Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

door
Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

Hoewel Antwerp-voorzitter Paul Gheysens nog roet in het eten wil strooien, streeft het merendeel van de Pro League maandag in principe naar een definitieve stopzetting van de Jupiler Pro League. Nadien moeten wel nog de precieze details over promotie en degradatie, het kampioenschap én de Europese tickets worden vastgelegd. Een discussie die vandaag in Nederland al op het programma stond.


Onze noorderburen gaven daarmee meteen een goed voorbeeld hoe moeilijk de hele kwestie te regelen valt. Zo werd eerder al beslist dat er dit jaar géén stijgers of dalers zullen worden aangeduid, waarmee de actie van de voorbije maanden op dat vlak dus min of meer teniet wordt gedaan. Nu werd ook meer informatie over de verdicten bovenin het klassement gelost, waar Ajax om te beginnen níét tot landskampioen zal worden uitgeroepen. Een slecht voorteken voor leider in ons land Club Brugge dus, al heeft Blauw-Zwart wel een veel grotere voorsprong op het nummer twee dan de Amsterdammers. Die stonden qua punten immers gelijk met AZ.

Wel krijg Ajax als nummer één het beste Europese ticket uit de Eredivisie, wat een plekje in de groepsfase van de Champions League kan opleveren. Voor de verdeling van de deelnemers aan het kampioenenbal en de Europa League kijkt de KNVB op die manier dus wél naar de huidige stand als leidraad, wat betekent dat de top vijf de zitjes onder elkaar verdeeld. Met dat besluit dreigt meteen ook de eerste rechtszaak, want nummer zes FC Utrecht – dat nog een match tegoed heeft én ook in de bekerfinale stond, wat aan de situatie van Antwerp doet denken – zou al van plan zijn juridische stappen te ondernemen. De Pro League is dus alvast gewaarschuwd.

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zal de Pro League tot een betere regeling dan in Nederland komen?

Meest recent

'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

16
16
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

45
45
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

14
14
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

220
220
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

121
121
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

385
385
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

87
87
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

28
28
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

368
368
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

43
43
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

373
373
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

127
127
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

324
324
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

225
225
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

306
306
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

103
103
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

464
464
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

512
512
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

638
638
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

311
311
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

215
215
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

316
316
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

81
81
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

260
260
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

135
135

Meer sportnieuws