Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

door
Standard kansloos onderuit bij Vertonghen en Benfica

Het was voor de Belgische clubs al een bewogen avond in de Europa League. AA Gent ging opnieuw met de billen bloot tegen Hoffenheim: 1-4. Maar Antwerp zorgde voor de positieve noot. The Great Old klopte namelijk Tottenham met 1-0. Iets later op de avond was het nog de beurt aan Standard.

Ook de Rouches kregen een moeilijke opdracht voorgeschoteld, want zij moesten op bezoek bij de Portugese topclub Benfica. Daar stond Rode Duivel Jan Vertonghen in de basis, terwijl Standard het zonder goudhaantje Nicolas Raskin moest doen. Mehdi Carcela begon tegen zijn ex-club wel aan de aftrap. Obbi Oulare vatte post voorin.



En zoals verwacht was het Benfica dat meteen het heft in handen nam. De Portugezen namen een verschroeiende start, en voor Standard was het al meteen alle hens aan dek. Tot rond het halfuur was het één en al Benfica dat de klok sloeg, maar efficiënt toonden ze zich niet. Onder meer Pizzi liet een grote kans liggen. De Rouches haalden de rust dan ook verrassend met nog steeds 0-0 op het bord.



Die score hield echter niet lang meer stand. Bokadi tikte Waldschmidt lichtjes aan in de zestien, maar volgens de ref voldoende voor een strafschop. Pizzi faalde deze keer niet en zorgde zo voor 1-0. Iets voor het uur stond het ei zo na gelijk. Vanheusden kon afdrukken, maar zag zijn poging gestopt door de doelman. Een dure misser, want in tien minuten tijd besliste Benfica de wedstrijd.

Waldschmidt vanop de stip en Pizzi met zijn tweede zorgden voor 3-0. Meteen ook de einstand, hoewel Standard zich nog onterecht een penalty ontnomen zag. De Rouches starten zo met 0 op 6 aan hun EL-campagne en bezetten de laatste plaats in de groep.

Scoreverloop:

(49') Pizzi (strafschop) 1-0
(68') Waldschmidt (strafschop) 2-0
(76') Pizzi 3-0

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Zal Standard zich plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

23
23
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

27
27
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

18
18
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

103
103
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

32
32
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

104
104
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

166
166
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

319
319
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

108
108
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

163
163
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

115
115
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

566
566
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

567
567
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

43
43
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

375
375
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

176
176
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

211
211
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

236
236
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

468
468
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

604
604
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

129
129
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

76
76

Meer sportnieuws