'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

3065 stemmen
'Anderlecht bouwt nieuwe goudmijn: viertal van 36 miljoen'

RSC Anderlecht heeft een week met wisselend succes achter de rug. Zo zagen de Brusselaars met Roméo Lavia één van hun meest veelbelovende jongeren vertrekken. Daar tegenover slaagde RSCA er wel in om Marco Kana, nog zo'n potentieel goudhaantje, langer onder contract te leggen.


De 18-jarige verdediger is de volgende in een lange rij jeugdspelers die het voorbije anderhalf jaar een nieuwe overeenkomst tekenden bij Paars-Wit. Volgens L'Avenir hebben die contractverlengingen dan ook een dubbel doel. Ten eerste is er de sportieve meerwaarde van deze youngsters. Zij krijgen meer dan ooit hun kans bij de eerste ploeg en lieten ook al veelbelovende dingen zien. Hierdoor is de nood om dure (buitenlandse) spelers elders te halen, zoals in het recente verleden vaak het geval was, niet zo groot meer. Bovendien kunnen de supporters zich veel beter identificeren met deze jonkies.

Ten tweede is er natuurlijk de financiële kant. Hoe langer een contract van zo'n jonge speler loopt, hoe hoger zijn marktwaarde stijgt. Op termijn moeten de jongeren die de afgelopen periode verlengden, de clubkas serieus gaan spijzen. Bij L'Avenir wijst men daarvoor vooral naar Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Albert Sambi Lokonga en Francis Amuzu. Volgens de website Transfermarkt bedraagt de marktwaarde van het viertal nu al 36 miljoen. Goede prestaties kunnen dat bedrag doen stijgen, maar ook een langer contract heeft hier dus een invloed op. Elke kribbel die op Neerpede wordt gezet wordt, mag dus bestempeld worden als een nieuwe stap richting de jackpot.

LEES OOK: Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Wie zal RSCA het meeste opleveren?

Meest recent

'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

13
13
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

7
7
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

34
34
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

166
166
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

380
380
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

229
229
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

33
33
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

396
396
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

398
398
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

179
179
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

196
196
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

44
44
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

303
303
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

234
234
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

644
644
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

103
103
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

91
91
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

787
787
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

176
176
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

72
72
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

150
150
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

362
362
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

631
631
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

338
338
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

756
756

Meer sportnieuws