Het is Code Rood bij het Nederlandse FC Twente. Het team van Steve McClaren heeft zaterdag voor de zesde maal op rij geen overwinning geboekt en liet na om Vitesse van de derde plek te stoten. Een krachtmeting met sc Heerenveen, dat eveneens in crisis verkeert, ging verloren: 2-1. McClaren ligt al onder vuur en zijn positie wordt ongetwijfeld wankeler na de teleurstellende nederlaag in Friesland.
In de slotfase van de eerste helft had Twente het overwicht, maar daarvoor lag het initiatief bij de thuisploeg. Twente maakte te veel verdedigende fouten en kreeg daar na een kwartier de rekening voor gepresenteerd in de vorm van een achterstand. Nadat topschutter Alfred Finnbogason twee mogelijkheden onbenut liet, slaagde Rajiv van La Parra erin om de score te openen. Leroy Fer blunderde door de vleugelspeler van Heerenveen te bedienen met een verkeerde terugspeelbal. Van La Parra ontsnapte vervolgens op rechts en schoof de bal onder doelman Nikolay Mihaylov in het net.
Tot de openingstreffer liet Twente niets zien in aanvallend opzicht en ook in de daaropvolgende fase was de dreiging van de voorhoede onvoldoende. Kristoffer Nordfeldt bracht weliswaar redding op een kopbal van Fer, maar de doelman werd verder amper getest, ondanks dat het Enschedees balbezit toenam. Kort na de kopstoot van Fer liet Finnbogason overigens na om de marge te verdubbelen. Steve McClaren was niet te spreken over de inbreng van Luc Castaignos, die machteloos oogde en in de rust werd gewisseld ten faveure van Dmitri Bulykin. Het bleek een gouden greep van McClaren, want de Rus trok de stand in de tweede helft gelijk.
Roberto Rosales kreeg de tijd om een voorzet af te leveren en bereikte Bulykin, die via de grond binnenkopte. Twente kwam sterker uit de kleedkamer en had na de gelijkmaker definitief de controle over het duel. Het duel golfde echter op en neer zonder echte kansen: een afstandsschot van Edson Braafheid zeilde naast de kruising en Fer kopte rakelings over uit een hoekschop. Heerenveen noteerde amper doelpogingen, maar ging toch met de overwinning aan de haal. Een uitstekende voorzet van Van La Parra bracht Finnbogason in stelling om ongehinderd de eindstand binnen te koppen. De misère werd groter doordat Edson Braafheid zijn tweede gele kaart incasseerde.
Scoreverloop:
1-0 (15') Rajiv van La Parra
1-1 (54') Dmitri Bulykin
2-1 (79') Alfred Finnbogason
Edson Braafheid (FC Twente) kreeg tweemaal geel en dus rood (87')