Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

door
Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

Het was voor de Belgische clubs al een bewogen avond in de Europa League. AA Gent ging opnieuw met de billen bloot tegen Hoffenheim: 1-4. Maar Antwerp zorgde voor de positieve noot. The Great Old klopte namelijk Tottenham met 1-0. Iets later op de avond was het nog de beurt aan Standard.

Ook de Rouches kregen een moeilijke opdracht voorgeschoteld, want zij moesten op bezoek bij de Portugese topclub Benfica. Daar stond Rode Duivel Jan Vertonghen in de basis, terwijl Standard het zonder goudhaantje Nicolas Raskin moest doen. Mehdi Carcela begon tegen zijn ex-club wel aan de aftrap. Obbi Oulare vatte post voorin.



En zoals verwacht was het Benfica dat meteen het heft in handen nam. De Portugezen namen een verschroeiende start, en voor Standard was het al meteen alle hens aan dek. Tot rond het halfuur was het één en al Benfica dat de klok sloeg, maar efficiënt toonden ze zich niet. Onder meer Pizzi liet een grote kans liggen. De Rouches haalden de rust dan ook verrassend met nog steeds 0-0 op het bord.



Die score hield echter niet lang meer stand. Bokadi tikte Waldschmidt lichtjes aan in de zestien, maar volgens de ref voldoende voor een strafschop. Pizzi faalde deze keer niet en zorgde zo voor 1-0. Iets voor het uur stond het ei zo na gelijk. Vanheusden kon afdrukken, maar zag zijn poging gestopt door de doelman. Een dure misser, want in tien minuten tijd besliste Benfica de wedstrijd.

Waldschmidt vanop de stip en Pizzi met zijn tweede zorgden voor 3-0. Meteen ook de einstand, hoewel Standard zich nog onterecht een penalty ontnomen zag. De Rouches starten zo met 0 op 6 aan hun EL-campagne en bezetten de laatste plaats in de groep.

Scoreverloop:

(49') Pizzi (strafschop) 1-0
(68') Waldschmidt (strafschop) 2-0
(76') Pizzi 3-0

LEES OOK: ‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

Zal Standard zich plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

23
23
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

240
240
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

49
49
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

53
53
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

220
220
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

191
191
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

121
121
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

350
350
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

229
229
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

454
454
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

38
38
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

386
386
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

177
177
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

224
224
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

395
395
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

477
477
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

282
282
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

150
150
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

76
76
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

64
64
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

139
139
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

418
418
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

337
337
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

313
313

Meer sportnieuws