Schalke 04 heeft de 142ste uitvoering van de Kohlenpottderby in winst omgezet. De ploeg van Jens Keller was in eigen huis met 2-1 te sterk voor Borussia Dortmund, onder meer dankzij een treffer van Klaas-Jan Huntelaar. Desondanks liep de derby voor de aanvaller uit op een klein drama, aangezien hij in de tweede helft het veld per brancard verliet met een knieblessure. Schalke rukt dankzij de driepunter op naar stek vier; Dortmund blijft tweede. Het gat met koploper Bayern München bedraagt twintig (!) punten.
In de eerste helft werd Dortmund overklast door de rivaal uit Gelsenkirchen. De 2-0 ruststand was een magere weerspiegeling van het krachtsverschil, daar Schalke enkele kansen onbenut liet om de score uit te bouwen. Desondanks opende de thuisploeg de score al in de twaalfde minuut: de opstomende Atsuto Uchida bereikte vanaf de rechterkant Julian Draxler, die Roman Weidenfeller kansloos liet met een poeier in de linkerhoek. Een hoog tempo volgde en Jakub Blaszczykowski verzorgde namens de bezoekers een wapenfeit, maar de tweede treffer van Schalke lag meer voor de hand.
Mario Götze haalde een kopstoot van Joël Matip nog van de lijn, maar Huntelaar tekende even later aan voor de margeverdubbeling. Opnieuw was Uchida de aangever: de Japanner leverde een afgemeten voorzet af op het hoofd van Huntelaar. De Nederlander werd geen strobreed in de weg gelegd en kopte de 2-0 tegen de touwen. Na 53 minuten moest Huntelaar het veld per brancard verlaten, nadat hij verkeerd terecht kwam in het eigen strafschopgebied. Hij liep een op het oog zware knieblessure op. In die fase speelde Schalke terughoudend en dat kwam de thuisploeg op een tegentreffer te staan.
Na een vlotte combinatie over meerdere schijven ontsnapte Robert Lewandowski aan de buitenspelval. De Pool werd bereikt door landgenoot Jakub Blaszczykowsk en rondde het karwei oog in oog met Timo Hildebrand succesvol af. Dortmund was na de aansluitingstreffer echter niet daadkrachtig genoeg in de aanval. Het team van Jürgen Klopp wist de vijandelijke defensie zelden te doordringen en Schalke liet zelfs meermaals na om de wedstrijd in het slot te gooien. Desondanks kreeg Lewandowski in de slotminuten de kans om zijn doelpuntenproductie te verdubbelen, maar hij vond Hildebrand.
Scoreverloop:
1-0 (12') Julian Draxler
2-0 (35') Klaas-Jan Huntelaar
2-1 (59') Robert Lewandowski
LEES OOK:
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'