Standard krijgt uitstekend nieuws over vernieuwd Sclessin

door
Standard krijgt uitstekend nieuws over vernieuwd Sclessin

Een voetbalstadion neerpoten in België is een huzarenstukje, dat vaak op een sisser afloopt. Denk bijvoorbeeld aan het fiasco rond het Nationaal stadion voor het EK 2020, of aan de plannen van Club Brugge die al jarenlang aanslepen. Heel wat ploegen kiezen er dan ook voor om hun huidig stadion te verbouwen.


En dat is ook bij Standard de bedoeling. De Luikse club wil Sclessin vernieuwen en uitbreiden tot 35.000-tal plaatsen. Het dossier staat wel nog maar in zijn kinderschoenen en krijgt volgens Het Laatste Nieuws nu al veel tegenkanting van buurtbewoners. Het nieuwe Sclessin zou dan ook pas ten vroegste in 2026 klaar zijn, al werd daarover nog geen uitsluitsel gegeven.

UPDATE 05/06
Mogelijk geraken de uitbreidingswerken van Sclessin sneller rond dan in eerste instantie gedacht. Zo weet L'Avenir dat Standard vrijdag uitstekend nieuws kreeg. Het Luikse stadsbestuur gaf immers een positief advies voor de uitbreidingswerken. Een finaal verdict van de Waalse overheid zou wel pas ten vroegste op 11 augustus volgen, allicht zelfs later.

De capaciteit van het stadion zou uitgebreid worden van 28.700 naar 32.000 plaatsen. Daarnaast zullen er ook kantoorruimtes voorzien worden, net als een fitnesscentrum, een crèche, een commerciële zone en ruimte voor horeca-aangelegenheden.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Vindt u Sclessin een mooi stadion?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

90
90
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

306
306
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

50
50
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

141
141
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

128
128
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

82
82
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

144
144
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

62
62
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

404
404
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

131
131
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

30
30
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

772
772
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

367
367
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

117
117
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

187
187
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

257
257
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws