OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

door
OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

Het heeft pittige onderhandelingen en een aantal stemrondes gekost, maar uiteindelijk is men op de Algemene Vergadering van de Pro League dan toch tot een akkoord gekomen. Zo krijgen we een 1A-reeks met 18 ploegen en mini play-offs, terwijl in 1B naar 7 clubs gaan. Deze formule zou voor twee jaar gelden.


Op een persconferentie zal vrijdagnamiddag alles officieel uit de doeken worden gedaan, maar inmiddels is al heel wat informatie naar buiten gekomen. VoetbalNieuws zette voor u de belangrijkste beslissingen op een rijtje:

  •  In de Jupiler Pro League zullen volgend seizoen 18 clubs aantreden. Waasland-Beveren ontloopt dus de degradatie, terwijl OH Leuven en Beerschot VA (de periodekampioenen van het voorbije seizoen in 1B) mogen promoveren.
  • In de Proximus League gaan we naar 7 clubs, waardoor elk weekend één ploeg vrij zal zijn. Het gaat om alle resterende ploegen die een proflicentie bemachtigden: Seraing, Union, RWDM, Westerlo, Lommel, Deinze en ook Lierse Kempenzonen.
  • Op het einde van het seizoen in 1A zal een verkorte versie van de Play-Offs volgen. De nummers 1 tot en met 4 zullen daarin voor de titel strijden, de nummers 5 tot en met 8 voor het laatste Europese ticket.
  •  De laatste van volgend seizoen in 1A zakt automatisch naar 1B, waar de kampioen rechtstreeks promoveert. De voorlaatste van 1A zal barragewedstrijden spelen tegen de nummer twee uit 1B.
  •  Deze regeling zal twee seizoenen gelden. In 2022 zullen drie ploegen degraderen en vervolgens gaan we in 1A weer naar een format met 16 clubs en uitgebreide PO's. Hoe 1B er dan zal uitzien is voorlopig niet duidelijk.
  •  De promotiefinale van zondag tussen OHL en Beerschot zou toch gewoon doorgaan. Om te bepalen welke club de titel achter zijn naam mag zetten, maar ook om zich in te dekken tegen eventuele juridische stappen van pakweg Westerlo.

LEES OOK: 'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

Vindt u dit een goed akkoord?

Meest recent

Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

19
19
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

138
138
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

164
164
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

42
42
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

65
65
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

566
566
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

391
391
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

214
214
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

289
289
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

739
739
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

308
308
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

312
312
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

385
385
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

173
173
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

151
151
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

91
91
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

289
289
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

299
299
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

64
64
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

461
461
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

382
382
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

569
569
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

53
53
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

492
492

Meer sportnieuws