Het had zo’n mooie middag kunnen worden voor Ajax. Vlak voor de aftrap hoorden de Amsterdammers dat Feyenoord had gewonnen van PSV, waardoor de gedeelde koppositie voor het grijpen lag. Dan moest wel gewonnen worden van ADO Den Haag. De Hagenaren staan bekend als angstgegner en lieten dat ook zondagmiddag weer zien. Uit een fout van Niklas Moisander scoorde Tjarron Chery de 0-1, die vervolgens lang op het scorebord bleef staan. Lasse Schone beperkte de schade tot 1-1.
De beslissende fase van de competitie was aangebroken, zo oordeelde Frank de Boer afgelopen week. Het eerste finaleduel werd donderdag al verloren van Steaua Boekarest, waardoor alleen in de
Nederlandse competitie en beker nog eer te behalen viel. Omdat er nog veel ploegen meedingen naar het landskampioenschap, was winnen van ADO dan ook een must. Ajax begon goed en na een halfuur had de score al geopend kunnen zijn. Isaac Cuenca, gehuurd van FC Barcelona, schoot op de lat en Kolbeinn Sightorsson miste oog in oog met Gino Coutinho.
Wie niet scoort, die krijge hem tegen. Dat gold deze wedstrijd ook voor Ajax. Moisander schoof de bal zo in de voeten van Chery, die vervolgens gemakkelijk over doelman Kenneth Vermeer heen schoot. Nu moest Ajax twee keer scoren en de Amsterdammers gingen dan op zoek naar de gelijkmaker. Zowel Sigthorsson als Ricardo van Rhijn waagden een schot op doel, maar Tom Beugelsdijk haalde tot twee keer toe de bal van de lijn.
De Boer sprak zijn mannen in de rust moed in en Ajax ging dan ook fel van start. Christian Eriksen kwam een teenlengte tekort op een voorzet van Van Rhijn. Door alle ruimte die de ploeg liet liggen, kon ADO bijna profiteren. Een razendsnelle counter belandde bij Santi Kolk, maar Vermeer voorkwam een tweede tegentreffer. De kansen stapelden zich op voor Ajax en het uitvak keek dan ook angstvallig naar de wegtikkende seconden. Uiteindelijk was het Schone die een afvallende bal vanaf de rand van de zestien in de linkerhoek pegelde. Verder dan de 1-1 kwam Ajax niet, waardoor de huidig landskampioen nog altijd twee punten achterstand heeft op koploper PSV.
Scoreverloop:
0-1 (30’) Tjarron Chery
1-1 (85’) Lasse Schone
LEES OOK:
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax