deed dat wel in de vijfde beurt. Schotland was daarentegen foutloos en dus mogen zij volgend jaar zomer naar het EK.

Slowakije dwarsboomt Noord-Ierland

Noord-Ierland wist een verlenging af te dwingen in het duel met Slowakije. Het openingsdoelpunt van Juraj Kucka werd in extremis weggepoetst door een eigen doelpunt van Milan Skriniar, maar zijn misser bleek niet fataal. In de 110e minuut zorgde Michal Duris op Windsor Park voor het winnende doelpunt voor de Slowaken: 1-2.

Hongarije zegeviert in knotsgekke slotfase

Hongarije leek het donderdagavond te verprutsen. Dankzij een blunder van doelman Peter Gulacsi nam IJsland de leiding, maar de vrije trap van Gylfi Sigurdsson bleek niet voldoende voor een nieuwe EK-deelname. Scheidsrechter Björn Kuipers zag Loic Nego en Dominik Szoboszlai in de slotminuten het verschil maken in Hongaars voordeel: 2-1.

Kan één van deze landen verrassen op het EK?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

2
2
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

118
118
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

4
4
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

17
17
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

150
150
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

89
89
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

112
112
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

205
205
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

42
42
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

343
343
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

458
458
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

381
381
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

543
543
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

410
410

Meer sportnieuws