'Binnen twee of drie weken duidelijkheid over klacht Waasland-Beveren'

door
'Binnen twee of drie weken duidelijkheid over klacht Waasland-Beveren'

Op 15 mei besliste de Pro League om het seizoen 2019/20 na 29 speeldagen stop te zetten en de huidige stand als eindstand aan te nemen, waarbij enkel nog de finale van 1B tussen Beerschot en OH Leuven moet gespeeld worden om te bepalen wie naar 1A promoveert. Maar over die beslissing is het laatste woord nog lang niet gevallen.

De voorbije weken werden verschillende procedures opgestart om de beslissing ongedaan te maken, onder meer bij de Belgische Mededingingsautoriteit. Dat behandelde woensdag de klacht van degradant Waasland-Beveren, voor wie elf aandeelhouders en twee supportersverenigingen klacht indienden.

Het BMA moet zich binnen de maand uitspreken over het dossier, aldus Het Nieuwsblad. De beslissing terugdraaien kan ze niet, wel riskeert de Pro League hoge boetes nadat de auditeur van het BMA een positief advies voor de klacht had gegeven. Om de beslissing terug te draaien, stapte Waasland-Beveren ook naar het BAS. De supporters argumenteerden alvast dat de werking van de Pro League ongezond zou zijn voor het voetbal.

UPDATE 18/06
Het Laatste Nieuws weet dat we wellicht over twee à drie weken een uitspraak van het BMA mogen verwachten over de klacht van Waasland-Beveren. De auditeur hield wel vast aan zijn positief advies over de klacht, omdat in de reglementen van de Pro League geen regels staan over het vroegtijdig stoppen van de competitie. De kans bestaat dus dat Waasland-Beveren helemaal gelijk krijgt, al kan het ook dat de BMA met een voorstel tot compromis komt.

Moet Waasland-Beveren gelijk krijgen?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

4
4
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

50
50
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

422
422
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

129
129
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

124
124
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

85
85
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

28
28
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

215
215
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

116
116
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

302
302
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

201
201
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

385
385
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

210
210
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

373
373
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

211
211
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

375
375
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

42
42
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

117
117
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

213
213
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

192
192
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

167
167
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

726
726
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

210
210
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

512
512
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

440
440

Meer sportnieuws