OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

1179
OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

Het heeft pittige onderhandelingen en een aantal stemrondes gekost, maar uiteindelijk is men op de Algemene Vergadering van de Pro League dan toch tot een akkoord gekomen. Zo krijgen we een 1A-reeks met 18 ploegen en mini play-offs, terwijl in 1B naar 7 clubs gaan. Deze formule zou voor twee jaar gelden.


Op een persconferentie zal vrijdagnamiddag alles officieel uit de doeken worden gedaan, maar inmiddels is al heel wat informatie naar buiten gekomen. VoetbalNieuws zette voor u de belangrijkste beslissingen op een rijtje:

  •  In de Jupiler Pro League zullen volgend seizoen 18 clubs aantreden. Waasland-Beveren ontloopt dus de degradatie, terwijl OH Leuven en Beerschot VA (de periodekampioenen van het voorbije seizoen in 1B) mogen promoveren.
  • In de Proximus League gaan we naar 7 clubs, waardoor elk weekend één ploeg vrij zal zijn. Het gaat om alle resterende ploegen die een proflicentie bemachtigden: Seraing, Union, RWDM, Westerlo, Lommel, Deinze en ook Lierse Kempenzonen.
  • Op het einde van het seizoen in 1A zal een verkorte versie van de Play-Offs volgen. De nummers 1 tot en met 4 zullen daarin voor de titel strijden, de nummers 5 tot en met 8 voor het laatste Europese ticket.
  •  De laatste van volgend seizoen in 1A zakt automatisch naar 1B, waar de kampioen rechtstreeks promoveert. De voorlaatste van 1A zal barragewedstrijden spelen tegen de nummer twee uit 1B.
  •  Deze regeling zal twee seizoenen gelden. In 2022 zullen drie ploegen degraderen en vervolgens gaan we in 1A weer naar een format met 16 clubs en uitgebreide PO's. Hoe 1B er dan zal uitzien is voorlopig niet duidelijk.
  •  De promotiefinale van zondag tussen OHL en Beerschot zou toch gewoon doorgaan. Om te bepalen welke club de titel achter zijn naam mag zetten, maar ook om zich in te dekken tegen eventuele juridische stappen van pakweg Westerlo.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Vindt u dit een goed akkoord?

Meest recent

Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

58
58
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

48
48
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

30
30
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

108
108
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

63
63
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

80
80
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

24
24
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

159
159
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

134
134
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

49
49
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

162
162
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

203
203
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

86
86
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

47
47
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

203
203
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

182
182
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

196
196
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

81
81
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

442
442
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

282
282
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

254
254
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1053
1053

Meer sportnieuws