Ex-toprefs nemen arbitrage onder vuur

576 stemmen
Ex-toprefs nemen arbitrage onder vuur

Het hek is alweer van de dam. Na amper zeven speeldagen wordt de Belgische arbitrage andermaal vol onder vuur genomen, niet geheel onlogisch na een resem twijfelachtige beslissingen. De kritiek stemt daardoor echter niet alleen op bij fans en analisten, maar tevens bij een aantal vermaarde ex-collega's.


Zo uitte eerder Tim Pots al zijn bedenkingen bij de manier waarop Lawrence Visser het spel hervatte na de geannuleerde strafschop voor Cercle Brugge tegen stadsgenoot Club, een interventie die volgens Serge Gumienny dan weer helemaal niet nodig was. In Het Belang van Limburg geeft hij aan dat de VAR in dit soort situaties alleen maar voor onzekerheid zorgt bij de scheidsrechter op het veld. De voormalige topref stelt daarnaast de laksheid van vele spelleiders bij zware tackles, zoals die van Adriano tegen Anderlecht dit weekend, aan de kaak. Volgens hem zouden zulke fouten in zijn tijd tot twee weken op de strafbank in tweede klasse leiden.

Ook bij Het Nieuwsblad kwam met Johan Verbist een oud-arbiter aan het woord, die tot mei vorig jaar nog als scheidsrechtersbaas aan het werk was. Hij fileert vooral de gebrekkige communicatie vanuit het Referee Department, met een sneer naar grote bazen David Elleray en Betrand Layec. De Brit en Fransman vertoeven volgens Verbist te vaak in het buitenland. Bovendien merkt hij op dat in de wekelijkse communiqués vaak nog niet de helft van de fases waarbij de VAR optrad aan bod komen, een vreemde willekeur. Tot slot vindt Verbist het opvallend dat er al quasi elk weekend fouten werden gemaakt en geeft hij aan "niet meer te kunnen volgen."

LEES OOK: 'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

🚀

Vindt u de kritiek op de Belgische arbitrage terecht?

Meest recent

'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

41
41
OH Leuven heeft weer beet en stelde volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

8
8
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

73
73
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

111
111
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

32
32
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

26
26
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

316
316
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

193
193
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

65
65
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

152
152
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

431
431
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

163
163
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

94
94
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

124
124
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

373
373
'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Na de uitschakeling op het WK werken verschillende Rode Duivels aan een transfer. Youri Tielemans, ...

438
438
'Anderlecht kan nog fraai bedrag vangen voor jeugdproduct'

Bij Anderlecht mogen we in de komende weken nog de nodige transferactiviteit verwachten, want op ...

150
150
'Genk staat op zucht van megatransfer'

Het is bij KRC Genk al een bewogen zomer geweest, met onder meer een plotse gedwongen trainerswissel ...

202
202
KV Kortrijk shopt bij Standard en haalt oude bekende terug

KV Kortrijk opent zijn seizoen op 7 augustus meteen met een pittige affiche, want het moet in de ...

63
63
Argentijnen gooien olie op het vuur na zege tegen Engeland

Regerend wereldkampioen Argentinië kan zijn titel nog altijd gaan verlengen, want het plaatste ...

132
132
'Preud'homme drukt meteen stempel bij Club met straffe deal'

De zomermercato van Club Brugge lijkt in de laatste week helemaal op gang gekomen te zijn. Na het ...

1069
1069
'AZ zet alles op alles op voor Jupiler Pro League-talent'

AZ Alkmaar heeft zijn zinnen gezet op een talent uit de Jupiler Pro League. De Nederlandse subtopper ...

65
65
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

233
233

Meer sportnieuws