Ligue 1 heeft beslist: PSG voor derde jaar op rij kampioen

door
Ligue 1 heeft beslist: PSG voor derde jaar op rij kampioen

Met de Ligue 1 werd deze week de eerste van de vijf grootste competities in Europa stopgezet. Maar in tegenstelling tot in Nederland, besloot men in Frankrijk wél een kampioen aan te duiden. Zo pakt leider Paris Saint-Germain logischerwijs voor het derde jaar op rij de titel, eind augustus gaat het nieuwe seizoen van start.


Dinsdag maakte de Franse regering bekend dat profwedstrijden niet kunnen doorgaan tot begin september, wat meteen het definitieve einde van het seizoen betekende. Maar er moest wel nog een concrete regeling uitgewerkt worden. Donderdag werd uiteindelijk beslist om PSG, dat 12 punten voorsprong had op eerste achtervolger Olympique Marseille, uit te roepen tot kampioen. Voor de Parijzenaars was dat de derde titel op een rij, de zevende ook in acht jaar tijd.

Er zullen verder twee dalers, Toulouse en Amiens, en twee stijgers, Lorient en Lens, zijn. De promotie-barrages vallen weg. De verdeling van de Europese tickets is niet geheel duidelijk omdat er nog geen beslissing over de bekerfinales werd genomen. Die zou pas rond 20 mei volgen. Overigens is het evenmin duidelijk of alle clubs zich zomaar neerleggen bij deze beslissing.

Dat PSG werd uitgeroepen tot kampioen, zal in ieder geval voor opluchting zorgen in het kamp van Club Brugge. Even werd er gevreesd dat het Nederlandse model, waar geen titel werd uitgereikt, gevolgd zou worden. Maar gezien de tussenstand lijkt het veel logischer om het Franse voorbeeld te volgen.

LEES OOK: Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Ze hadden gewoon geen kampioen moeten aanduiden ...

Meest recent

‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

3
3
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

24
24
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

19
19
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

159
159
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

235
235
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

42
42
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

193
193
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

55
55
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

138
138
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

50
50
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

26
26
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

343
343
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

446
446
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

385
385
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

39
39
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

307
307
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

338
338
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

318
318
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

320
320
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

268
268
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

108
108
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

365
365

Meer sportnieuws