Nieuw goudhaantje Club? "Ugalde heeft alle kwaliteiten om te ontploffen"

1094
Nieuw goudhaantje Club?

Met eerst de bekerfinale en vervolgens de titelstrijd in Play-Off I, is money time stilaan aangebroken voor Philippe Clement en zijn manschappen. Ondertussen is het bestuur van Club Brugge echter al druk in de weer met de voorbereidingen op komende zomermercato. Met de Costa Ricaan Manfred Ugalde lijkt de eerste aanwinst zelfs al bijna binnen. Maar wie is deze 17-jarige pocketspits die in eigen land zelfs al vergeleken wordt met hun topschutter aller tijden?


Het scoutingsnetwerk van Club Brugge wordt steeds groter. Blauw-Zwart was al behoorlijk vertrouwd met de Afrikaanse markt, getuige de recente transfers van Amadou Sagna en Youssouph Badji. Maar ook in Zuid- en Midden-Amerika krijgen de Bruggelingen steeds meer voet aan grond. Afgelopen winter leek Club bijvoorbeeld bereid om zijn eigen transferrecord te breken voor de Argentijnse spits Adolfo Gaich. Het uitblijven van een financieel akkoord, het feit dat hij midden in het seizoen een inloopperiode zou nodig hebben en zijn mogelijke deelname aan de Olympische Spelen van komende zomer, deden de West-Vlamingen uiteindelijk afhaken voor de belofte-international van de Albiceleste.

Bij Ugalde, momenteel nog aan de slag in eigen land bij Deportivo Saprissa, nemen Vincent Mannaert en co echter hun tijd om het jonge talent te verleiden tot een transfer. De spits was afgelopen week nog te gast in het Belfius Basecamp. Het hypermoderne trainingscentrum in Westkapelle wordt tegenwoordig als één van de grootste troeven naar voren geschoven bij het overtuigen van potentiële aanwinsten. Logisch ook, als zelfs een Premier League-routinier zoals Simon Mignolet hiervan onder de indruk raakt. Daarmee werd het charme-offensief dus al ingezet, in juni moet er ook toegeslagen worden.

MEER TAU DAN DENNIS
De Costa Ricaan lijkt in eerste instantie wel een aanwinst op langere termijn, maar als hij zijn sterke prestaties van dit seizoen kan bevestigen zullen de kansen snel genoeg volgen. Clement beschikt momenteel dan wel over heel wat opties in zijn voorlinie, hij zal komende zomer ook afscheid moeten nemen van een aantal spelers. Dat Emmanuel Dennis naar een grotere competitie vertrekt is quasi zeker. En naar alle waarschijnlijkheid keert Percy Tau na zijn huurbeurt gewoon terug naar moederclub Brighton.

Er komen dus minstens twee plaatsjes vrij in het aanvallende compartiment. Ugalde lijkt daarbij vooral geschikt om de Zuid-Afrikaan te doen vergeten. "Hij is een behoorlijk kleine speler", vertelt Steven Ramírez ons. De journalist van Diario Deportivo volgt Deportivo Saprissa van op de voet en zag Ugalde dit seizoen helemaal doorbreken. "Maar hij beweegt zeer goed en kan in het Belgische voetbal nog verder groeien. Ugalde speelt ook goed met zijn rug naar doel. Hij kan eveneens op de flanken uit de voeten, maar zijn sterktes liggen toch vooral in het centrum."

ZO JONG, TE JONG?
Met 11 goals in 23 competitiewedstrijden en ook nog eens 4 treffers in 8 duels in de CONCACAF League, toont Ugalde zich overigens behoorlijk goed bij schot. Dat killer-instinct had Club ook op dit moment kunnen gebruiken gezien de povere cijfers die de huidige aanvallers voorleggen. Toch was een transfer in januari niet aan de orde. De spits wordt immers pas 18 jaar op 25 mei en Blauw-Zwart neemt geen risico’s met het aantrekken van minderjarige spelers uit het buitenland.
Foto: © Instagram Manfred Ugalde

Maar zelfs al is hij straks wettelijk volwassen, het blijft een enorm grote stap om te verhuizen naar een ander continent met een compleet nieuwe cultuur, ver weg van vrienden en familie. Ook in eigen land zijn de meningen daarover verdeeld. "In Costa Rica heerst er een soort van debat of dit wel het juiste moment is om de stap naar Europa te zetten. Persoonlijk denk ik dat wanneer deze mogelijkheid zich aanbiedt, hij de kans moet grijpen en het beste moet proberen te maken van zijn sprong naar het oude continent", zegt Ramírez.

GÉÉN NIEUWE RUIZ
Bovendien zijn er in het verleden voldoende voorbeelden van spelers die deze sprong met succes waagden. Het bekendste voorbeeld blijft Bryan Ruiz. Die verhuisde op zijn 20ste van Alajuelense naar AA Gent. Na een aanpassingsperiode groeide Ruiz bij de Buffalo’s uit tot één van de grote smaakmakers in de Belgische competitie en legde zo de basis voor een erg fraaie carrière.
Foto: © Instagram Manfred Ugalde

Een vergelijking tussen Ugalde en de voormalige publiekslieveling van Gent is volgens Ramírez echter niet aan de orde. "Bryan Ruiz is een speler die de toon gezet heeft, hij is de maatstaf voor het Costa Ricaanse voetbal. Het is niet mogelijk om Ugalde met Ruiz te vergelijken, ook al omdat ze niet op exact dezelfde posities spelen. Ugalde is bijvoorbeeld rechtsvoetig en Ruiz links. Maar Ugalde beschikt wel degelijk over voldoende kwaliteiten om helemaal te ontploffen."

Voor alle duidelijkheid: de transfer van Ugalde is nog niet helemaal rond. De aanvaller zal eerst het seizoen afwerken bij Deportivo Saprissa en een verhuis is sowieso pas aan de orde nadat hij op 25 mei zijn 18de verjaardag heeft gevierd. Bovendien zou een kluwen van makelaars de deal nog een pak ingewikkelder kunnen maken. Maar gezien zijn intrinsieke kwaliteiten en op basis van wat hij tot dusver al heeft laten zien, lijkt het voor Blauw-Zwart toch de moeite waard om door te drukken voor dit potentiële goudhaantje.

LEES OOK: Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge moet doordrukken voor de komst van Ugalde ...

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

53
53
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

52
52
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

417
417
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

148
148
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

124
124
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

100
100
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

124
124
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

62
62
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

242
242
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

524
524
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

48
48
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

199
199
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

118
118
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

110
110
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

181
181
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

241
241
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

455
455
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

84
84
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

939
939
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

313
313
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

434
434
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

292
292

Meer sportnieuws