Wachten op een killer: de dramatische aanvalscijfers van Club Brugge

door
Wachten op een killer: de dramatische aanvalscijfers van Club Brugge

Club Brugge heeft dit seizoen te kampen met een fiks gebrek aan offensieve efficiëntie, een verhaal dat al langer bekend is. Nochtans zou het maken van doelpunten geen al te groot probleem mogen vormen op Jan Breydel, met al het aanvallende geweld dat daar aanwezig is. En toch. Blauw-Zwart heeft geen pure killer in de rangen, terwijl de andere ploegen uit de top zes die net wél hebben.

419 SCHOTEN NAAR DOEL ...

Desondanks verloor Club Brugge dit seizoen nog maar één keer in de Jupiler Pro League, scoorde het amper twee goals minder dan AA Gent én telt het 12 punten voorsprong in de competitie. Maar hoe zouden de zaken er voor staan mocht Club Brugge wél een vlotscorende spits in haar rangen hebben?

De Brugse doelpuntenproductie telt vandaag 56 eenheden, omgerekend exact twee treffers per wedstrijd. Zeker geen dramatische cijfers, maar voor de autoritaire leider in het klassement mag het toch een beetje meer zijn. Zelfs het laagterecord van Anderlecht (58 stuks) als koploper komt in gevaar.



Gelukkig staat er dit seizoen een meer dan solide verdediging, die slechts 13 tegendoelpunten slikte. Net daarom kan Blauw-Zwart een indrukwekkend doelpuntensaldo van +43 neerzetten. Bij AA Gent, dat twee keer meer de weg naar de netten wist te vinden, is dat bijvoorbeeld 'maar' +28.

Kansen creëert Club Brugge nochtans bij de vleet. Dit seizoen ondernamen de troepen van Philippe Clement reeds 419 schoten naar doel, ééntje minder dan AA Gent. Omgerekend per wedstrijd zijn dat 14 doelpogingen, en dat is toch heel wat.

… WAARVAN 35% TUSSEN DE PALEN

Op dat ene schotje na neemt Club Brugge samen met Gent dus het vaakst de doelman van de tegenstander onder vuur . Maar opvallend genoeg eindigt het merendeel van die Brugse doelpogingen niet eens tussen de palen. Terwijl de Buffalo’s hun kansen aan een hoge efficiëntie van 40 procent binnen kader mikken, gebeurt dat in Brugge aan amper 35%.



Vijf procent is niet veel denkt u allicht, maar dat moet toch wat genuanceerd worden. AA Gent is zo qua nauwkeurigheid immers de beste leerling van de klas, terwijl Club in de onderste regionen kampeert. Enkel Waasland-Beveren (34%), Cercle (33%), Moeskroen (31%), Eupen (30%) en STVV (30%) doen nog slechter dan de huidige competitieleider. Toch frappant.

IEDEREEN HEEFT EEN KILLER …

Alle clubs die op dit moment deel uitmaken van de top zes – en voor de oefening rekenen we KRC Genk zelfs ook nog mee – hebben een afwerker in de rangen die de goal. AA Gent heeft er zelfs drie, met Roman Yaremchuk (46%), Jonathan David (53%) en Laurent Depoitre (56%) die mekaar telkens overtreffen wat schoten tussen de palen betreft.



Eenzelfde verhaal in Antwerp, Charleroi, KV Mechelen en Genk, waar respectievelijk Dieumerci Mbokani (47%), Kaveh Rezaei (51%), Igor de Camargo (47%) en Paul Onuachu (48%) laten zien dat ze over een welgemikt kanon beschikken. En zo dus offensieve kwaliteiten met zich meedragen die ze in Brugge niet voorhanden hebben.

… MAAR CLUB BRUGGE NIET

De bovengenoemde aanvalsleiders trappen dus bijna één kans op twee binnen kader en bevinden zich op die manier ook bovenaan de topschuttersstand. Bij Club kunnen slechts twee spelers soortgelijke cijfers voorleggen: Hans Vanaken (50%) en ... Mbaye Diagne (47%). Het zegt veel over het gebrek aan killers in Jan Breydel.



Na Vanaken en Diagne is zowaar Mats Rits (43%) – al op ruime afstand – zelfs de meest koelbloedige speler voor doel. Daarna volgen Krépin Diatta (42%), Loïs Openda (42%), David Okereke (40%), Charles De Ketelaere (36%), Siebe Schrijvers (34%) en Emmanuel Dennis (32,5%). Percy Tau (20%) presteert al helemaal ondermaats.

GEEN TORINSTINCT IN BRUGGE

Hoe vaker de bal tussen de palen wordt getrapt, hoe groter de kans dat er een doelpunt valt. Heel veel uitleg is hier niet voor nodig. De beste schutters op de Belgische velden zetten tussen 20 en 30 procent van hun kansen effectief om in een doelpunt. Bij Club Brugge haalt amper iemand die ondergrens.

David is met voorsprong de meest efficiënte speler in de box, met 29% van zijn pogingen die resulteren in een doelpunt. Co-topschutter Mbokani doet net iets minder met 27%. Daarna volgen Rezaei en De Camargo met elk 25%. Een zelf verhuurde speler en een gemist target: ging Club hier de mist in?

SPITSEN HALEN DE ONDERGRENS (NIET)

De Brugse aanvallers kunnen alleen maar dromen van zulk een efficiëntie. Enkel Diagne (23%) en Okereke (25%) zetten een respectabele cijfer neer. Geen wonder dat tal van waarnemers en analisten opperen dat Clement de kaart van de Nigeriaan weer vaker moet trekken. Zijn statistieken voor doel rechtvaardigen dat immers. Wie weet moet zelfs Diagne een nieuwe kans krijgen, want verder is het armoe troef in de voorhoede.



Waar middenvelder Mats Rits bijvoorbeeld nog 21% van zijn pogingen omzet in een goal, is zelfs dát in het offensieve compartiment al een verre droom. Diatta (12,5%), Dennis en Tau (elk 12%) leggen daar namelijk erbarmelijke statistieken voor, De Ketelaere (9%) en Schrijvers (8%) doen nog slechter. Openda en Michael Krmencik scoren zelfs nul procent, want zij wisten tot dusver nog geen enkel doelpunt te maken in de competitie.

Stuk voor stuk toch cijfers die een aanvaller van Club Brugge onwaardig zijn. Hopelijk toont nieuwkomer Manfred Ugalde, het Costa Ricaanse toptalent met wie Blauw-Zwart zo goed als rond zou zijn, zich een betere killer voor doel. In de tussentijd moet Clement echter wel op zoek naar een oplossing. Misschien toch maar weer kiezen voor Okereke, Fille?

LEES OOK: 'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Wat is het grootste gebrek bij de Club-spitsen?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

62
62
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

45
45
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

22
22
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

19
19
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

113
113
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

86
86
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

133
133
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

376
376
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

213
213
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

252
252
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

350
350
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws