'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

door
'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

RSC Anderlecht heeft een week met wisselend succes achter de rug. Zo zagen de Brusselaars met Roméo Lavia één van hun meest veelbelovende jongeren vertrekken. Daar tegenover slaagde RSCA er wel in om Marco Kana, nog zo'n potentieel goudhaantje, langer onder contract te leggen.


De 18-jarige verdediger is de volgende in een lange rij jeugdspelers die het voorbije anderhalf jaar een nieuwe overeenkomst tekenden bij Paars-Wit. Volgens L'Avenir hebben die contractverlengingen dan ook een dubbel doel. Ten eerste is er de sportieve meerwaarde van deze youngsters. Zij krijgen meer dan ooit hun kans bij de eerste ploeg en lieten ook al veelbelovende dingen zien. Hierdoor is de nood om dure (buitenlandse) spelers elders te halen, zoals in het recente verleden vaak het geval was, niet zo groot meer. Bovendien kunnen de supporters zich veel beter identificeren met deze jonkies.

Ten tweede is er natuurlijk de financiële kant. Hoe langer een contract van zo'n jonge speler loopt, hoe hoger zijn marktwaarde stijgt. Op termijn moeten de jongeren die de afgelopen periode verlengden, de clubkas serieus gaan spijzen. Bij L'Avenir wijst men daarvoor vooral naar Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Albert Sambi Lokonga en Francis Amuzu. Volgens de website Transfermarkt bedraagt de marktwaarde van het viertal nu al 36 miljoen. Goede prestaties kunnen dat bedrag doen stijgen, maar ook een langer contract heeft hier dus een invloed op. Elke kribbel die op Neerpede wordt gezet wordt, mag dus bestempeld worden als een nieuwe stap richting de jackpot.

LEES OOK: ‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Wie zal RSCA het meeste opleveren?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

74
74
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

152
152
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

92
92
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

88
88
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

247
247
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

58
58
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

136
136
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

457
457
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

140
140
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

286
286
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

484
484
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

99
99
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

167
167
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

147
147
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

408
408
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

193
193
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

742
742
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

674
674
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

366
366
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

614
614
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

194
194
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

417
417
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

645
645

Meer sportnieuws