TRANSFERUURTJE: 'Club bereikt akkoord, verrassende transfer bij Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club bereikt akkoord, verrassende transfer bij Anderlecht'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zoekt nog steeds naar een nieuwe spits en daarbij is Kevin Denkey nog altijd de voornaamste kandidaat. L'Equipe meldt nog eens dat Blauw-Zwart een akkoord bereikt heeft met de spits en dat het dus enkel met Nîmes eruit moet komen. De Fransen zouden mikken op een transfersom van 2 miljoen euro.



Ook een flankaanvaller wordt opnieuw aan Club gelinkt. Thembinkosi Lorch zou willen vertrekken bij Orlando Pirates en de Zuid-Afrikaanse pers schuift Club naar voor als mogelijke bestemming, nadat het vorig jaar al interesse toonde. De kans lijkt echter klein dat Club nu voor de 27-jarige zal gaan.

Verrassende uitgaande transfer bij Anderlecht, want daar zoekt belofte Mathis Suray andere oorden op. In juni probeerde de club nochtans nog om zijn contract te verlengen en luidde het dat hij dicht bij de A-kern stond, maar nu kiest de 19-jarige jeugdinternational voor een transfer naar FC Dordrecht. Hij tekende een driejarig contract bij de Nederlandse tweedeklasser.



Bij Paars-Wit zou er ook al interesse zijn voor Amir Murillo na zijn sterke prestaties sinds januari. De Panamees zou gevolgd worden door ploegen uit de vijf grote competities, maar voorlopig is een transfer niet aan de orde. De rechtsachter wil onder de vleugels van Kompany nog bijleren om daarna de stap te zetten naar de Premier League of La Liga.

Op inkomend vlak wordt Anderlecht weer gelinkt aan Paul Mukairu, een 20-jarige Nigeriaanse aanvaller van Antalyaspor. Het is echter nog maar de vraag of die interesse ook echt is, aangezien RSCA zijn aanval al stevig versterkte. Ook Spezia en Sassuolo worden alvast genoemd als geïnteresseerde clubs.



AA Gent leek even te mogen rekenen op een nieuwe lucratieve transfer, want Elisha Owusu werd gelinkt aan een transfer voor 15 miljoen euro naar Atletico Madrid. Die mogelijkheid lijkt nu echter te gaan vliegen zijn, want de Spanjaarden zouden hun zinnen nu gezet hebben op Idrissa Gueye van PSG. Het contract van Nana Asare werd ontbonden.

BUITENLAND

Manchester City is nog op zoek naar een centrale verdediger en is bereid om daarvoor ver te gaan. Nadat het afhaakte voor Kalidou Koulibaly, zou City nu zijn zinnen gezet hebben op Jules Koundé (Sevilla). Nadat een eerste bod al afgewezen werd, zou City nu van plan zijn om een nieuw bod van 70 miljoen euro neer te leggen. Daarbij zou ook Nicolas Otamendi de omgekeerde beweging mogen maken.



Bij Atletico Madrid beweerden ze ook een bod binnengekregen te hebben van Pep Guardiola, voor José Maria Gimenez. City wou volgens hen maar liefst 85 miljoen euro betalen voor de Uruguayaan, maar Atletico wees het bod af. In Manchester ontkennen ze wel dat ze een bod uitgebracht hebben.

Alexander Sörloth rondde een fraaie transfer af. De ex-spits van AA Gent tekende bij RB Leipzig, dat naar verluidt zo'n 20 miljoen euro neertelde. Ook Ruslan Malinovskyi zou nog een overgang kunnen versieren. De ex-Genkie staat na één jaar bij Atalanta alweer in de belangstelling van Leeds United.



Wesley Hoedt lijkt één van de komende dagen dan weer zijn terugkeer naar Lazio af te ronden, nadat hij de voorbije weken aan verschillende Belgische topclubs gelinkt werd. De verdediger zal voor één seizoen gehuurd worden van Southampton, met aankoopoptie. Hoedt doet zelf ook een opoffering om die transfer mogelijk te maken, want hij zou een half miljoen inleveren op zijn jaarsalaris.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Moet Club nog een extra flankaanvaller halen?

Meest recent

Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

95
95
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

134
134
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

20
20
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

333
333
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

149
149
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

277
277
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

332
332
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

83
83
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

66
66
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

71
71
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

241
241
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

250
250
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

113
113
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

367
367
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

561
561
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

277
277
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

130
130
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

107
107
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1278
1278
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

466
466
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

380
380
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

168
168
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

128
128
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

641
641

Meer sportnieuws