Standard ziet volgende sterkhouder vertrekken: Mpoku naar Emiraten

door
Standard ziet volgende sterkhouder vertrekken: Mpoku naar Emiraten

Het nieuws geraakte nog maar pas bekend dat verdediger Dimitri Lavalée na dit seizoen andere oorden opzoekt, of daar dient de volgende vertrekker bij Standard zich alweer aan. Paul-José Mpoku zou nu namelijk toch op het punt staan om zijn biezen te pakken op Sclessin.

De Rouches hoopten de middenvelder deze zomer al van de hand te doen, maar dat zag hij niet echt zitten. Een recent bod van Al-Wahda werd dan weer door Standard zelf afgeslagen, die boter bij de vis wouden nu Mpoku weer een basisplaats wist af te dwingen in Luik. Tegen KV Mechelen behoorde hij echter niet tot de selectie, officieel omwille van medische redenen. Volgens La Dernière Heure speelden evenwel vooral transferperikelen een rol, want Al-Wahda zou haar bod verhoogd hebben tot 1,5 miljoen euro plus bonussen. Al is dat voor Standard naar verluidt nog steeds niet voldoende.

UPDATE 18u45

Beide teams hebben nu blijkbaar toch een akkoord gevonden, want Het Nieuwsblad meldt dat Mpoku alsnog op weg is naar Al-Wahda. De Congolese international vertoeft momenteel zelfs al in de Verenigde Arabische Emiraten, waar hij dinsdag een ongetwijfeld uiterst lucratief tot medio 2021 zal ondertekenen. Hoeveel Standard nu precies vangt voor de geboren clubman, is voorlopig dan weer nog niet geweten. Na Renaud Emond ziet Michel Preud'homme zo alleszins wel een tweede titularis in het midden van de campagne de deur uitwandelen.

UPDATE 21/01

De transfer van Paul José Mpoku is op enkele dagen tijd helemaal afgerond. Zo maakte zijn makelaarsbureau Stirr Associates via Twitter bekend dat hij de overstap maakt naar Al-Wahda. Na Renaud Emond dus een tweede sterkhouder die vertrekt bij Standard.

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Juiste beslissing van Standard?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

30
30
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

22
22
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

37
37
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

305
305
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

144
144
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

26
26
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

77
77
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

109
109
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

76
76
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1008
1008
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

257
257
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

673
673
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

196
196
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

62
62
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

161
161
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

340
340
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

132
132
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

363
363
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

118
118
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

292
292
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

121
121
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

658
658
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

1079
1079
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

491
491
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

243
243

Meer sportnieuws