Win-win-winsituatie: waarom Ajax wenkt voor 3 JPL-toppers

722
Win-win-winsituatie: waarom Ajax wenkt voor 3 JPL-toppers

Het coronavirus legt niet alleen overal in Europa de huidige voetbaljaargang plat, ook op de mercato zal de impact van de crisis duchtig gevoeld worden. Een algemene daling in de marktwaarde van alle spelers kondigt zich aan, waardoor ploegen die de afgelopen jaren goed draaiden gouden zaakjes kunnen doen. Zo heeft Ajax haar pijlen naar verluidt gericht op drie toppers uit de Jupiler Pro League. Wij namen hun slaagkansen in de Johan Cruijff ArenA onder de loep.


Eerder bekeken we al de interesse van AC Milan in een aantal goudhaantjes op onze velden, want in San Siro hebben ze hun pijlen naar verluidt zelfs op vijf JPL-spelers gericht – waarvan twee tevens op het Amsterdamse lijstje staan. De lokroep vanuit Nederland klinkt zelfs nog luider en moet allicht ook iets serieuzer genomen worden, want dat het daar wel snor zit met de financiën is algemeen bekend. Bovendien is Ajax maar al te vertrouwd met de Belgische competitie, al liep directeur voetbalzaken Marc Overmars vorige zomer wel een blauwtje met Standard-middenvelder Razvan Marin.

Krépin DIATTA (Club Brugge)
Wie weet kan een ruildeal met Club Brugge soelaas brengen, want Blauw-Zwart dingt naar verluidt nog altijd naar de Roemeen zijn diensten. In plaats van een tiental miljoen voor Marin neer te tellen, zou de toekomstige landskampioen dan een van de eigen sterkhouders de omgekeerde richting uit kunnen sturen. In het verleden werd Hans Vanaken al geregeld gelinkt aan de Ajacieden, die zelf echter meer oog lijken te hebben voor Krépin Diatta. De 21-jarige Senegalees stond er vorige zomer al op de radar, toen hij eventueel een goedkoper alternatief voor Steven Bergwijn moest vormen. Die trok intussen naar Tottenham, terwijl Ajax pas in de winter met Ryan Babel de gewenste versterking in huis haalde. Al werd dat geen succes en keert hij straks weer terug naar Galatasaray.



Vermits Hakim Ziyech reeds rond is met Chelsea en ook David Neres op een toptransfer aast, wordt de nood aan vers bloed op de rechterflank binnenkort dus alleen nog maar groter. Met Antony tastte Overmars wel al diep in de buidel voor een nieuwe ruwe diamant uit Brazilië, maar de amper één jaar oudere doch veel meer ervaren Diatta kan reeds op kortere termijn een opvolger van Neres worden. Al moeten zijn statistieken, dit seizoen amper acht goals en vier assists in 34 optredens, dan wel nog omhoog. Voor de rest beschikt de winger evenwel over alle kwaliteiten om het te maken in Amsterdam en, indien hij zijn progressiemarge waarmaakt tenminste, ooit zelfs nog fikse winst op te leveren. Zeker als de prijs, in principe circa 20 miljoen, via Marin gedrukt kan worden.

Jonathan DAVID (KAA Gent)
Daar is in het dossier van Jonathan David dan weer geen sprake van. Indien Ajax het goudhaantje van AA Gent werkelijk naar de Johan Cruijf ArenA wil halen, moet het clubrecord van ruim 16 miljoen voor Miralem Sulejmani aan diggelen. De Buffalo's azen op minstens 25 miljoen voor de 20-jarige Canadees, die ook op interesse van onder meer Arsenal, Porto, Bayern München en zelfs Barcelona kan rekenen. Gegadigden genoeg dus voor de polyvalente voorhoedespeler, wiens favoriete positie in steun van een diepe spits ligt – hoewel David gerust ook zelf het gewicht van de aanval kan torsten. In die zin zou hij wel eens een dodelijk duo met Dusan Tadic kunnen vormen. En nog meer dan Diatta, met zijn snelheid eerder een type-Neres, de gedroomde opvolger voor Ziyech kunnen zijn.



Niet per se qua stijl, want David is meer van de directe aanpak en strooit minder met sluwe passes dan de elegante Ziyech. Al is dat vooral een compliment voor de Marokkaan, die op dat vlak simpelweg tot de wereldtop behoort. Ook David pakt echter uit met een uitstekende techniek en voegt daar nog een fikse dosis kracht, snelheid én killerinstinct aan toe. Vooral zijn cijfers springen dan ook in het oog: 23 treffers en 10 assists in 40 duels, een productiviteit waar zelfs Ziyech zelf – acht goals en 21 assists in 35 matchen – niet aan kan tippen. Erik ten Hag was continu op zoek naar de juiste mix in zijn as, waar straks allicht ook Donny van de Beek vertrekt. De weg voor David om de positie van offensieve nummer tien op te eisen, een rol die hij ook in Gent vervult, ligt dus wagenwijd open.

Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Na de historische campagne van vorig jaar bleef de schade beperkt tot Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt, maar deze zomer dreigt Ajax meer sterkhouders te verliezen. Behalve Ziyech, Neres en Van de Beek zit ook de tijd van André Onana in de Johan Cruijff ArenA er immers zo goed als zeker op. Dat de Amsterdammers stevig zullen cashen op hun Kameroense doelman staat vast, maar de vraag is hoeveel van die som weer geïnvesteerd wordt in zijn opvolger. Namen als Jasper Cillessen, Tim Krul en Michel Vorm doen de ronde, waarbij alleen die eerste nog een aardig bedrag moet kosten maar allen wel flinke salariseisen hebben. Én de 30 gepasseerd zijn. Dan lijkt Hendrik Van Crombrugge, 26 jaar en wie weet dus nog niet eens op de top van zijn kunnen, een betere opportuniteit.



De laatbloeier maakte pas recent de overstap van Eupen naar Anderlecht, waar hij meteen uitgroeide tot dé steunpilaar in een matig elftal en imponeerde met zijn voetballende kwaliteiten – zoals Ajax het graag ziet . Zijn marktwaarde nam dan ook een serieuze sprong, al zit Paars-Wit in geldnood en is zeven miljoen nog altijd peanuts vergeleken met de nakende inkomsten voor Onana. Diens vertrek is sowieso wel een voorwaarde voor Van Crombrugge om een transfer te overwegen, want de bank verwarmen zit niet in zijn plannen. Bovendien gaf de rand-Rode Duivel zelf al aan gerust in Brussel te willen blijven. Indien deze buitenkans zich voordoet, hoeft hij echter toch niet te twijfelen (LEES MEER). Een titularis in Amsterdam kan Roberto Martinez per slot van rekening niet negeren in zijn EK-selectie.

WIN-WIN-WINSITUATIE
Om elk van deze drie toppers uit de JPL in huis te halen, moet Ajax in totaal dus ongeveer 40 miljoen plus Marin neertellen. Een stevige investering, die het zich na de verkoop van haar goudklompen ook na de coronacrisis evenwel gemakkelijk kan veroorloven. Bovendien zorgen zowel Diatta, David als Van Crombrugge mogelijk ook zelf stuk voor stuk voor rendement, want vooral die eerste twee zitten nog lang niet aan hun plafond en staan vandaag al op de radar bij nog tal van andere Europese topclubs. Op termijn kunnen zij dus een behoorlijke meerwaarde opleveren, zonder de aanpassingsperiode nodig te hebben die voor iemand als Antony wordt voorzien. Hoewel naast Marin ook Hassane Bandé (ex-KV Mechelen) bewees dat de stap toch niet altijd even eenvoudig is.



Enige scepsis blijft dus op zijn plaats, al verdiende dit trio wel al over een langere periode hun strepen in onze competitie dan die twee recente voorgangers. In Amsterdam zou ongetwijfeld dan ook van bij de start op hen gerekend worden om de fakkel van Neres, Ziyech en Onana over te nemen, een taak waar ze uiterst geschikt voor lijken. Ook voor Diatta, David en Van Crombrugge zelf biedt Ajax op die manier allicht hét perfecte platform om hun carrière verder te zetten, terwijl hun huidige werkgevers Club Brugge, AA Gent en Anderlecht allen hun miljoenen mogen tellen – of in het geval van Club zelf versterking in ruil krijgen. Een win-win-winsituatie waar alle partijen beter van kunnen worden dus. Of hoe het ons niet zou verbazen mocht Ajax binnenkort een fikse JPL-injectie krijgen.

LEES OOK: Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Wie zou volgens u het beste passen bij Ajax?

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

2
2
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

45
45
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

60
60
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

16
16
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

126
126
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

61
61
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

167
167
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

153
153
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

233
233
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

187
187
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

231
231
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

392
392
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

186
186
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

190
190
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

164
164
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

140
140
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

77
77
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

216
216
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

135
135
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

78
78
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

35
35
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

19
19
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

319
319

Meer sportnieuws