TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

671 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Van Damme ving bot bij ex-club, Mertens weigerde grootmacht'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Jelle Van Damme zoekt nog altijd een nieuwe werkgever. De 37-jarige verdediger zegt in Het Laatste Nieuws dat hij afgelopen zomer gesproken heeft met Luciano D’Onofrio, de sportief directeur van Antwerp. Hij voegt er echter aan toe dat er een groot verschil is tussen een transfer willen en de deal ook effectief afronden. Uiteindelijk vond hij geen akkoord met de Great Old, die andere pistes bewandelde.



Bij Standard werden Konstantinos Laifis, Samuel Bastien, Selim Amallah, Mehdi Carcela en Maxime Lestienne de afgelopen mercato in verband gebracht met een transfer. Die geruchten hadden vooral te maken met het opvangen van de zorgwekkende financiële situatie van de Rouches. Uiteindelijk bleven al de genoemde sterkhouders op post en vertrok enkel Mergim Vojvoda, naar het Italiaanse Torino. In La Dernière Heure verklaart Kiara Lestienne, de vrouw van, dat het voor haar man zeker geen straf was dat het niet tot een transfer kwam.

BUITENLAND

Dries Mertens verlengde in juni zijn overeenkomst bij Napoli tot 2022. Het nieuwe contract kwam er na enkele onzekere maanden voor onze landgenoot. Volgens de Italiaanse topjournalist Gianluca Di Marzio kon de Rode Duivel tijdens die periode een pikante transfer maken en deed niemand minder dan Juventus hem een voorstel. De Oude Dame strikt wel vaker ‘gratis’ aanwinsten, maar ving bot bij Mertens. De aanvaller reageerde ondertussen op het gerucht en zegt nooit naar Juventus te gaan. 



De mercato is al op slot, maar transfervrije spelers kunnen nog op zoek gaan naar een nieuw onderkomen. Flankaanvaller Moutir Chajia heeft alvast een nieuwe club gevonden. De Belg tekende een contract voor vier seizoenen bij Lokomotiva Zagreb, momenteel de voorlaatste in de Kroatische eerste klasse. Chajia speelde bij de jeugd van KV Oostende, maar koos in 2016 voor een Italiaans avontuur. Na passages bij Novara, Estoril, Virtus Entella en Ascoli zat hij begin deze maand zonder club.

LEES OOK: Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Zal Van Damme nog een ploeg vinden voor dit seizoen?

Meest recent

België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

60
60
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

54
54
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

188
188
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

343
343
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

221
221
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

130
130
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

146
146
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

167
167
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

340
340
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

642
642
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

112
112
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

437
437
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

64
64
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

350
350
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

106
106
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

115
115
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

379
379
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

289
289
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

116
116
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

659
659
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

348
348
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

156
156
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

673
673

Meer sportnieuws