"Als het voetbal wil doorgaan, bied het dan gratis aan"

428 stemmen

De coronacijfers in ons land zijn bijzonder dramatisch, vrijdagmiddag wordt er dan ook onderhandeld over eventueel verstrengde maatregelen. De kans is reëel dat er opnieuw wordt overgegaan tot een lockdown, iets waar stevig om geroepen wordt in de zorgsector. Het profvoetbal blijft voorlopig echter voortgaan.


Dankzij strenge protocollen en duidelijke testprocedures, kunnen de Belgische profclubs voorlopig (weliswaar zonder publiek) blijven spelen. Maar steeds meer spelers worden getroffen door besmettingen in hun kern. Volgens televisiemaker Evert Winkelmans, ook bekend van de MidMid-podcast, moet ook het profvoetbal worden stilgelegd. "Hebben we echt eerst een voetballer op intensieve nodig?", klinkt het op Twitter. Zijn stelling wordt echter van de nodige tegenwind voorzien. Heel wat volgers vinden het namelijk belangrijk dat er tijdens deze moeilijke dagen wat afleiding en vertier wordt voorzien, iets waar het voetbal bij uitstek voor kan zorgen.

Sporza-journalist Stef Wijnants stelt bij VRT Nws wel dat daar dan iets tegenover kan staan. Het tijdelijk openzetten van de voetbalkanalen bijvoorbeeld. "Misschien dat er een signaal kan komen want het voetbal speelt voor heel veel mensen een sociaal belangrijke rol. Waarom laat je de honderdduizenden Vlamingen het voetbal niet op tv volgen? Eigenlijk zouden de rechtenhouders hun kanalen moeten openzetten voor iedereen. Wie dat gaat betalen en wie de huidige abonneehouders gaat compenseren is een andere vraag maar zo kan het voetbal de vele liefhebbers in de donkere maanden nog wat ontspanning aanbieden en blijven er weer mensen thuis."

LEES OOK: Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Bij een nieuwe lockdown, zou het profvoetbal gratis op tv moeten komen ...

Meest recent

De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

1
1
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

133
133
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

89
89
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

74
74
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

59
59
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

157
157
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

470
470
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

637
637
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

557
557
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

98
98
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

424
424
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

587
587
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

257
257
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

73
73
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

252
252
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

476
476
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

270
270
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

748
748
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

234
234
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

249
249
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

585
585
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

398
398
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

775
775
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

642
642
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

228
228

Meer sportnieuws