Ligue 1 heeft beslist: PSG voor derde jaar op rij kampioen

door
Ligue 1 heeft beslist: PSG voor derde jaar op rij kampioen

Met de Ligue 1 werd deze week de eerste van de vijf grootste competities in Europa stopgezet. Maar in tegenstelling tot in Nederland, besloot men in Frankrijk wél een kampioen aan te duiden. Zo pakt leider Paris Saint-Germain logischerwijs voor het derde jaar op rij de titel, eind augustus gaat het nieuwe seizoen van start.


Dinsdag maakte de Franse regering bekend dat profwedstrijden niet kunnen doorgaan tot begin september, wat meteen het definitieve einde van het seizoen betekende. Maar er moest wel nog een concrete regeling uitgewerkt worden. Donderdag werd uiteindelijk beslist om PSG, dat 12 punten voorsprong had op eerste achtervolger Olympique Marseille, uit te roepen tot kampioen. Voor de Parijzenaars was dat de derde titel op een rij, de zevende ook in acht jaar tijd.

Er zullen verder twee dalers, Toulouse en Amiens, en twee stijgers, Lorient en Lens, zijn. De promotie-barrages vallen weg. De verdeling van de Europese tickets is niet geheel duidelijk omdat er nog geen beslissing over de bekerfinales werd genomen. Die zou pas rond 20 mei volgen. Overigens is het evenmin duidelijk of alle clubs zich zomaar neerleggen bij deze beslissing.

Dat PSG werd uitgeroepen tot kampioen, zal in ieder geval voor opluchting zorgen in het kamp van Club Brugge. Even werd er gevreesd dat het Nederlandse model, waar geen titel werd uitgereikt, gevolgd zou worden. Maar gezien de tussenstand lijkt het veel logischer om het Franse voorbeeld te volgen.

LEES OOK: Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Ze hadden gewoon geen kampioen moeten aanduiden ...

Meest recent

De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

0
0
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

15
15
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

107
107
Herman Brusselmans neemt wraak: afgedropen in stilte

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

15
15
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

38
38
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

26
26
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

48
48
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

306
306
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

451
451
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

317
317
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

377
377
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

157
157
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

212
212
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

172
172
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

180
180
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

147
147
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

352
352
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

95
95
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

336
336
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

257
257
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

453
453
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

246
246
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

268
268
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

263
263
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

164
164

Meer sportnieuws