De Senegalese connectie: exponenten van Brugse revival

door
De Senegalese connectie: exponenten van Brugse revival

Ze moesten er lang op wachten, maar vorig weekend konden de fans van Club Brugge voor het eerst hun ploeg zien winnen in het nieuwe voetbalseizoen. Tegen Een stug KAS Eupen kon Blauw-Zwart zelfs vier keer scoren, iets wat in schril contract staat met de haperende doelpuntenproductie tegen Antwerp FC en Sporting Charleroi. En dat heeft Club vooral te danken aan de Senegalese connectie met als protagonisten Youssouph Badji en Krépin Diatta.


DE REVANCHE VAN CLUB 

Weg met de nul. Aan de Kehrweg kon Club Brugge opeens vier doelpunten scoren, en dat was tegen een taai KAS Eupen allerminst een gemakkelijke opdracht. Door die welgekomen treffers haalt Blauw-Zwart een voorlopig gemiddelde van twee gescoorde doelpunten per wedstrijd, en dat is exact dezelfde frequentie als tijdens het voorbije kampioenenjaar. Het wordt nu voor de troepen van Philippe Clement vooral zaak om dat ritme aan te houden, want de efficiëntie voor doel is al langer een groot en sluimerend probleem op Jan Breydel.



Club Brugge kreeg de overwinning geenszins cadeau in Eupen. In tegenstelling tot vorig seizoen beperkten de Oostkantonners zich niet uitsluitend tot het pure verdedigen, maar de ploeg van coach Benat San José probeerde ook vaak mee te voetballen. Waar Eupen in de voorbije jaargang nog op een ultradefensieve wijze helemaal onverhoopt een puntje wegkaapte uit Jan Breydel, pakte Club Brugge één jaar later overtuigend de zege tegen de Panda's. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert slaakten ongetwijfeld een zucht van opluchting na de eerste driepunter van het nieuwe seizoen.

VEELBELOVENDE TREND 

Het team van Eupen is puur kwalitatief uiteraard inferieur aan dat van Antwerp FC en Sporting Charleroi, maar de Panda's worden al jarenlang getypeerd door hun hardnekkigheid en volharding. Toch kon Blauw-Zwart aan de Kehrweg een hoger tempo aan de dag leggen, en werd er bijgevolg sneller gespeeld in balbezit. Dat was ook nodig omdat Club in de twee vorige matchen telkens het gros van het veldoverwicht bemachtigde maar daar weinig pure dreiging kon tegenoverstellen. Dat blijkt ook uit het gegenereerde balbezit: tegen Antwerp betrof dat nog 70% maar stelselmatig daalde het veldoverwicht naar 57% tegen Charleroi en zelfs 53% tegen Eupen.



Om het wedstrijdtempo tegen Eupen naar een hoger niveau te tillen werd er bij Club Brugge opvallend meer offensieve druk gezet. Waar Sporting Charleroi gemiddeld nog tien passes per balbezit mocht rondspelen, beperkte Club dat aantal danig aan de Kehrweg. De huidige landskampioen forceerde de Panda's middels een hoge counterpressing waardoor Eupen gemiddeld slechts acht passes per balbezit kon distribueren. Bovendien bleek Club Brugge een pak efficiënter voor doel, waarbij 42% van hun doelpogingen effectief op het vijandig doel belandden. Tegen Antwerp en Charleroi lag die doorsnee veel lager met respectievelijk 16% en 21%: de aanvallende Brugse efficiëntie neemt dus stilaan gevoelig toe. 

DIATTA HERLEEFT, BADJI IDEALE SPITS  

Daar zijn ze weer. De tandem Hans Vanaken en Ruud Vormer presteerde in de bekerfinale en in de competitie-opener tegen Sporting Charleroi eerder tegenvallend, waardoor de Brugse machine nooit op toerental raakte. Tegen Eupen werd door de hele ploeg duidelijk uit een ander vaatje getapt, en daarbij was de opvallende krachttoer van Krépin Diatta best wel opvallend. De Senegalees haalde de ondergrens tegen Antwerp en Charleroi, maar het goudhaantje herpakte zich op een erg positieve manier tegen Eupen. Dit vooral dankzij zijn twee gescoorde doelpunten, maar Diatta straalde ook een winnaarsmentaliteit uit, en vooral: veel goesting. Het contrast aan de Kehrweg in vergelijking met de voorbije twee partijen kon niet groter zijn.



Ook Diatta's landgenoot Youssouph Badji maakte wederom een goede beurt. Ondanks zijn jeugdige leeftijd van amper achttien lentes lijkt de aanvaller zich probleemloos aan te passen aan het niveau van een absolute topclub in de Jupiler Pro League. Ook al heeft Badji nog wat schaafwerk voor de boeg, hij bewees dit seizoen al meermaals zijn waarde voor de ploeg van Philippe Clement. Zijn balvastheid en talent om het Brugse middenveld te laten aansluiten maken van Badji momenteel de nummer één in de Brugse spitsen-hiërarchie. Toch zal Clement zijn nieuwste goudhaantje niet te snel willen opbranden, want het seizoen is uiteraard nog erg lang.

DE SENEGALESE CONNECTIE  

Tegen Eupen lukte Badji zijn eerste treffer voor Club Brugge in een officiële match, terwijl Diatta zich met een doublé danig herpakte na zijn gemiste seizoenstart. 75% van de totale Brugse doelpuntenproductie kwam aldus via de Senegalese connectie en dat doet op Jan Breydel uiteraard dromen over een nieuw glansseizoen met Badji en Diatta als blikvangers. “Dit is geen zege van Senegal, dit is een zege van de hele ploeg”, verklaarde Diatta al snel na de match in Eupen. 



De grote Badji bleek enorm nuttig te zijn als bliksemafleider voor de Eupense verdediging, waardoor zijn landgenoot Diatta vaker het verschil kon maken vanop de flank. Diatta pikte terug aan met zijn oorspronkelijke hoge niveau van het voorbije kampioenenjaar, en hij was – samen met Badji en Eduard Sobol – tegen Eupen de Brugse primus op het gebied van efficiëntie in de aanvallende duels. 



De 21-jarige flankaanvaller straalde eindelijk opnieuw wat speelplezier uit, en dat was geen evidentie aan de kille Kehrweg dat bovendien getergd werd door een immense regenval. Diatta liet zich echter niet uit zijn lood slaan en pakte uit met tien dribbels, wat zes stuks meer is dan in de vorige match tegen Charleroi. En nog belangrijker: zijn slagingspercentage lag op zestig procent, wat tien percentages hoger is dan tegen de Zebra's. Het seizoen van Diatta – en bij uitbreiding Club Brugge – lijkt nu pas écht begonnen te zijn.

DE REACTIE VAN CLUB  

Naarmate de wedstrijden toenemen van Club Brugge in het nieuwe voetbalseizoen, voert de huidige landskampioen steeds meer de forcing tegen haar tegenstanders. Dat was ook een noodzakelijke ingreep want zowel in de bekerfinale tegen Antwerp FC als tegen Sporting Charleroi kon de ploeg van Philippe Clement geen antwoord bieden op de defensieve en behouden aanpak van beide tegenstrevers. Tegen KAS Eupen had Club Brugge uiteindelijk wél de oplossing gevonden middels een hoger tempo.



Die aanpak zit Youssouph Badji als gegoten in zijn functie als bliksemafleider. Bovendien kon de achttienjarige Senegalees tevens zijn doelpuntenrekening openen waardoor hij voorlopig met recht en reden kan beschouwd worden als de ideale diepe spits van Club Brugge. Neem daarbij nog heropleving van het rastalent Krépin Diatta, die overigens ook nog maar 21 jaar oud is, en alle Brugse puzzelstukjes lijken opnieuw in elkaar te vallen bij Blauw-Zwart. De ploeg van Philippe Clement toonde aan de Kehrweg een duidelijke reactie na de eerdere twee tegenvallende prestaties, en nu wordt het zaak om die veelbelovende trend aan te houden. En daar zal de Senegalese connectie ongetwijfeld een groot aandeel in hebben.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Wordt Club Brugge kampioen dit seizoen?

Meest recent

De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

15
15
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

98
98
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

74
74
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

64
64
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

44
44
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

64
64
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

100
100
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

128
128
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

227
227
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

91
91
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

167
167
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

554
554
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

290
290
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

363
363
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

288
288
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

114
114
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

766
766
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

377
377
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

507
507
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

371
371
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

249
249
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

453
453
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

414
414
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

135
135
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

550
550

Meer sportnieuws