Laatste deelnemers EURO 2020 zijn bekend

99 stemmen
Laatste deelnemers EURO 2020 zijn bekend

In navolging van Noord-Macedonië hebben nog drie landen donderdagavond beslag weten te leggen op een EK-ticket. Schotland, Slowakije en Hongarije wisten de beslissende wedstrijd in eigen voordeel te beslissen.

Al deze landen kwalificeerden zich niet via de EK-kwalificatiefase en kregen zodoende via de play-offs van de Nations League een herkansing. Schotland dacht deze kans in de reguliere speeltijd te pakken via Ryan Christie, maar in de slotfase kwam Servië met Ajax-aanvoerder Dusan Tadic in de basis en ex-RSCA'er Uros Spajic als invaller langszij. Luka Jovic van Real Madrid zorgde voor de 1-1.

In de verlenging werd niet gescoord en dus moest de strafschoppenserie de winnaar van het laatste EK-ticket bepalen. Tadic faalde niet, maar Aleksandar Mitrovic, ook al ex-Anderlecht, deed dat wel in de vijfde beurt. Schotland was daarentegen foutloos en dus mogen zij volgend jaar zomer naar het EK.

Slowakije dwarsboomt Noord-Ierland

Noord-Ierland wist een verlenging af te dwingen in het duel met Slowakije. Het openingsdoelpunt van Juraj Kucka werd in extremis weggepoetst door een eigen doelpunt van Milan Skriniar, maar zijn misser bleek niet fataal. In de 110e minuut zorgde Michal Duris op Windsor Park voor het winnende doelpunt voor de Slowaken: 1-2.

Hongarije zegeviert in knotsgekke slotfase

Hongarije leek het donderdagavond te verprutsen. Dankzij een blunder van doelman Peter Gulacsi nam IJsland de leiding, maar de vrije trap van Gylfi Sigurdsson bleek niet voldoende voor een nieuwe EK-deelname. Scheidsrechter Björn Kuipers zag Loic Nego en Dominik Szoboszlai in de slotminuten het verschil maken in Hongaars voordeel: 2-1.

Kan één van deze landen verrassen op het EK?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

10
10
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

47
47
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

156
156
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

111
111
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

58
58
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

195
195
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

229
229
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

89
89
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

60
60
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

40
40
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

473
473
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

225
225
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

88
88
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

77
77
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

410
410
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

72
72

Meer sportnieuws