Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

door
Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

RSC Anderlecht bevond zich eerder al in vieze papieren, maar de huidige coronacrisis deed de financiële situatie nog meer escaleren. Paars-Wit spartelt dan ook om zich heen om de balansen in evenwicht te brengen, met daarbij ook een strategiewijziging in het transferbeleid. Nieuwkomers worden voortaan geplafonneerd op een transfersom van maximaal 2,5 miljoen, op zich geen slecht idee. Wij gingen alvast op zoek naar vijf interessante opties op vijf verschillende posities.

GK: Marius MÜLLER (FC Luzern) – € 1,6 MLN

Hendrik Van Crombrugge wordt momenteel gevolgd door vier clubs (LEES MEER). Hoewel Anderlecht hem liever aan boord houdt, kan een vertrek van de 26-jarige sterkhouder tussen de palen alvast voor iets meer ademruimte zorgen. Leeftijdsgenoot Marius Müller zou in dat geval een geschikte vervanger zijn. Het jeugdproduct van Kaiserslautern brak de voorbije jaren maar niet door bij RB Leipzig, maar gooit nu terug grote ogen bij FC Luzern. De liftploeg bezet momenteel de zesde plaats in Zwitserland, en dat is vooral dankzij Muller.



De Duitse doelman liet in deze jaargang zien een betrouwbaar sluitstuk én een puntenpakker te zijn, ondanks de 30 tegentreffers die hij slikte. Per wedstrijd moest hij immers 12 pogingen zien te stuiten, waar hij in 56 procent van de gevallen ook in slaagde. Een knap save-percentage waarmee Müller niet alleen tot de beste goalies in Zwitserland behoort, maar dat tevens in het verlengde ligt van wat Van Crombrugge (57%) dit seizoen presteerde. Met een marktwaarde van een luttele 1,6 miljoen en een contract tot 2022 een koopje.

CV: Luka BOGDAN (Livorno) – € 900.000

Centraal achterin heeft Anderlecht binnenkort allicht weinig opties voorhanden. Philippe Sandler gaat waarschijnlijk terug naar Manchester City, Derrick Luckassen zijn optie lijkt te duur, Elias Cobbaut moet liefst vertrekken en Vincent Kompany blijft erg blessuregevoelig. Vermits Marco Kana het gewicht van de verdediging nog niet op zijn eentje dragen, is wat extra versterking in het defensieve compartiment meer dan welgekomen. Wij schuiven dan graag Luka Bogdan naar voren, al twee jaar lang sterkhouder bij Livorno in de Serie B.

Dat staat nu allerlaatste, maar de 24-jarige Kroaat is niet van plan om mee te zakken naar het derde niveau in Italië. Diverse teams uit de hogere regionen hebben zich dan ook al gemeld voor zijn diensten, van mede-tweedeklasser Salernitana tot Serie A-clubs als Brescia en zelfs Lazio. Hen is niet ontgaan dat Bogdan gemiddeld het meeste defensieve duels wint én de meeste ballen recupereert van alle verdedigers in de Serie B. Toch bedraagt zijn marktwaarde net geen miljoen, waar mits degradatie zelfs nog een hap vanaf kan.

CAM: Isaiah 'Izzy' BROWN (Chelsea) - € 2 MLN

Over naar het middenveld, waar Frank Vercauteren met Peter Zulj, Sambi Lokonga en Michel Vlap een goede driehoek vond. Wat extra creativiteit en technisch vernuft blijft echter geen overbodige luxe, iets waar Izzy Brown voor kan zorgen. De 23-jarige Engelsman stond ooit geboekstaafd als een enorm talent en vierde zeven jaar geleden reeds zijn profdebuut bij West Bromwich, waarmee hij de op één na jongste debutant ooit in de Premier League werd. Nadien volgde een droomtransfer naar Chelsea, zij het zonder veel succes.



Wat volgde is immers een traject dat doet denken aan Charly Musonda Jr. Brown kwam op Stamford Bridge niet verder dan één invalbeurt en werd achtereenvolgens verhuurd aan een resem van clubs. Dit jaar verdedigde hij de kleuren van Luton Town, dat flirt met degradatie uit de Championship. Toch zorgde de spelmaker er voor zes assists en toonde hij weer vlagen van zijn klasse. In Londen loopt zijn contract volgende zomer af, en dus dringt een definitieve oplossing zich op. Misschien kan Kompany zijn contacten nog eens aanspreken.

LB: Haissem HASSAN (Châteauroux) - € 900.000

Ook op de flanken moet Anderlecht op zoek naar minstens één nieuwe kracht. Met Haissem Hassan kan het alvast blijven inzetten op de jeugd, want de beloftevolle winger is amper 18 jaar. Voorlopig moet hij het bij Châteauroux in de Ligue 2 dan ook stellen met een rol als supersub en pronkt hij met statistieken – slechts één assist – die niet overweldigend zijn. Toch geniet de Franse jeugdinternational, die op 16-jarige leeftijd reeds voor het eerst mocht proeven van het grote werk, al een ijzersterke reputatie in zijn thuisland.

Zo stond Hassan volgens L’Équipe vorige zomer op het lijstje van Valencia en zelfs FC Barcelona, terwijl Watford 2,5 miljoen zou hebben geboden. Châteauroux hoopte toen naar verluidt op meer, maar gezien zijn sporadische speelkansen dit seizoen liggen de kaarten nu mogelijk anders. Wellicht moet de vinnige linkspoot wel nog altijd meer kosten dan zijn geschatte waarde, maar onder het plafond blijven zou moeten lukken. Een potentieel goudhaantje en dus precies het soort transfer waar Peter Verbeke naar op zoek moet gaan.

SP: Lukas HINTERSEER (Hamburger SV) - € 1,6 MLN

Uiteraard kon een vlot scorende spits, die gezien het vele jonge geweld dat al aanwezig is gerust over wat ervaring mocht beschikken, hier niet ontbreken. Ons oog viel daarom op Lukas Hinterseer, in de vorige twee seizoenen goed voor opgeteld 35 goals voor VfL Bochum. Sinds vorige zomer trapt de 29-jarige targetman voor Hamburger SV ballen tegen de touwen, al bleef zijn productie daar wel beperkt tot tien stuks. De Oostenrijker heeft daar wel bitter weinig kansen voor nodig, want één kans op vier hangt tegen de touwen.



Hinterseer is daarmee de op één na efficiëntste aanvaller van de hele 2. Bundesliga, maar desondanks geen onbetwiste titularis bij het nummer drie in de Duitse tweede klasse. Vermits hij daar bovendien nog maar een jaar onder contract ligt en al flink wat kritiek moest incasseren, oogt zijn toekomst dan ook onzeker. Met zijn marktwaarde van ruim anderhalf miljoen een buitenkans voor clubs die op korte termijn een garantie op doelpunten willen. Zoals Anderlecht dus, dat in de huidige kern geen spits van zijn postuur – dat wat doet denken aan Laurent Depoitre – in huis heeft.

LEES OOK: ‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

Wie is zéker een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

39
39
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren dicht bij nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

260
260
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

100
100
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

153
153
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

155
155
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

111
111
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

262
262
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

176
176
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

137
137
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

34
34
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

392
392
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

102
102
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

75
75
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

195
195
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

120
120
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

70
70
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

365
365
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

894
894
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

584
584
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

463
463
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

395
395
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

276
276
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

675
675
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

290
290
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

102
102

Meer sportnieuws