Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

door
Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

Het was voor de Belgische clubs al een bewogen avond in de Europa League. AA Gent ging opnieuw met de billen bloot tegen Hoffenheim: 1-4. Maar Antwerp zorgde voor de positieve noot. The Great Old klopte namelijk Tottenham met 1-0. Iets later op de avond was het nog de beurt aan Standard.

Ook de Rouches kregen een moeilijke opdracht voorgeschoteld, want zij moesten op bezoek bij de Portugese topclub Benfica. Daar stond Rode Duivel Jan Vertonghen in de basis, terwijl Standard het zonder goudhaantje Nicolas Raskin moest doen. Mehdi Carcela begon tegen zijn ex-club wel aan de aftrap. Obbi Oulare vatte post voorin.



En zoals verwacht was het Benfica dat meteen het heft in handen nam. De Portugezen namen een verschroeiende start, en voor Standard was het al meteen alle hens aan dek. Tot rond het halfuur was het één en al Benfica dat de klok sloeg, maar efficiënt toonden ze zich niet. Onder meer Pizzi liet een grote kans liggen. De Rouches haalden de rust dan ook verrassend met nog steeds 0-0 op het bord.



Die score hield echter niet lang meer stand. Bokadi tikte Waldschmidt lichtjes aan in de zestien, maar volgens de ref voldoende voor een strafschop. Pizzi faalde deze keer niet en zorgde zo voor 1-0. Iets voor het uur stond het ei zo na gelijk. Vanheusden kon afdrukken, maar zag zijn poging gestopt door de doelman. Een dure misser, want in tien minuten tijd besliste Benfica de wedstrijd.

Waldschmidt vanop de stip en Pizzi met zijn tweede zorgden voor 3-0. Meteen ook de einstand, hoewel Standard zich nog onterecht een penalty ontnomen zag. De Rouches starten zo met 0 op 6 aan hun EL-campagne en bezetten de laatste plaats in de groep.

Scoreverloop:

(49') Pizzi (strafschop) 1-0
(68') Waldschmidt (strafschop) 2-0
(76') Pizzi 3-0

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Zal Standard zich plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

6
6
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

45
45
'Club neemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

60
60
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

63
63
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

123
123
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

149
149
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

51
51
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

409
409
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

264
264
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

75
75
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

529
529
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

261
261
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

33
33
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

165
165
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

167
167
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

246
246
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

62
62
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

397
397
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

115
115
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

301
301
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

301
301
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

145
145
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

234
234

Meer sportnieuws