TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

671 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Jelle Van Damme zoekt nog altijd een nieuwe werkgever. De 37-jarige verdediger zegt in Het Laatste Nieuws dat hij afgelopen zomer gesproken heeft met Luciano D’Onofrio, de sportief directeur van Antwerp. Hij voegt er echter aan toe dat er een groot verschil is tussen een transfer willen en de deal ook effectief afronden. Uiteindelijk vond hij geen akkoord met de Great Old, die andere pistes bewandelde.



Bij Standard werden Konstantinos Laifis, Samuel Bastien, Selim Amallah, Mehdi Carcela en Maxime Lestienne de afgelopen mercato in verband gebracht met een transfer. Die geruchten hadden vooral te maken met het opvangen van de zorgwekkende financiële situatie van de Rouches. Uiteindelijk bleven al de genoemde sterkhouders op post en vertrok enkel Mergim Vojvoda, naar het Italiaanse Torino. In La Dernière Heure verklaart Kiara Lestienne, de vrouw van, dat het voor haar man zeker geen straf was dat het niet tot een transfer kwam.

BUITENLAND

Dries Mertens verlengde in juni zijn overeenkomst bij Napoli tot 2022. Het nieuwe contract kwam er na enkele onzekere maanden voor onze landgenoot. Volgens de Italiaanse topjournalist Gianluca Di Marzio kon de Rode Duivel tijdens die periode een pikante transfer maken en deed niemand minder dan Juventus hem een voorstel. De Oude Dame strikt wel vaker ‘gratis’ aanwinsten, maar ving bot bij Mertens. De aanvaller reageerde ondertussen op het gerucht en zegt nooit naar Juventus te gaan. 



De mercato is al op slot, maar transfervrije spelers kunnen nog op zoek gaan naar een nieuw onderkomen. Flankaanvaller Moutir Chajia heeft alvast een nieuwe club gevonden. De Belg tekende een contract voor vier seizoenen bij Lokomotiva Zagreb, momenteel de voorlaatste in de Kroatische eerste klasse. Chajia speelde bij de jeugd van KV Oostende, maar koos in 2016 voor een Italiaans avontuur. Na passages bij Novara, Estoril, Virtus Entella en Ascoli zat hij begin deze maand zonder club.

LEES OOK: Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Zal Van Damme nog een ploeg vinden voor dit seizoen?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

9
9
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

15
15
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

8
8
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

114
114
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

67
67
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

245
245
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

197
197
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

627
627
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

316
316
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

596
596
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

394
394
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

605
605
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

683
683
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

996
996

Meer sportnieuws