"Als het voetbal wil doorgaan, bied het dan gratis aan"

428 stemmen

De coronacijfers in ons land zijn bijzonder dramatisch, vrijdagmiddag wordt er dan ook onderhandeld over eventueel verstrengde maatregelen. De kans is reëel dat er opnieuw wordt overgegaan tot een lockdown, iets waar stevig om geroepen wordt in de zorgsector. Het profvoetbal blijft voorlopig echter voortgaan.


Dankzij strenge protocollen en duidelijke testprocedures, kunnen de Belgische profclubs voorlopig (weliswaar zonder publiek) blijven spelen. Maar steeds meer spelers worden getroffen door besmettingen in hun kern. Volgens televisiemaker Evert Winkelmans, ook bekend van de MidMid-podcast, moet ook het profvoetbal worden stilgelegd. "Hebben we echt eerst een voetballer op intensieve nodig?", klinkt het op Twitter. Zijn stelling wordt echter van de nodige tegenwind voorzien. Heel wat volgers vinden het namelijk belangrijk dat er tijdens deze moeilijke dagen wat afleiding en vertier wordt voorzien, iets waar het voetbal bij uitstek voor kan zorgen.

Sporza-journalist Stef Wijnants stelt bij VRT Nws wel dat daar dan iets tegenover kan staan. Het tijdelijk openzetten van de voetbalkanalen bijvoorbeeld. "Misschien dat er een signaal kan komen want het voetbal speelt voor heel veel mensen een sociaal belangrijke rol. Waarom laat je de honderdduizenden Vlamingen het voetbal niet op tv volgen? Eigenlijk zouden de rechtenhouders hun kanalen moeten openzetten voor iedereen. Wie dat gaat betalen en wie de huidige abonneehouders gaat compenseren is een andere vraag maar zo kan het voetbal de vele liefhebbers in de donkere maanden nog wat ontspanning aanbieden en blijven er weer mensen thuis."

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Bij een nieuwe lockdown, zou het profvoetbal gratis op tv moeten komen ...

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

4
4
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

13
13
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

33
33
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

126
126
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

82
82
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

152
152
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

75
75
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

361
361
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

97
97
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

226
226
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

714
714
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

516
516
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

108
108
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

245
245
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

840
840
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

126
126
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

570
570
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

572
572
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1001
1001
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

350
350
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

543
543
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

345
345

Meer sportnieuws