Kogel door de kerk: JPL met 18 ploegen én (mini)Play-Offs

door
Kogel door de kerk: JPL met 18 ploegen én (mini)Play-Offs

Een week voor de competitie normaal gezien van start ging gaan, verzamelde de Algemene Vergadering van de Pro League om het competitieformat opnieuw te bespreken. Inmiddels is een competitie met 16 ploegen van tafel geveegd en zal Waasland-Beveren in 1A blijven. Na lang debatteren werd uiteindelijk voor een format met 18 clubs in 1A (met mini-Play-Offs) en 7 clubs in 1B gekozen.


Na een korte lunchpauze werd de Algemene Vergadering om iets voor 14u weer hervat. Er werd meteen gestemd over een competitie met 17 ofwel met 18 clubs. Maar die eerste stemronde heeft niets opgeleverd. Volgens Sporza waren er 19 stemmen voor het format met 17 ploegen, 27 stemmen gingen naar het voorstel voor 18 ploegen. Vermits een tweederdemeerderheid nodig is, moest er dus verder gedebatteerd worden.

Na een nieuwe discussieronde kwamen de leden van de Algemene Vergaderingen uiteindelijk wel bijna tot een akkoord. Zo is er volgens diverse bronnen een consensus over een competitie met 18 ploegen in 1A. Zowel OHL als Beerschot VA zouden dus promoveren naar de Jupiler Pro League. In 1B houdt men het dan weer op 7 clubs, waardoor wekelijks één ploeg niet in actie zal komen. Enkel de Play-Offs zouden nog een struikelblok vormen.

UPDATE 15u24
De teerling is geworpen! Volgend seizoen krijgen we 18 ploegen in de Jupiler Pro League en 7 ploegen in de Proximus League. Dat betekent echter niet het einde van de Play-Offs. Zo zal er ingekorte versie van de nacompetitie worden afgewerkt. Deze formule zal minimum twee seizoenen gelden. Na die twee seizoenen zouden er drie degradanten zijn en gaan we opnieuw naar 16 ploegen. De laatste details van het voorstel moeten nog uitgewerkt worden, maar inmiddels kwam al een bevestiging van mediarechtenhouder Eleven Sports.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De PO's hadden gewoon afgeschaft moeten worden ...

Meest recent

Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

0
0
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

18
18
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

21
21
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

55
55
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

126
126
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

445
445
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

263
263
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

211
211
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

65
65
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

66
66
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

99
99
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

275
275
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

164
164
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

296
296
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

608
608
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

507
507
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

221
221
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

339
339
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

223
223
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

525
525
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

257
257
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

185
185
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

46
46
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

177
177

Meer sportnieuws