'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

door
'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

RSC Anderlecht heeft een week met wisselend succes achter de rug. Zo zagen de Brusselaars met Roméo Lavia één van hun meest veelbelovende jongeren vertrekken. Daar tegenover slaagde RSCA er wel in om Marco Kana, nog zo'n potentieel goudhaantje, langer onder contract te leggen.


De 18-jarige verdediger is de volgende in een lange rij jeugdspelers die het voorbije anderhalf jaar een nieuwe overeenkomst tekenden bij Paars-Wit. Volgens L'Avenir hebben die contractverlengingen dan ook een dubbel doel. Ten eerste is er de sportieve meerwaarde van deze youngsters. Zij krijgen meer dan ooit hun kans bij de eerste ploeg en lieten ook al veelbelovende dingen zien. Hierdoor is de nood om dure (buitenlandse) spelers elders te halen, zoals in het recente verleden vaak het geval was, niet zo groot meer. Bovendien kunnen de supporters zich veel beter identificeren met deze jonkies.

Ten tweede is er natuurlijk de financiële kant. Hoe langer een contract van zo'n jonge speler loopt, hoe hoger zijn marktwaarde stijgt. Op termijn moeten de jongeren die de afgelopen periode verlengden, de clubkas serieus gaan spijzen. Bij L'Avenir wijst men daarvoor vooral naar Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Albert Sambi Lokonga en Francis Amuzu. Volgens de website Transfermarkt bedraagt de marktwaarde van het viertal nu al 36 miljoen. Goede prestaties kunnen dat bedrag doen stijgen, maar ook een langer contract heeft hier dus een invloed op. Elke kribbel die op Neerpede wordt gezet wordt, mag dus bestempeld worden als een nieuwe stap richting de jackpot.

LEES OOK: ‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Wie zal RSCA het meeste opleveren?

Meest recent

Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

186
186
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

58
58
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

93
93
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

29
29
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

199
199
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

35
35
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

230
230
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

126
126
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

309
309
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

60
60
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

349
349
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

359
359
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

384
384
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

152
152
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

419
419
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

159
159
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

390
390
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

364
364
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

74
74
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

566
566
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

119
119
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

1004
1004
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

590
590
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

660
660
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

787
787

Meer sportnieuws