Ex-toprefs nemen arbitrage onder vuur

576 stemmen
Ex-toprefs nemen arbitrage onder vuur

Het hek is alweer van de dam. Na amper zeven speeldagen wordt de Belgische arbitrage andermaal vol onder vuur genomen, niet geheel onlogisch na een resem twijfelachtige beslissingen. De kritiek stemt daardoor echter niet alleen op bij fans en analisten, maar tevens bij een aantal vermaarde ex-collega's.


Zo uitte eerder Tim Pots al zijn bedenkingen bij de manier waarop Lawrence Visser het spel hervatte na de geannuleerde strafschop voor Cercle Brugge tegen stadsgenoot Club, een interventie die volgens Serge Gumienny dan weer helemaal niet nodig was. In Het Belang van Limburg geeft hij aan dat de VAR in dit soort situaties alleen maar voor onzekerheid zorgt bij de scheidsrechter op het veld. De voormalige topref stelt daarnaast de laksheid van vele spelleiders bij zware tackles, zoals die van Adriano tegen Anderlecht dit weekend, aan de kaak. Volgens hem zouden zulke fouten in zijn tijd tot twee weken op de strafbank in tweede klasse leiden.

Ook bij Het Nieuwsblad kwam met Johan Verbist een oud-arbiter aan het woord, die tot mei vorig jaar nog als scheidsrechtersbaas aan het werk was. Hij fileert vooral de gebrekkige communicatie vanuit het Referee Department, met een sneer naar grote bazen David Elleray en Betrand Layec. De Brit en Fransman vertoeven volgens Verbist te vaak in het buitenland. Bovendien merkt hij op dat in de wekelijkse communiqués vaak nog niet de helft van de fases waarbij de VAR optrad aan bod komen, een vreemde willekeur. Tot slot vindt Verbist het opvallend dat er al quasi elk weekend fouten werden gemaakt en geeft hij aan "niet meer te kunnen volgen."

LEES OOK: Club Brugge reageert fors na nazigroet

🚀

Vindt u de kritiek op de Belgische arbitrage terecht?

Meest recent

'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

1
1
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

140
140
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

248
248
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

151
151
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

257
257
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

396
396
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

448
448
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

197
197
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

75
75
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

216
216
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

276
276
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

131
131
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

373
373
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

143
143
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

223
223
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

621
621
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

116
116
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

308
308
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

204
204
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

168
168
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

125
125
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

203
203
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

499
499
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

96
96

Meer sportnieuws