Pro League reageert: 'superverspreider' bij Anderlecht

722 stemmen
Pro League reageert: 'superverspreider' bij Anderlecht

Het corona-virus heeft RSC Anderlecht momenteel stevig in zijn greep. Zo geraakte zondag bekend dat nu ook Yari Verschaeren positief getest heeft. De jonge spelmaker speelde zaterdag nochtans een volledige wedstrijd tegen Waasland-Beveren, de Pro League ziet zich dan ook genoodzaakt om te reageren.


Zondagavond verscheen een uitgebreid statement op de website van de Pro League. Daarin werd duidelijk gemaakt dat het voor de wedstrijd van zaterdag al code rood was bij Paars-Wit. "Na de positieve test vorige week van Michel Vlap, werd de kern van RSC Anderlecht de voorbije week getest op maandag en woensdag. Omdat ook uit deze tests verschillende positieve resultaten bleken, wat wees op een superverspreider binnen de kern, werd door het medische team van de Pro League besloten om de geplande test van maandag 21 september te vervroegen naar zaterdag 19 september", klinkt het.

En uit die test blijkt dus dat ook Verschaeren besmet is. Het resultaat was echter pas bekend na de wedstrijd tegen WB, waardoor de Rode Duivel toch in actie kon komen. Volgens de Pro League is dat niet persé een drama. Men wijst er immers op dat de kans op besmetting tijdens een wedstrijd minimaal is. "Analyse van de positieve cases uit de Pro League toont aan dat besmettingen nooit tijdens wedstrijden of trainingen plaatsvinden, maar eerder aan tafel, in kleedkamers of andere binnenactiviteiten, wat nogmaals het belang van physical distancing aangeeft."

Bovendien werden na de eerdere positie testen al voldoende maatregelen genomen bij Anderlecht. "Onder meer met een algemene mondmaskerplicht binnen de club en het verbod op het gebruik van de kleedkamers. Zo werd gisteren ook geen gebruik gemaakt van de kleedkamers bij de wedstrijd op Waasland-Beveren."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De wedstrijd tegen WB had uit voorzorg uitgesteld moeten worden ...

Meest recent

'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

53
53
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

21
21
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

11
11
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

37
37
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

107
107
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

235
235
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

724
724
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

115
115
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

396
396
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

374
374
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

155
155
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

169
169
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

294
294
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

185
185
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

419
419
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

64
64
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

907
907
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

203
203
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

443
443
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

142
142
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

936
936
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

359
359
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

859
859

Meer sportnieuws