Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

door
Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

Het was voor de Belgische clubs al een bewogen avond in de Europa League. AA Gent ging opnieuw met de billen bloot tegen Hoffenheim: 1-4. Maar Antwerp zorgde voor de positieve noot. The Great Old klopte namelijk Tottenham met 1-0. Iets later op de avond was het nog de beurt aan Standard.

Ook de Rouches kregen een moeilijke opdracht voorgeschoteld, want zij moesten op bezoek bij de Portugese topclub Benfica. Daar stond Rode Duivel Jan Vertonghen in de basis, terwijl Standard het zonder goudhaantje Nicolas Raskin moest doen. Mehdi Carcela begon tegen zijn ex-club wel aan de aftrap. Obbi Oulare vatte post voorin.



En zoals verwacht was het Benfica dat meteen het heft in handen nam. De Portugezen namen een verschroeiende start, en voor Standard was het al meteen alle hens aan dek. Tot rond het halfuur was het één en al Benfica dat de klok sloeg, maar efficiënt toonden ze zich niet. Onder meer Pizzi liet een grote kans liggen. De Rouches haalden de rust dan ook verrassend met nog steeds 0-0 op het bord.



Die score hield echter niet lang meer stand. Bokadi tikte Waldschmidt lichtjes aan in de zestien, maar volgens de ref voldoende voor een strafschop. Pizzi faalde deze keer niet en zorgde zo voor 1-0. Iets voor het uur stond het ei zo na gelijk. Vanheusden kon afdrukken, maar zag zijn poging gestopt door de doelman. Een dure misser, want in tien minuten tijd besliste Benfica de wedstrijd.

Waldschmidt vanop de stip en Pizzi met zijn tweede zorgden voor 3-0. Meteen ook de einstand, hoewel Standard zich nog onterecht een penalty ontnomen zag. De Rouches starten zo met 0 op 6 aan hun EL-campagne en bezetten de laatste plaats in de groep.

Scoreverloop:

(49') Pizzi (strafschop) 1-0
(68') Waldschmidt (strafschop) 2-0
(76') Pizzi 3-0

LEES OOK: Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'
113

Zal Standard zich plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

54
54
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

100
100
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

56
56
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

83
83
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

24
24
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

49
49
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

96
96
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

46
46
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

188
188
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

77
77
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

179
179
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

123
123
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

78
78
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

82
82
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

399
399
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

363
363
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

260
260

Meer sportnieuws