TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

671 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Jelle Van Damme zoekt nog altijd een nieuwe werkgever. De 37-jarige verdediger zegt in Het Laatste Nieuws dat hij afgelopen zomer gesproken heeft met Luciano D’Onofrio, de sportief directeur van Antwerp. Hij voegt er echter aan toe dat er een groot verschil is tussen een transfer willen en de deal ook effectief afronden. Uiteindelijk vond hij geen akkoord met de Great Old, die andere pistes bewandelde.



Bij Standard werden Konstantinos Laifis, Samuel Bastien, Selim Amallah, Mehdi Carcela en Maxime Lestienne de afgelopen mercato in verband gebracht met een transfer. Die geruchten hadden vooral te maken met het opvangen van de zorgwekkende financiële situatie van de Rouches. Uiteindelijk bleven al de genoemde sterkhouders op post en vertrok enkel Mergim Vojvoda, naar het Italiaanse Torino. In La Dernière Heure verklaart Kiara Lestienne, de vrouw van, dat het voor haar man zeker geen straf was dat het niet tot een transfer kwam.

BUITENLAND

Dries Mertens verlengde in juni zijn overeenkomst bij Napoli tot 2022. Het nieuwe contract kwam er na enkele onzekere maanden voor onze landgenoot. Volgens de Italiaanse topjournalist Gianluca Di Marzio kon de Rode Duivel tijdens die periode een pikante transfer maken en deed niemand minder dan Juventus hem een voorstel. De Oude Dame strikt wel vaker ‘gratis’ aanwinsten, maar ving bot bij Mertens. De aanvaller reageerde ondertussen op het gerucht en zegt nooit naar Juventus te gaan. 



De mercato is al op slot, maar transfervrije spelers kunnen nog op zoek gaan naar een nieuw onderkomen. Flankaanvaller Moutir Chajia heeft alvast een nieuwe club gevonden. De Belg tekende een contract voor vier seizoenen bij Lokomotiva Zagreb, momenteel de voorlaatste in de Kroatische eerste klasse. Chajia speelde bij de jeugd van KV Oostende, maar koos in 2016 voor een Italiaans avontuur. Na passages bij Novara, Estoril, Virtus Entella en Ascoli zat hij begin deze maand zonder club.

LEES OOK: Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Zal Van Damme nog een ploeg vinden voor dit seizoen?

Meest recent

'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

0
0
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

14
14
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

37
37
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

171
171
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

74
74
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

126
126
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

677
677
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

58
58
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

198
198
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

263
263
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

290
290
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

693
693
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

596
596
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

442
442
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

167
167
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

553
553
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

268
268
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

242
242
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

208
208
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

347
347
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

773
773
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

259
259
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

168
168
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

266
266

Meer sportnieuws