Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

door
Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

Een van de agendapunten die de hele discussie rond de Jupiler Pro League-stop niet bepaald vooruit hielp, was de kwestie van de overvolle kalender. Die dreigde bij een latere aanvatting van de competitie namelijk helemaal in de soep te lopen, zeker indien het coronavirus later nóg eens de kop zou opsteken. Door het competitieformat lichtjes te wijzigen, kreeg kalendermaker Nils Van Brantegem alvast iets meer speelruimte.


Hoewel het nog niet zeker is welke 16 clubs precies op het hoogste niveau zullen aantreden, maakt Het Nieuwsblad bekend dat de Pro League het speelschema voor volgend jaar toch al enigszins vorm heeft gegeven. Zo staat de competitiestart zoals verwacht gepland in het weekend van 7 augustus, wat betekent dat OH Leuven en Beerschot ergens tussen 1 en 6 augustus hun resterende promotiefinale afgewerkt moeten krijgen. Zo niet is het Westerlo dat de overstap maakt vanuit 1B, waar ze pas in het weekend van 21 augustus de boel weer in gang trekken.

Het einde van de reguliere competitie in eerste klasse is voorzien voor 16 april, twee weken later moeten de aangepaste versie van de play-offs worden afgetrapt. De nummers een tot en met vier spelen dan voor de titel, de nummers vijf tot en met acht voor een kans op een Europees ticket. Voor de overige clubs is het seizoen dan al afgelopen, tenzij zij de bekerfinale spelen. Die staat normaal gezien op zaterdag 24 of zondag 25 april op het programma. Op zondag 30 mei zijn ten slotte alle kaarten definitief geschud, mooi op tijd om de voorbereidingen op het EK aan te vatten. Tenzij een nieuwe crisis weer vroeger roet in het eten strooit natuurlijk.

LEES OOK: Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Zal het volgende seizoen helemaal afgewerkt geraken?

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

38
38
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

142
142
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

106
106
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

378
378
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

262
262
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

151
151
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

21
21
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

396
396
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

280
280
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1126
1126
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

377
377
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

350
350
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

337
337
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

275
275
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

455
455
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

198
198
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

334
334
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

241
241
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

372
372
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3032
3032
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

729
729
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

457
457
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

341
341
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

229
229
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

498
498

Meer sportnieuws