"Als het voetbal wil doorgaan, bied het dan gratis aan"

428 stemmen

De coronacijfers in ons land zijn bijzonder dramatisch, vrijdagmiddag wordt er dan ook onderhandeld over eventueel verstrengde maatregelen. De kans is reëel dat er opnieuw wordt overgegaan tot een lockdown, iets waar stevig om geroepen wordt in de zorgsector. Het profvoetbal blijft voorlopig echter voortgaan.


Dankzij strenge protocollen en duidelijke testprocedures, kunnen de Belgische profclubs voorlopig (weliswaar zonder publiek) blijven spelen. Maar steeds meer spelers worden getroffen door besmettingen in hun kern. Volgens televisiemaker Evert Winkelmans, ook bekend van de MidMid-podcast, moet ook het profvoetbal worden stilgelegd. "Hebben we echt eerst een voetballer op intensieve nodig?", klinkt het op Twitter. Zijn stelling wordt echter van de nodige tegenwind voorzien. Heel wat volgers vinden het namelijk belangrijk dat er tijdens deze moeilijke dagen wat afleiding en vertier wordt voorzien, iets waar het voetbal bij uitstek voor kan zorgen.

Sporza-journalist Stef Wijnants stelt bij VRT Nws wel dat daar dan iets tegenover kan staan. Het tijdelijk openzetten van de voetbalkanalen bijvoorbeeld. "Misschien dat er een signaal kan komen want het voetbal speelt voor heel veel mensen een sociaal belangrijke rol. Waarom laat je de honderdduizenden Vlamingen het voetbal niet op tv volgen? Eigenlijk zouden de rechtenhouders hun kanalen moeten openzetten voor iedereen. Wie dat gaat betalen en wie de huidige abonneehouders gaat compenseren is een andere vraag maar zo kan het voetbal de vele liefhebbers in de donkere maanden nog wat ontspanning aanbieden en blijven er weer mensen thuis."

LEES OOK: Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Bij een nieuwe lockdown, zou het profvoetbal gratis op tv moeten komen ...

Meest recent

Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

16
16
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

116
116
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

177
177
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

748
748
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

306
306
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

108
108
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

160
160
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

583
583
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

393
393
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

239
239
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

95
95
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

172
172
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

69
69
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

56
56
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

78
78
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

80
80
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

134
134
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

445
445
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

103
103
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

161
161
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

101
101
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

558
558
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

486
486

Meer sportnieuws