Juventus is zonder veel problemen doorgedrongen tot de kwartfinales van de Champions League. Nadat de uitwedstrijd tegen Celtic al vrij simpel werd gewonnen(0-3), was ook de thuiswedstrijd een prooi voor de Italianen. Dankzij Alessandro Matri en Fabio Quagliarella werd het 2-0.
In de openingsfase namen de gasten brutaal het heft in handen. Celtic maakte duidelijk dat het nog geloofde in een plaats in de kwartfinales. Tot grote kansen leidde het initiatief echter niet. Aan de andere kant liet Celtic-doelman Fraser Forster pardoes de bal los, maar daar kon Quagliarella niet van profiteren. Joe Ledley poogde daarna om Gianluca Buffon serieus te testen, dat slaagde net niet. Het schot van Ledley zeilde namelijk maar net langs de kruising, dus naast het doel.
Terwijl de Schotten serieus dachten aan de kwartfinales, sloeg
De Oude Dame toe. Slordig balverlies van Celtic, zorgde voor een snelle uitbraak van Juventus. Het schot van Quagliarella kon niet klemvast worden gepakt door Forster, waarna de rebound een prooi was voor Matri. Na een kleine 25 minuten stond de thuisploeg dus op een 1-0 voorsprong. Het duurde maar even of het was bijna weer gelijk, maar Buffon reageerde prima op een Schots afstandsschot dat nog aangeraakt werd.
Oud-Heerenveener Georgios Samaras kroop vervolgens tussen de Juve-defensie door, maar zijn schot ging nipt voorlangs. Gary Hooper kwam net tekort om zijn teen tegen die inzet aan te krijgen. Daardoor stonden de Italianen in de rust met 1-0 voor. Een luxe, want na de 0-3 zege in Schotland was de kwartfinaleplaats op die manier wel zeker.
Na de rust leek Quagliarella het duel te beslissen, maar zijn inzet ging via Forster uit het doel. Daarna besliste diezelfde Quagliarella alsnog het duel. Andrea Pirlo bezorgde de bal bij Arturo Vidal, die opzij legde. Voor Quagliarella was het een koud kunstje om de 2-0 tegen de touwen te tikken. Daarmee gooide de Italiaanse spits de wedstrijd in het slot, wat de amusementswaarde niet ten goede kwam.
De spanning was uit het duel. Juventus speelde de wedstrijd rustig uit, terwijl Celtic niet bij machte was om de ploeg van Antonio Conte pijn te doen. Samaras was na een fraaie combinatie nog het dichtste bij met een schot, maar dat zeilde over het doel van Buffon.
Scoreverloop:
1-0 (24') Alessandro Matri
2-0 (65') Fabio Quagliarella
LEES OOK:
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel