Steven Gerrard is van mening dat er in het hedendaagse voetbal teveel druk gelegd wordt op de schouders van jonge spelers. Volgens de aanvoerder van de Engelse nationale ploeg moeten talentvolle spelers juist gekoesterd worden en moet men voorzichtig met ze omgaan.
"Zulke jonge spelers mag je nog geen wereldtoppers noemen", zegt Gerrard. "Deze spelers moeten de kans krijgen zich te ontwikkelen in competities als de Premier League en Champions League. Pas daarna kan je ze bij de wereldtop scharen"
"Iemand als Jack Wilshere is net 21 jaar en zal nog een hele carrière tegemoet gaan vol hoogte- en dieptepunten. Het is erg belangrijk dat we die jongens niet te veel druk op hun schouders leggen. Iemand van die leeftijd kan niet in zijn eentje het verschil maken, daar heeft hij de hulp van de ervaren spelers voor nodig."