OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

door
OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

Het heeft pittige onderhandelingen en een aantal stemrondes gekost, maar uiteindelijk is men op de Algemene Vergadering van de Pro League dan toch tot een akkoord gekomen. Zo krijgen we een 1A-reeks met 18 ploegen en mini play-offs, terwijl in 1B naar 7 clubs gaan. Deze formule zou voor twee jaar gelden.


Op een persconferentie zal vrijdagnamiddag alles officieel uit de doeken worden gedaan, maar inmiddels is al heel wat informatie naar buiten gekomen. VoetbalNieuws zette voor u de belangrijkste beslissingen op een rijtje:

  •  In de Jupiler Pro League zullen volgend seizoen 18 clubs aantreden. Waasland-Beveren ontloopt dus de degradatie, terwijl OH Leuven en Beerschot VA (de periodekampioenen van het voorbije seizoen in 1B) mogen promoveren.
  • In de Proximus League gaan we naar 7 clubs, waardoor elk weekend één ploeg vrij zal zijn. Het gaat om alle resterende ploegen die een proflicentie bemachtigden: Seraing, Union, RWDM, Westerlo, Lommel, Deinze en ook Lierse Kempenzonen.
  • Op het einde van het seizoen in 1A zal een verkorte versie van de Play-Offs volgen. De nummers 1 tot en met 4 zullen daarin voor de titel strijden, de nummers 5 tot en met 8 voor het laatste Europese ticket.
  •  De laatste van volgend seizoen in 1A zakt automatisch naar 1B, waar de kampioen rechtstreeks promoveert. De voorlaatste van 1A zal barragewedstrijden spelen tegen de nummer twee uit 1B.
  •  Deze regeling zal twee seizoenen gelden. In 2022 zullen drie ploegen degraderen en vervolgens gaan we in 1A weer naar een format met 16 clubs en uitgebreide PO's. Hoe 1B er dan zal uitzien is voorlopig niet duidelijk.
  •  De promotiefinale van zondag tussen OHL en Beerschot zou toch gewoon doorgaan. Om te bepalen welke club de titel achter zijn naam mag zetten, maar ook om zich in te dekken tegen eventuele juridische stappen van pakweg Westerlo.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Vindt u dit een goed akkoord?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

46
46
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

14
14
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

23
23
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

161
161
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

271
271
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

249
249
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

363
363
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

606
606
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

666
666
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

437
437
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1146
1146
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

708
708
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

439
439
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1079
1079
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

128
128
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

219
219
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

150
150
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

658
658
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

901
901
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1467
1467

Meer sportnieuws