Genk laat youngster gaan: contract van twee jaar in Nederland

door
Genk laat youngster gaan: contract van twee jaar in Nederland

KRC Genk vergaarde de voorbije jaren een stevige reputatie als talentenfabriek, zowel met het aantrekken van jonge buitenlanders als met spelers uit de eigen jeugdopleiding. Ook volgend seizoen krijgen weer enkele jongeren hun kans bij de A-kern met Luca Oyen (17) en Pierre Dwomoh (16). Een andere youngster verlaat de club wel.


De 19-jarige Siebe Vandermeulen was dit seizoen een aantal keer aanvoerder bij de Genkse beloften in de UEFA Youth League én een vaste waarde bij de nationale ploeg U19, maar de stap naar de A-kern zetten lukte de jonge verdediger niet. Zijn contract loopt op 30 juni af en een nieuwe overeenkomst zal hij ook niet krijgen. Het Belang van Limburg weet dat de jeugdinternational nu zal proberen door te breken bij Telstar, waar hij een proefperiode aan het afwerken is.

UPDATE 25/06
De proefperiode van Vandermeulen bij Telstar was blijkbaar een succes. De 'Witte Leeuwen' maakten donderdag bekend dat de Belgische jeugd-international een contract van twee seizoenen heeft getekend. Trainer en technisch directeur Andries Jonker is alvast in de wolken met zijn nieuwste aanwinst. "Siebe heeft de afgelopen periode bij ons mee kunnen trainen en heeft daarin een goede indruk achtergelaten. Via contacten in de voetbalwereld werd ik op zijn status gewezen en voor Telstar zijn dit buitenkansjes", klonk het op de clubwebsite.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

Genk kan zulke spelers beter eerst enkele seizoenen verhuren ...

Meest recent

'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

0
0
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

12
12
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

22
22
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

107
107
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

243
243
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

140
140
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

98
98
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

505
505
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

734
734
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

58
58
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

289
289
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

518
518
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

425
425
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

527
527
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

633
633
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

352
352
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

599
599
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

452
452
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

236
236
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

538
538
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

644
644
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

558
558
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

139
139

Meer sportnieuws