Genks droomduo garant voor goals: 'Extreme cijfers'

door
Genks droomduo garant voor goals: 'Extreme cijfers'

Paul Onuachu is vandaag de vlotst scorende centrumspits in de Jupiler Pro League, en daarmee bevestigt hij zijn vorig veelbelovende debuutseizoen bij KRC Genk. Onder de nieuwe coach Jess Thorup kunnen zijn goede prestaties en vele doelpunten zelfs nog indrukwekkender worden. Dat bewees het duo reeds bij FC Midtjylland, waar Onuachu onder de vleugels van Thorup elk jaar sterker en beter werd.


NOG BETER WORDEN 

Met een ietwat valse noot startte Jess Thorup zijn heerschappij bij KRC Genk. In de laatste wedstrijd tegen KV Oostende hoopte de Limburgse achterban en bestuurslui volop op de drie punten, en lange tijd zag het er ook goed uit voor de thuisploeg. Helaas moest de nieuwe dirigent Bastien Toma al na 56 speelminuten het veld verlaten nadat hij een rode kaart onder de neus geschoven kreeg. KVO-speerpunt Makhtar Gueye kon vervolgens in extremis de 2-2 gelijkmaker tegen de touwen jagen. Wederom was KRC Genk een deceptie rijker.



Na zeven gespeelde competitiewedstrijden bezet Genk momenteel een erg teleurstellende elfde plaats, een positie waar de Limburgers zich op vandaag allerminst wilden bevinden. Maar toch is er één zaak – of één speler – waar de Genkse fans zich danig aan kunnen optrekken, en dat zijn de prestaties en de vele doelpunten van het fenomeen Paul Onuachu. Dit seizoen scoorde de Nigeriaanse aanvaller al erg vlot onder vorige coach Hannes Wolf, maar onder leiding van de nieuwe T1 Jess Thorup zal zijn importantie wellicht nog meer toenemen.

VRUCHTBARE SAMENWERKING 

Jess Thorup en Paul Onuachu legden in 2015 bij FC Midtjylland de basis van een lange en vruchtbare samenwerking. In Denemarken werkte de boomlange aanvaller 130 wedstrijden af onder het bewind van Thorup, en daarin kon Onuachu maar liefst 56 doelpunten scoren. Per wedstrijd is dat een gemiddelde van 0,43 doelpunt, een frequentie die hij bij zijn vorige Genk-coaches Felice Mazzu (0,38 doelpunt per wedstrijd) en Hannes Wolf (0,36 doelpunt per wedstrijd) niet kon overtreffen of zelfs maar evenaren. Dat belooft alvast …



Bij FC Midtjylland kon Paul Onuachu zich in alle rust ontplooien onder de vleugels van Jess Thorup, die in zijn actieve carrière overigens zélf een spits was. In 2015 was de Nigeriaan nog een jonge snaak die maar net kwam piepen bij de grote jongens. Maar samen met Thorup werkte Onuachu keihard aan zijn tekortkomingen – die op dat moment vooral de coördinatie betrof – en werd hij één van de belangrijkste spelers van FC Midtjylland en bij uitbreiding ook de Deense Eliteserien.

CIJFERS NEMEN POSITIEVE VLUCHT 

Het resultaat van dat keiharde werk is vandaag duidelijk merkbaar. Sinds Onuachu's eerste seizoen 2015/2016 in het shirt van Midtjylland tot en met zijn laatste jaargang in 2018/2019, namen zijn frequentie én efficiëntie qua doelpunten elk jaar gevoeliger toe. Hij startte in 2015 namelijk aan 0,39 doelpunt per wedstrijd, waarbij hij 14,7% van zijn doelpogingen omzette in een doelpunt. Amper drie jaar later betroffen die gemiddeldes maar liefst 0,62 doelpunt per wedstrijd en een omzetratio van 17,7%. Puik werk van Thorup en Onuachu dus.



Die indrukwekkende statistieken lokten in de zomer van 2019 bijgevolg de interesse van verschillende Europese clubs, maar na lang onderhandelen trok KRC Genk uiteindelijk aan het langste eind. Daarvoor moesten de Limburgers wél diep in de buidel tasten met een hoge transfersom van zes miljoen euro. Na Alexander Sorloth (negen miljoen euro, Crystal Palace)  en Bubacarr Sanneh (acht miljoen euro, RSC Anderlecht) is Onuachu de derde duurste uitgaande transfer ooit van Midtjylland. 

BESTE SPITS IN DE JPL 

Bij KRC Genk vinden Jess Thorup en Paul Onuachu elkaar dus terug en dat kan alleen maar voordelen bieden voor alle partijen. Vorig seizoen toonde de Nigeriaan onder leiding van Felice Mazzu al meermaals zijn grote meerwaarde aan, terwijl ook Hannes Wolf zijn speerpunt al vaak dankbaar was voor zijn sterke prestaties en vele doelpunten. Vandaag is Onuachu namelijk co-topschutter, samen met Waasland-Beveren-revelatie Daan Heymans, en scoorde er dit seizoen geen enkele centrale spits meer doelpunten dan Onuachu.



In de Luminus Arena droomt men dan ook stilletjes dat Paul Onuachu in de voetsporen zal treden van zijn illustere voorgangers Branko Strupar, Souleymane Oulare, Moumouni Dagano, Jelle Vossen en Aly Samatta, stuk voor stuk Genkse prijsschutters die er naam en faam maakten. Indien Onuachu aan dit tempo doelpunten blijft maken, dan wordt de eindzege in de Gouden Stier-strijd uiteindelijk een evidentie. En zeker met de aanwezigheid van Jess Thorup, de Deense coach die de Nigeriaan kneedde tot de topspits die hij vandaag is.

EXTREME STATS IN 19/20 

Maar zelfs nog zonder de aanwezigheid van Thorup nemen de prestaties van Paul Onuachu bij KRC Genk reeds een opmerkelijke positieve vlucht. Vorig seizoen was de targetman al meermaals erg belangrijk voor de Limburgers en dat kwam vooral dankzij zijn aardige frequentie van 0,5 gescoord doelpunt per wedstrijd, gecombineerd met een omzetratio van doelpogingen naar effectieve doelpunten van 14,7%. 

In het huidige seizoen blaast Onuachu echter zijn voorgaande fraaie statistieken omver door uit te pakken met nog indrukwekkendere cijfers. In het recente seizoensbegin liet de sterke Nigeriaan namelijk 1,21 doelpunt per wedstrijd noteren en een omzetratio van doelpogingen naar effectieve doelpunten van 31,5% In beide onderdelen – effectiviteit én efficiëntie – verdubbelde Onuachu zijn ratings dus op een érg indrukwekkende wijze. En dat kwam vooral door zijn doublé tegen KV Oostende, de eerste match van Thorup en Onuachu in Genkse loondienst.



Omgerekend in speelminuten is Onuachu, met zijn 1,21 doelpunt per wedstrijd, de vlotst scorende centrale aanvaller in de Jupiler Pro League. De Nigeriaan overtreft daarmee Michael Krmencik (1,13 doelpunt per wedstrijd) en Kaveh Rezaei (Sporting Charleroi, 0,91 doelpunt per wedstrijd). Bij de omzetting van kansen naar doelpunten moet Onuachu enkel Joe Efford (Waasland-Beveren) en Ike Ugbo (Cercle Brugge) voor zich laten, beide spitsen zijn nog 1,5% efficiënter dan de Genkenaar.

DESSERS 

Als de geschiedenis zich herhaalt, dan zal Paul Onuachu onder de nieuwe Genk-coach Jess Thorup indrukwekkende prestaties neerzetten - alsof die voorheen nog niet fantastisch genoeg waren. De start tegen KV Oostende was op dat vlak alvast veelbelovend, want tijdens de eerste match van Jess Thorup kon Paul Onuachu al meteen twee doelpunten scoren. The Danish Connection doet nu al menig tegenstander vrezen, al heeft Thorup nog flink wat werk op andere vlakken in zijn team.



Zo blijkt Cyriel Dessers dan toch niet de absolute killer die KRC Genk voor ogen had in de voorbije zomer. Paul Onuachu presteert bijvoorbeeld op élk vlak beter dan de voormalige topschutter van de Eredivisie, en verschillende media stellen nu al dat Dessers zich zorgen mag beginnen maken over zijn statuut als basisspeler. Want Onuachu overtroeft hem niet alleen op het vlak van doelpunten scoren en de efficiëntie voor doel, voor zijn grote gestalte bezit de Nigeriaan opmerkelijk goeie voetjes en kan hij de bal afschermen zoals geen ander. Noem het zoals je wilt, maar Onuachu is een fenomeen. We zijn nu al razend benieuwd hoe zijn evolutie verder zal verlopen onder zijn mentor Jess Thorup. 

LEES OOK: Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Is Onuachu de beste spits van de Jupiler Pro League?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

56
56
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

16
16
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

62
62
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

51
51
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

76
76
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

44
44
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

40
40
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

94
94
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

34
34
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

86
86
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

191
191
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

405
405
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

57
57
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

228
228
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

105
105
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

102
102
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

651
651
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

274
274
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

188
188
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

166
166
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

337
337
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

49
49

Meer sportnieuws