'Drukte bij Cercle houdt aan: nog twee transfers in de pijplijn'

door
'Drukte bij Cercle houdt aan: nog twee transfers in de pijplijn'

Cercle Brugge staat er momenteel bijzonder slecht voor, maar de Vereniging geeft zich niet zomaar gewonnen in de strijd tegen degradatie. Om zich te wapenen haalde Groen-Zwart deze mercato al een drietal aanwinsten in huis. En er zou nu ook een nieuwe aanvaller onderweg zijn naar Jan breydel.

Volgens Tunesische bronnen nadert Cercle immers een akkoord over de Congolees Guy Mbenza. Deze 19-jarige puntaanvaller is momenteel eigendom van Stade Tunisien, de huidige nummer drie in de Tunesische eerste klasse. Hij is bezig aan een goed seizoen en scoorde inmiddels al zes keer in twaalf competitiewedstrijden.

Een deal is wel nog niet helemaal rond. Maandag klonk het dat beide clubs onderhandelden over een definitieve transfer, waarbij Mbenza een contract van twee en half seizoen zou kunnen tekenen. Maar nu blijkt dat Cercle eerder mikt op een huurbeurt tot eind dit seizoen, eventueel met aankoopoptie. Afwachten dus hoe het dossier evolueert.

UPDATE 23u47
Andere bronnen in Tunesië blijven er echter bij dat Cercle Mbenza definitief wil overnemen. Het zou een bod van 450.000 euro uitgebracht hebben op de aanvaller. Stade Tunisien zou verder ook op 10 procent van de transfersom bij een eventuele doorverkoop kunnen rekenen, zo meldt GnetNews. Na Hotic, Christie-Davies en Eppel zou een vierde aanwinst dus in de maak kunnen zijn.

Ook op uitgaand vlak beweegt er nog één en ander. Zo is er vanuit Brazilië belangstelling voor Vitinho. Atletico Paranaense en Cruzeiro zouden de komst van de rechtsachter bestuderen, aldus GloboEsporte. De 20-jarige arriveerde in de zomer van 2018 als groot talent in Brugge, maar dit seizoen kwam hij onder meer door blessures nog niet in actie. Vitinho zou zelf terug naar Brazilië willen en de interesse van de eerder genoemde clubs is dan geen toeval. Vitinho werd immers door Cercle destijds weggeplukt bij Cruzeiro, terwijl Atletico Paranaense de Belgische markt kent. Ze haalden in het verleden al Felipe Gedoz en Fernando Canesin uit ons land weg.

LEES OOK: Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Moet Cercle Vitinho laten vertrekken?

Meest recent

'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

17
17
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

60
60
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

17
17
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

14
14
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

81
81
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

21
21
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

138
138
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

263
263
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

80
80
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

118
118
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

87
87
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

95
95
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

298
298
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

124
124
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

115
115
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

73
73
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

509
509
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

249
249
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

28
28
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

627
627
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

391
391
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

421
421
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

92
92
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

379
379
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

457
457

Meer sportnieuws