TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

671
TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Jelle Van Damme zoekt nog altijd een nieuwe werkgever. De 37-jarige verdediger zegt in Het Laatste Nieuws dat hij afgelopen zomer gesproken heeft met Luciano D’Onofrio, de sportief directeur van Antwerp. Hij voegt er echter aan toe dat er een groot verschil is tussen een transfer willen en de deal ook effectief afronden. Uiteindelijk vond hij geen akkoord met de Great Old, die andere pistes bewandelde.



Bij Standard werden Konstantinos Laifis, Samuel Bastien, Selim Amallah, Mehdi Carcela en Maxime Lestienne de afgelopen mercato in verband gebracht met een transfer. Die geruchten hadden vooral te maken met het opvangen van de zorgwekkende financiële situatie van de Rouches. Uiteindelijk bleven al de genoemde sterkhouders op post en vertrok enkel Mergim Vojvoda, naar het Italiaanse Torino. In La Dernière Heure verklaart Kiara Lestienne, de vrouw van, dat het voor haar man zeker geen straf was dat het niet tot een transfer kwam.

BUITENLAND

Dries Mertens verlengde in juni zijn overeenkomst bij Napoli tot 2022. Het nieuwe contract kwam er na enkele onzekere maanden voor onze landgenoot. Volgens de Italiaanse topjournalist Gianluca Di Marzio kon de Rode Duivel tijdens die periode een pikante transfer maken en deed niemand minder dan Juventus hem een voorstel. De Oude Dame strikt wel vaker ‘gratis’ aanwinsten, maar ving bot bij Mertens. De aanvaller reageerde ondertussen op het gerucht en zegt nooit naar Juventus te gaan. 



De mercato is al op slot, maar transfervrije spelers kunnen nog op zoek gaan naar een nieuw onderkomen. Flankaanvaller Moutir Chajia heeft alvast een nieuwe club gevonden. De Belg tekende een contract voor vier seizoenen bij Lokomotiva Zagreb, momenteel de voorlaatste in de Kroatische eerste klasse. Chajia speelde bij de jeugd van KV Oostende, maar koos in 2016 voor een Italiaans avontuur. Na passages bij Novara, Estoril, Virtus Entella en Ascoli zat hij begin deze maand zonder club.

LEES OOK: Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Zal Van Damme nog een ploeg vinden voor dit seizoen?

Meest recent

Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

8
8
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

29
29
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

60
60
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

209
209
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

116
116
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

203
203
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

165
165
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

232
232
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

287
287
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

292
292
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

171
171
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

331
331
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

555
555
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

641
641
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

647
647
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

104
104
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

486
486
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

70
70
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

46
46
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

227
227
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

371
371
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

76
76
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

76
76
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

226
226
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

256
256

Meer sportnieuws