'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

3065
'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

RSC Anderlecht heeft een week met wisselend succes achter de rug. Zo zagen de Brusselaars met Roméo Lavia één van hun meest veelbelovende jongeren vertrekken. Daar tegenover slaagde RSCA er wel in om Marco Kana, nog zo'n potentieel goudhaantje, langer onder contract te leggen.


De 18-jarige verdediger is de volgende in een lange rij jeugdspelers die het voorbije anderhalf jaar een nieuwe overeenkomst tekenden bij Paars-Wit. Volgens L'Avenir hebben die contractverlengingen dan ook een dubbel doel. Ten eerste is er de sportieve meerwaarde van deze youngsters. Zij krijgen meer dan ooit hun kans bij de eerste ploeg en lieten ook al veelbelovende dingen zien. Hierdoor is de nood om dure (buitenlandse) spelers elders te halen, zoals in het recente verleden vaak het geval was, niet zo groot meer. Bovendien kunnen de supporters zich veel beter identificeren met deze jonkies.

Ten tweede is er natuurlijk de financiële kant. Hoe langer een contract van zo'n jonge speler loopt, hoe hoger zijn marktwaarde stijgt. Op termijn moeten de jongeren die de afgelopen periode verlengden, de clubkas serieus gaan spijzen. Bij L'Avenir wijst men daarvoor vooral naar Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Albert Sambi Lokonga en Francis Amuzu. Volgens de website Transfermarkt bedraagt de marktwaarde van het viertal nu al 36 miljoen. Goede prestaties kunnen dat bedrag doen stijgen, maar ook een langer contract heeft hier dus een invloed op. Elke kribbel die op Neerpede wordt gezet wordt, mag dus bestempeld worden als een nieuwe stap richting de jackpot.

LEES OOK: Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Wie zal RSCA het meeste opleveren?

Meest recent

Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

66
66
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

10
10
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

72
72
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

180
180
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

224
224
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

199
199
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

159
159
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

434
434
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

379
379
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

148
148
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

123
123
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

122
122
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

31
31
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

157
157
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

81
81
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

38
38
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

136
136
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

33
33
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

262
262
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

110
110
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

407
407
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

281
281
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

84
84

Meer sportnieuws