Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

door
Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

Hendrik Van Crombrugge is hot. Na een moeiteloze overgang van Eupen naar Anderlecht behoort de 26-jarige tot de beste doelmannen van de Jupiler Pro League, een prestatie die ook in het buitenland niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Zo zouden vier club hem op de shortlist hebben staan, met vooral veel interesse vanuit Duitsland. Daar dingen FC Köln, Hertha BSC én Schalke 04 naar zijn diensten, net zoals Ajax. Wij namen bij elk van deze opties de huidige keepersituatie onder de loep.

1. FC KÖLN 

De werkgever van Sebastiaan Bornauw verkeerde een tijdje in serieus degradatiegevaar, maar dankzij een sterke reeks van 24 op 33 staat FC Köln vandaag veilig op de tiende plaats in de Bundesliga. Tussen de palen heeft trainer Marcus Gisdol de keuze uit vier alternatieven, al doen de 20-jarige sluitstukken Brady Scott en Julian Krahl vooral nog ervaring op bij het tweede elftal. Geen concurrentie dus voor Van Crombrugge, net zomin als Jan-Christoph Bartels (21) die straks terugkeert van een uitleenbeurt.


Tweede doelman Thomas Kessler (34) loopt dan weer al 13 jaar rond in het RheinEnergieStadion, maar kon daar nooit het etiket van doublure afschudden. Nu zijn contract afloopt, is het misschien dus tijd voor vers bloed. De Anderlecht-goalie zou dan de strijd moeten aangaan met eigen jeugdproduct Timo Horn, 26 jaar en al acht seizoenen de onbetwiste nummer één. Toch geven de statistieken aan dat hij geen puntenpakker is zoals Van Crombrugge. Ondanks zijn status geen onoverkomelijke tegenstand dus.

SCHALKE 04

Door het vertrek van Alexander Nübel (23) naar Bayern München komt er bij Schalke 04 een vacature vrij onder de lat. De Duitse belofte-international Markus Schubert (21) kreeg dit seizoen al een paar keer zijn kans en geniet duidelijk het vertrouwen, maar toch ziet het ernaar uit dat hij bij voorkeur nog wat verder kan rijpen in de schaduw. De club uit Gelsenkirchen kijkt dan ook uit naar een meer ervaren sluitstuk, al heeft het met Michael Langer en Ralf Fährmann in principe al twee zulke exemplaren in huis.


Langer (35) maakte in drie jaar tijd nog geen enkel optreden voor Die Königsblauen, dus ook volgend jaar blijft de Oostenrijker allicht derde keuze. Fährmann (31) was dan weer vijf jaar de nummer één, tot Nubel die positie innam. De Duitser trok daarom dan maar op uitleenbasis naar Norwich, waar Tim Krul – eveneens genoemd bij Schalke – hem echter in de weg stond. Vervolgens trok hij naar het Noorse SK Brann, een fikse stap terug. Nog meer dan in Keulen liggen de speelkansen hier dus voor het grijpen. 

HERTHA BSC

De hiërarchie tussen de palen bij Hertha BSC is zo klaar als een klontje. Beloftevolle derde doelman Dennis Smarsch (21) verkeert grotendeels bij het tweede elftal, maar mocht dit seizoen wel reeds zijn debuut vieren bij de club van Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio. Daarmee lijkt hij met het oog op de toekomst Thomas Kraft (31) alvast in de pikorde gepasseerd. De ex-speler van Bayern München was nochtans vier jaar lang titularis in Berlijn, maar zit intussen toch al vijf seizoenen als back-up op de bank.


Kraft legde zo de duimen tegen Rune Jarstein (35), nog altijd onaantastbaar maar stilaan wel een dagje ouder. Zijn contract loopt in 2021 bovendien af, en dus denkt Hertha duchtig na over een opvolger. Kraft en Smarsch doorschuiven blijft een optie, maar het bestuur laat liever een nieuwe wind waaien in doel. Met 3,72 saves per match aan een stoppercentage van 55 procent stond Jarstein dit jaar wel nog tussen de 10 beste keepers in Duitsland. Van Crombrugge (3,56 stuks aan 57%) moet echter niet onderdoen.
AJAX 

De topclub uit Amsterdam is al sinds jaar en dag een broeihaard van talent. Geen verrassing dus dat er ook onder de lat nog wat jong geweld aan zit te komen. Met Kjell Scherpen (20) en Dominik Kotarski (20) zitten immers twee beloftevolle keepers in de wachtkamer van de Johan Cruijff ArenA, waarbij vooral rond de Kroaat hoge verwachtingen heersen. Per slot van rekening telde Ajax in 2018 toch reeds twee miljoen voor hem neer, al doet hij net als Scherpen vooralsnog ervaring op bij het tweede elftal.


Tweede doelman Bruno Varela (25) keert dan weer terug naar Benfica, terwijl Benjamin van Leer (27) geen toekomst meer heeft. Ajax moet dus op zoek naar een vervanger voor André Onana (24), na vier jaar uitgeleerd in de Eredivisie en zelfs al gelinkt aan ex-club Barcelona. Een nieuwe toptransfer voor ettelijke miljoenen wenkt, waarna Van Crombrugge een koopje kan zijn om de leemte in te vullen. Niet alleen dankzij zijn kwaliteiten in doel, maar ook met het voetballend vermogen dat hem in de eerste plaats naar Anderlecht bracht.
HET VERDICT 

Zelf gaf Van Crombrugge al aan gerust nog wat langer in het Lotto Park te willen blijven, maar mocht hij toch vertrekken steken twee gegadigden uit boven het pak: Schalke 04 en Ajax. Die eerste heeft als nummer zes op dit moment nog net een ticket voor de Europa League beet en is bezig aan een nieuwe opmars in het Duitse voetbal. Toch is de concurrentie tussen de palen vrij gering bij de werkgever van Benito Raman, waar een status als eerste doelman dus wenkt. Een mooiere stap dan FC Köln of Hertha, die beiden al veel minder uitzicht hebben op een Europees ticket.

Waarom echter settelen voor de Europa League, wanneer je ook de Champions League in kan? Meer zelfs: mogelijk ver doorstoten op het kampioenenbal. Ajax herstelde vorig jaar haar status als Europese grootmacht, al was de campagne dit seizoen van heel wat mindere makelij. Toch zou Van Crombrugge met een overstap naar Amsterdam plots heel wat dichter bij de absolute top – en een vast plaatsje bij de Rode Duivels – komen te staan. Zonder twijfel dé droombestemming, tenminste op voorwaarde dat Onana effectief vertrekt. Op de bank zien we hem immers liever niet terecht komen. 

LEES OOK: 'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Welke club raadt u Van Crombrugge aan?

Meest recent

Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

3
3
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

4
4
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

14
14
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

61
61
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

41
41
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

10
10
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

127
127
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

155
155
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

39
39
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

98
98
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

314
314
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

49
49
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

224
224
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

198
198
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

76
76
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

26
26
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

68
68
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

196
196
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

99
99
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

78
78
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

127
127
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

397
397
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

48
48

Meer sportnieuws