Play-Offs toch gered? "In andere vorm, met vier voor de titel"

door
Play-Offs toch gered?

Door de coronacrisis heerst er al een pak onduidelijkheid over de samenstelling van de profcompetities voor komend seizoen en de licentiecommissie heeft die puzzel nog een pak ingewikkelder gemaakt. Zo grepen maar liefst zeven ploegen voorlopig naast hun proflicentie. Vooral in 1B is de schade bijzonder groot.


Vier van de acht 1B-clubs van dit seizoen grepen naast een licentie en zelfs voor het BAS wordt het voor hen zeer moeilijk om de nodige documenten te bekomen. Omdat OHL en Beerschot allicht beiden promoveren (al werd daar nog geen uitspraak over gedaan), blijven zo alleen Union en Westerlo over. Vanuit de eerste amateurliga kregen enkel kampioen Deinze en het Brusselse RWDM een proflicentie. En vier ploegen is uiteraard te weinig om een competitie lee op te starten.

Daarom werd al geopperd om 1B op te vullen met de beloften-selecties van bepaalde clubs. Maar volgens analist Peter Vandenbempt zou dat slechts een overgangsmaatregel zijn. De bedoeling blijft om 1B volledig af te schaffen. "Bepaalde ploegen stellen voor om na het overgangsjaar naar 1 profcompetitie te evolueren met 16, 18 of 20 clubs, en daaronder het amateurvoetbal te organiseren. In 1 reeks of twee reeksen, een Vlaamse en een Waalse. Daarin kun je dan wel de belofteploegen van 1A laten spelen", klonk het bij Sporza.

Volgend seizoen zouden we in ieder geval naar 18 clubs in 1A gaan en mogelijk wordt dat aantal ook definitief aangehouden. Maar volgens Vandenbempt hoeft dat niet eens het einde van de PO's te betekenen. "Die hoogste reeks kan zelfs met 18 nog Play-Offs spelen, weliswaar in een andere vorm, bijvoorbeeld met vier voor de titel en de eerste Europese plaatsen."

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

De PO's zouden sowieso afgeschaft moeten worden ...

Meest recent

Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

4
4
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

59
59
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

141
141
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

84
84
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

47
47
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

184
184
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

94
94
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

135
135
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

386
386
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

52
52
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

150
150
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

444
444
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

147
147
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

208
208
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

272
272
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

461
461
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

247
247
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

565
565
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

429
429
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

234
234
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

57
57
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

321
321
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

216
216
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

964
964
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

956
956

Meer sportnieuws