Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

door
Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

RSC Anderlecht bevond zich eerder al in vieze papieren, maar de huidige coronacrisis deed de financiële situatie nog meer escaleren. Paars-Wit spartelt dan ook om zich heen om de balansen in evenwicht te brengen, met daarbij ook een strategiewijziging in het transferbeleid. Nieuwkomers worden voortaan geplafonneerd op een transfersom van maximaal 2,5 miljoen, op zich geen slecht idee. Wij gingen alvast op zoek naar vijf interessante opties op vijf verschillende posities.

GK: Marius MÜLLER (FC Luzern) – € 1,6 MLN

Hendrik Van Crombrugge wordt momenteel gevolgd door vier clubs (LEES MEER). Hoewel Anderlecht hem liever aan boord houdt, kan een vertrek van de 26-jarige sterkhouder tussen de palen alvast voor iets meer ademruimte zorgen. Leeftijdsgenoot Marius Müller zou in dat geval een geschikte vervanger zijn. Het jeugdproduct van Kaiserslautern brak de voorbije jaren maar niet door bij RB Leipzig, maar gooit nu terug grote ogen bij FC Luzern. De liftploeg bezet momenteel de zesde plaats in Zwitserland, en dat is vooral dankzij Muller.



De Duitse doelman liet in deze jaargang zien een betrouwbaar sluitstuk én een puntenpakker te zijn, ondanks de 30 tegentreffers die hij slikte. Per wedstrijd moest hij immers 12 pogingen zien te stuiten, waar hij in 56 procent van de gevallen ook in slaagde. Een knap save-percentage waarmee Müller niet alleen tot de beste goalies in Zwitserland behoort, maar dat tevens in het verlengde ligt van wat Van Crombrugge (57%) dit seizoen presteerde. Met een marktwaarde van een luttele 1,6 miljoen en een contract tot 2022 een koopje.

CV: Luka BOGDAN (Livorno) – € 900.000

Centraal achterin heeft Anderlecht binnenkort allicht weinig opties voorhanden. Philippe Sandler gaat waarschijnlijk terug naar Manchester City, Derrick Luckassen zijn optie lijkt te duur, Elias Cobbaut moet liefst vertrekken en Vincent Kompany blijft erg blessuregevoelig. Vermits Marco Kana het gewicht van de verdediging nog niet op zijn eentje dragen, is wat extra versterking in het defensieve compartiment meer dan welgekomen. Wij schuiven dan graag Luka Bogdan naar voren, al twee jaar lang sterkhouder bij Livorno in de Serie B.

Dat staat nu allerlaatste, maar de 24-jarige Kroaat is niet van plan om mee te zakken naar het derde niveau in Italië. Diverse teams uit de hogere regionen hebben zich dan ook al gemeld voor zijn diensten, van mede-tweedeklasser Salernitana tot Serie A-clubs als Brescia en zelfs Lazio. Hen is niet ontgaan dat Bogdan gemiddeld het meeste defensieve duels wint én de meeste ballen recupereert van alle verdedigers in de Serie B. Toch bedraagt zijn marktwaarde net geen miljoen, waar mits degradatie zelfs nog een hap vanaf kan.

CAM: Isaiah 'Izzy' BROWN (Chelsea) - € 2 MLN

Over naar het middenveld, waar Frank Vercauteren met Peter Zulj, Sambi Lokonga en Michel Vlap een goede driehoek vond. Wat extra creativiteit en technisch vernuft blijft echter geen overbodige luxe, iets waar Izzy Brown voor kan zorgen. De 23-jarige Engelsman stond ooit geboekstaafd als een enorm talent en vierde zeven jaar geleden reeds zijn profdebuut bij West Bromwich, waarmee hij de op één na jongste debutant ooit in de Premier League werd. Nadien volgde een droomtransfer naar Chelsea, zij het zonder veel succes.



Wat volgde is immers een traject dat doet denken aan Charly Musonda Jr. Brown kwam op Stamford Bridge niet verder dan één invalbeurt en werd achtereenvolgens verhuurd aan een resem van clubs. Dit jaar verdedigde hij de kleuren van Luton Town, dat flirt met degradatie uit de Championship. Toch zorgde de spelmaker er voor zes assists en toonde hij weer vlagen van zijn klasse. In Londen loopt zijn contract volgende zomer af, en dus dringt een definitieve oplossing zich op. Misschien kan Kompany zijn contacten nog eens aanspreken.

LB: Haissem HASSAN (Châteauroux) - € 900.000

Ook op de flanken moet Anderlecht op zoek naar minstens één nieuwe kracht. Met Haissem Hassan kan het alvast blijven inzetten op de jeugd, want de beloftevolle winger is amper 18 jaar. Voorlopig moet hij het bij Châteauroux in de Ligue 2 dan ook stellen met een rol als supersub en pronkt hij met statistieken – slechts één assist – die niet overweldigend zijn. Toch geniet de Franse jeugdinternational, die op 16-jarige leeftijd reeds voor het eerst mocht proeven van het grote werk, al een ijzersterke reputatie in zijn thuisland.

Zo stond Hassan volgens L’Équipe vorige zomer op het lijstje van Valencia en zelfs FC Barcelona, terwijl Watford 2,5 miljoen zou hebben geboden. Châteauroux hoopte toen naar verluidt op meer, maar gezien zijn sporadische speelkansen dit seizoen liggen de kaarten nu mogelijk anders. Wellicht moet de vinnige linkspoot wel nog altijd meer kosten dan zijn geschatte waarde, maar onder het plafond blijven zou moeten lukken. Een potentieel goudhaantje en dus precies het soort transfer waar Peter Verbeke naar op zoek moet gaan.

SP: Lukas HINTERSEER (Hamburger SV) - € 1,6 MLN

Uiteraard kon een vlot scorende spits, die gezien het vele jonge geweld dat al aanwezig is gerust over wat ervaring mocht beschikken, hier niet ontbreken. Ons oog viel daarom op Lukas Hinterseer, in de vorige twee seizoenen goed voor opgeteld 35 goals voor VfL Bochum. Sinds vorige zomer trapt de 29-jarige targetman voor Hamburger SV ballen tegen de touwen, al bleef zijn productie daar wel beperkt tot tien stuks. De Oostenrijker heeft daar wel bitter weinig kansen voor nodig, want één kans op vier hangt tegen de touwen.



Hinterseer is daarmee de op één na efficiëntste aanvaller van de hele 2. Bundesliga, maar desondanks geen onbetwiste titularis bij het nummer drie in de Duitse tweede klasse. Vermits hij daar bovendien nog maar een jaar onder contract ligt en al flink wat kritiek moest incasseren, oogt zijn toekomst dan ook onzeker. Met zijn marktwaarde van ruim anderhalf miljoen een buitenkans voor clubs die op korte termijn een garantie op doelpunten willen. Zoals Anderlecht dus, dat in de huidige kern geen spits van zijn postuur – dat wat doet denken aan Laurent Depoitre – in huis heeft.

LEES OOK: Kompany glundert: Bayern haalt snoeihard uit tegen HSV

Wie is zéker een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

6
6
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

35
35
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

60
60
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

99
99
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

97
97
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

371
371
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

455
455
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

84
84
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

232
232
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

82
82
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

162
162
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

411
411
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

240
240
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

170
170
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

276
276
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

414
414
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

164
164
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

353
353
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

157
157
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

99
99
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

496
496
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

476
476
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

240
240
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

557
557
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

1160
1160

Meer sportnieuws