Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

505 stemmen
Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

Hendrik Van Crombrugge is hot. Na een moeiteloze overgang van Eupen naar Anderlecht behoort de 26-jarige tot de beste doelmannen van de Jupiler Pro League, een prestatie die ook in het buitenland niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Zo zouden vier club hem op de shortlist hebben staan, met vooral veel interesse vanuit Duitsland. Daar dingen FC Köln, Hertha BSC én Schalke 04 naar zijn diensten, net zoals Ajax. Wij namen bij elk van deze opties de huidige keepersituatie onder de loep.

1. FC KÖLN 

De werkgever van Sebastiaan Bornauw verkeerde een tijdje in serieus degradatiegevaar, maar dankzij een sterke reeks van 24 op 33 staat FC Köln vandaag veilig op de tiende plaats in de Bundesliga. Tussen de palen heeft trainer Marcus Gisdol de keuze uit vier alternatieven, al doen de 20-jarige sluitstukken Brady Scott en Julian Krahl vooral nog ervaring op bij het tweede elftal. Geen concurrentie dus voor Van Crombrugge, net zomin als Jan-Christoph Bartels (21) die straks terugkeert van een uitleenbeurt.


Tweede doelman Thomas Kessler (34) loopt dan weer al 13 jaar rond in het RheinEnergieStadion, maar kon daar nooit het etiket van doublure afschudden. Nu zijn contract afloopt, is het misschien dus tijd voor vers bloed. De Anderlecht-goalie zou dan de strijd moeten aangaan met eigen jeugdproduct Timo Horn, 26 jaar en al acht seizoenen de onbetwiste nummer één. Toch geven de statistieken aan dat hij geen puntenpakker is zoals Van Crombrugge. Ondanks zijn status geen onoverkomelijke tegenstand dus.

SCHALKE 04

Door het vertrek van Alexander Nübel (23) naar Bayern München komt er bij Schalke 04 een vacature vrij onder de lat. De Duitse belofte-international Markus Schubert (21) kreeg dit seizoen al een paar keer zijn kans en geniet duidelijk het vertrouwen, maar toch ziet het ernaar uit dat hij bij voorkeur nog wat verder kan rijpen in de schaduw. De club uit Gelsenkirchen kijkt dan ook uit naar een meer ervaren sluitstuk, al heeft het met Michael Langer en Ralf Fährmann in principe al twee zulke exemplaren in huis.


Langer (35) maakte in drie jaar tijd nog geen enkel optreden voor Die Königsblauen, dus ook volgend jaar blijft de Oostenrijker allicht derde keuze. Fährmann (31) was dan weer vijf jaar de nummer één, tot Nubel die positie innam. De Duitser trok daarom dan maar op uitleenbasis naar Norwich, waar Tim Krul – eveneens genoemd bij Schalke – hem echter in de weg stond. Vervolgens trok hij naar het Noorse SK Brann, een fikse stap terug. Nog meer dan in Keulen liggen de speelkansen hier dus voor het grijpen. 

HERTHA BSC

De hiërarchie tussen de palen bij Hertha BSC is zo klaar als een klontje. Beloftevolle derde doelman Dennis Smarsch (21) verkeert grotendeels bij het tweede elftal, maar mocht dit seizoen wel reeds zijn debuut vieren bij de club van Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio. Daarmee lijkt hij met het oog op de toekomst Thomas Kraft (31) alvast in de pikorde gepasseerd. De ex-speler van Bayern München was nochtans vier jaar lang titularis in Berlijn, maar zit intussen toch al vijf seizoenen als back-up op de bank.


Kraft legde zo de duimen tegen Rune Jarstein (35), nog altijd onaantastbaar maar stilaan wel een dagje ouder. Zijn contract loopt in 2021 bovendien af, en dus denkt Hertha duchtig na over een opvolger. Kraft en Smarsch doorschuiven blijft een optie, maar het bestuur laat liever een nieuwe wind waaien in doel. Met 3,72 saves per match aan een stoppercentage van 55 procent stond Jarstein dit jaar wel nog tussen de 10 beste keepers in Duitsland. Van Crombrugge (3,56 stuks aan 57%) moet echter niet onderdoen.
AJAX 

De topclub uit Amsterdam is al sinds jaar en dag een broeihaard van talent. Geen verrassing dus dat er ook onder de lat nog wat jong geweld aan zit te komen. Met Kjell Scherpen (20) en Dominik Kotarski (20) zitten immers twee beloftevolle keepers in de wachtkamer van de Johan Cruijff ArenA, waarbij vooral rond de Kroaat hoge verwachtingen heersen. Per slot van rekening telde Ajax in 2018 toch reeds twee miljoen voor hem neer, al doet hij net als Scherpen vooralsnog ervaring op bij het tweede elftal.


Tweede doelman Bruno Varela (25) keert dan weer terug naar Benfica, terwijl Benjamin van Leer (27) geen toekomst meer heeft. Ajax moet dus op zoek naar een vervanger voor André Onana (24), na vier jaar uitgeleerd in de Eredivisie en zelfs al gelinkt aan ex-club Barcelona. Een nieuwe toptransfer voor ettelijke miljoenen wenkt, waarna Van Crombrugge een koopje kan zijn om de leemte in te vullen. Niet alleen dankzij zijn kwaliteiten in doel, maar ook met het voetballend vermogen dat hem in de eerste plaats naar Anderlecht bracht.
HET VERDICT 

Zelf gaf Van Crombrugge al aan gerust nog wat langer in het Lotto Park te willen blijven, maar mocht hij toch vertrekken steken twee gegadigden uit boven het pak: Schalke 04 en Ajax. Die eerste heeft als nummer zes op dit moment nog net een ticket voor de Europa League beet en is bezig aan een nieuwe opmars in het Duitse voetbal. Toch is de concurrentie tussen de palen vrij gering bij de werkgever van Benito Raman, waar een status als eerste doelman dus wenkt. Een mooiere stap dan FC Köln of Hertha, die beiden al veel minder uitzicht hebben op een Europees ticket.

Waarom echter settelen voor de Europa League, wanneer je ook de Champions League in kan? Meer zelfs: mogelijk ver doorstoten op het kampioenenbal. Ajax herstelde vorig jaar haar status als Europese grootmacht, al was de campagne dit seizoen van heel wat mindere makelij. Toch zou Van Crombrugge met een overstap naar Amsterdam plots heel wat dichter bij de absolute top – en een vast plaatsje bij de Rode Duivels – komen te staan. Zonder twijfel dé droombestemming, tenminste op voorwaarde dat Onana effectief vertrekt. Op de bank zien we hem immers liever niet terecht komen. 

LEES OOK: Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Welke club raadt u Van Crombrugge aan?

Meest recent

'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

39
39
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

125
125
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

190
190
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

148
148
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

285
285
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

275
275
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

170
170
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

80
80
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

792
792
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

126
126
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

411
411
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1545
1545
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

362
362
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

486
486
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

362
362
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

419
419
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1197
1197
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

365
365
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

306
306
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

314
314
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

388
388
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

74
74
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

64
64
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

574
574
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40

Meer sportnieuws