Play-Offs toch gered? "In andere vorm, met vier voor de titel"

door
Play-Offs toch gered?

Door de coronacrisis heerst er al een pak onduidelijkheid over de samenstelling van de profcompetities voor komend seizoen en de licentiecommissie heeft die puzzel nog een pak ingewikkelder gemaakt. Zo grepen maar liefst zeven ploegen voorlopig naast hun proflicentie. Vooral in 1B is de schade bijzonder groot.


Vier van de acht 1B-clubs van dit seizoen grepen naast een licentie en zelfs voor het BAS wordt het voor hen zeer moeilijk om de nodige documenten te bekomen. Omdat OHL en Beerschot allicht beiden promoveren (al werd daar nog geen uitspraak over gedaan), blijven zo alleen Union en Westerlo over. Vanuit de eerste amateurliga kregen enkel kampioen Deinze en het Brusselse RWDM een proflicentie. En vier ploegen is uiteraard te weinig om een competitie lee op te starten.

Daarom werd al geopperd om 1B op te vullen met de beloften-selecties van bepaalde clubs. Maar volgens analist Peter Vandenbempt zou dat slechts een overgangsmaatregel zijn. De bedoeling blijft om 1B volledig af te schaffen. "Bepaalde ploegen stellen voor om na het overgangsjaar naar 1 profcompetitie te evolueren met 16, 18 of 20 clubs, en daaronder het amateurvoetbal te organiseren. In 1 reeks of twee reeksen, een Vlaamse en een Waalse. Daarin kun je dan wel de belofteploegen van 1A laten spelen", klonk het bij Sporza.

Volgend seizoen zouden we in ieder geval naar 18 clubs in 1A gaan en mogelijk wordt dat aantal ook definitief aangehouden. Maar volgens Vandenbempt hoeft dat niet eens het einde van de PO's te betekenen. "Die hoogste reeks kan zelfs met 18 nog Play-Offs spelen, weliswaar in een andere vorm, bijvoorbeeld met vier voor de titel en de eerste Europese plaatsen."

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

De PO's zouden sowieso afgeschaft moeten worden ...

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

213
213
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

85
85
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

82
82
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

39
39
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

177
177
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

271
271
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

86
86
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

161
161
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

504
504
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

121
121
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

78
78
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

218
218
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

408
408
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

200
200
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

66
66
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

269
269
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

271
271
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

222
222
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

177
177
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

532
532
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

93
93
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws