Kogel door de kerk: JPL met 18 ploegen én (mini)Play-Offs

door
Kogel door de kerk: JPL met 18 ploegen én (mini)Play-Offs

Een week voor de competitie normaal gezien van start ging gaan, verzamelde de Algemene Vergadering van de Pro League om het competitieformat opnieuw te bespreken. Inmiddels is een competitie met 16 ploegen van tafel geveegd en zal Waasland-Beveren in 1A blijven. Na lang debatteren werd uiteindelijk voor een format met 18 clubs in 1A (met mini-Play-Offs) en 7 clubs in 1B gekozen.


Na een korte lunchpauze werd de Algemene Vergadering om iets voor 14u weer hervat. Er werd meteen gestemd over een competitie met 17 ofwel met 18 clubs. Maar die eerste stemronde heeft niets opgeleverd. Volgens Sporza waren er 19 stemmen voor het format met 17 ploegen, 27 stemmen gingen naar het voorstel voor 18 ploegen. Vermits een tweederdemeerderheid nodig is, moest er dus verder gedebatteerd worden.

Na een nieuwe discussieronde kwamen de leden van de Algemene Vergaderingen uiteindelijk wel bijna tot een akkoord. Zo is er volgens diverse bronnen een consensus over een competitie met 18 ploegen in 1A. Zowel OHL als Beerschot VA zouden dus promoveren naar de Jupiler Pro League. In 1B houdt men het dan weer op 7 clubs, waardoor wekelijks één ploeg niet in actie zal komen. Enkel de Play-Offs zouden nog een struikelblok vormen.

UPDATE 15u24
De teerling is geworpen! Volgend seizoen krijgen we 18 ploegen in de Jupiler Pro League en 7 ploegen in de Proximus League. Dat betekent echter niet het einde van de Play-Offs. Zo zal er ingekorte versie van de nacompetitie worden afgewerkt. Deze formule zal minimum twee seizoenen gelden. Na die twee seizoenen zouden er drie degradanten zijn en gaan we opnieuw naar 16 ploegen. De laatste details van het voorstel moeten nog uitgewerkt worden, maar inmiddels kwam al een bevestiging van mediarechtenhouder Eleven Sports.

LEES OOK: STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

De PO's hadden gewoon afgeschaft moeten worden ...

Meest recent

Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

19
19
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

48
48
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

15
15
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

99
99
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

176
176
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

163
163
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

103
103
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

66
66
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

559
559
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

88
88
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

85
85
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

166
166
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

218
218
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

127
127
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

120
120
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

436
436
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

121
121
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

286
286
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

465
465
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

370
370
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

224
224
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

377
377
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

170
170
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

112
112
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

104
104

Meer sportnieuws