Ook Standard knokt zich naar laatste voorronde EL

379 stemmen
Ook Standard knokt zich naar laatste voorronde EL

Het is een succesvolle avond geworden voor het Belgische voetbal: zowel Charleroi als Standard plaatsten zich immers voor de laatste voorronde van de Europa League. De Carolo's haalden het uiteindelijk na verlengingen van Partizan Belgrado (LEES HIER MEER). Ook Rouches hadden op hun beurt 120 minuten nodig tegen FC Vojvodina, maar wonnen wel met 2-1.


De ploeg van coach Philippe Montanier begon vrij matig aan de wedstrijd in een leeg Sclessin, de eerste kansen waren ook voor de Serviërs. Maar naarmate de eerste helft vorderde kwam Standard beter in de match. Onder meer Laifis en Vanheusden probeerden het van ver, hun pogingen waren onvoldoende gekadreerd. En zo gingen we uiteindelijk met een brilscore de rust in.

De tweede periode ging echter uitstekend van start voor de Luikenaars. Gavory werd onderuit geschoffeld in de zestien, Avenatti zette de elfmeter keihard om. Standard ging vervolgens op zoek naar de tweede goal en eiste het balbezit op. Maar met nog een kwartier te gaan kregen ze plots het deksel op de neus. De vrijstaande Bojic kon een uitstekende voorzet binnenkoppen.

Standard ging vervolgens verwoed op zoek naar de winnende treffer, het had echter nog een goede Bodart nodig om een nederlaag binnen de reguliere speeltijd te voorkomen. Verlengingen dus en daarin wisten de Rouches meteen toe te slaan: Raskin legde goed af tot bij Amallah, die twijfelde niet. Wat volgde was een fysieke slag waarin de thuisploeg nog de beste kansen kreeg. Doelpunten vielen er uiteindelijk niet meer, maar de 2-1 was voldoende voor Standard om de laatste voorronde te bereiken. Daarin wacht het Hongaarse Mol Vidi.

LEES OOK: Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

Wie haalt de groepsfase van de Europa League?

Meest recent

‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

0
0
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

15
15
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

96
96
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

43
43
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

141
141
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

112
112
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

190
190
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

87
87
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

165
165
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

604
604
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

222
222
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1117
1117
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

212
212
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

82
82
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

217
217
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

350
350
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

315
315
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

91
91
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

70
70
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

87
87
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

87
87
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

167
167
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

103
103
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

307
307

Meer sportnieuws