Ligue 1 heeft beslist: PSG voor derde jaar op rij kampioen

210 stemmen
Ligue 1 heeft beslist: PSG voor derde jaar op rij kampioen

Met de Ligue 1 werd deze week de eerste van de vijf grootste competities in Europa stopgezet. Maar in tegenstelling tot in Nederland, besloot men in Frankrijk wél een kampioen aan te duiden. Zo pakt leider Paris Saint-Germain logischerwijs voor het derde jaar op rij de titel, eind augustus gaat het nieuwe seizoen van start.


Dinsdag maakte de Franse regering bekend dat profwedstrijden niet kunnen doorgaan tot begin september, wat meteen het definitieve einde van het seizoen betekende. Maar er moest wel nog een concrete regeling uitgewerkt worden. Donderdag werd uiteindelijk beslist om PSG, dat 12 punten voorsprong had op eerste achtervolger Olympique Marseille, uit te roepen tot kampioen. Voor de Parijzenaars was dat de derde titel op een rij, de zevende ook in acht jaar tijd.

Er zullen verder twee dalers, Toulouse en Amiens, en twee stijgers, Lorient en Lens, zijn. De promotie-barrages vallen weg. De verdeling van de Europese tickets is niet geheel duidelijk omdat er nog geen beslissing over de bekerfinales werd genomen. Die zou pas rond 20 mei volgen. Overigens is het evenmin duidelijk of alle clubs zich zomaar neerleggen bij deze beslissing.

Dat PSG werd uitgeroepen tot kampioen, zal in ieder geval voor opluchting zorgen in het kamp van Club Brugge. Even werd er gevreesd dat het Nederlandse model, waar geen titel werd uitgereikt, gevolgd zou worden. Maar gezien de tussenstand lijkt het veel logischer om het Franse voorbeeld te volgen.

LEES OOK: Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Ze hadden gewoon geen kampioen moeten aanduiden ...

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

188
188
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

110
110
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

54
54
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

46
46
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

457
457
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

208
208
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

90
90
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

99
99
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

103
103
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

86
86
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

256
256
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

104
104
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

373
373
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

32
32
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

132
132
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

538
538
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

194
194
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

69
69
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

341
341
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

260
260
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

134
134
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

191
191
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

504
504

Meer sportnieuws