'Drukte bij Cercle houdt aan: nog twee transfers in de pijplijn'

449 stemmen
'Drukte bij Cercle houdt aan: nog twee transfers in de pijplijn'

Cercle Brugge staat er momenteel bijzonder slecht voor, maar de Vereniging geeft zich niet zomaar gewonnen in de strijd tegen degradatie. Om zich te wapenen haalde Groen-Zwart deze mercato al een drietal aanwinsten in huis. En er zou nu ook een nieuwe aanvaller onderweg zijn naar Jan breydel.

Volgens Tunesische bronnen nadert Cercle immers een akkoord over de Congolees Guy Mbenza. Deze 19-jarige puntaanvaller is momenteel eigendom van Stade Tunisien, de huidige nummer drie in de Tunesische eerste klasse. Hij is bezig aan een goed seizoen en scoorde inmiddels al zes keer in twaalf competitiewedstrijden.

Een deal is wel nog niet helemaal rond. Maandag klonk het dat beide clubs onderhandelden over een definitieve transfer, waarbij Mbenza een contract van twee en half seizoen zou kunnen tekenen. Maar nu blijkt dat Cercle eerder mikt op een huurbeurt tot eind dit seizoen, eventueel met aankoopoptie. Afwachten dus hoe het dossier evolueert.

UPDATE 23u47
Andere bronnen in Tunesië blijven er echter bij dat Cercle Mbenza definitief wil overnemen. Het zou een bod van 450.000 euro uitgebracht hebben op de aanvaller. Stade Tunisien zou verder ook op 10 procent van de transfersom bij een eventuele doorverkoop kunnen rekenen, zo meldt GnetNews. Na Hotic, Christie-Davies en Eppel zou een vierde aanwinst dus in de maak kunnen zijn.

Ook op uitgaand vlak beweegt er nog één en ander. Zo is er vanuit Brazilië belangstelling voor Vitinho. Atletico Paranaense en Cruzeiro zouden de komst van de rechtsachter bestuderen, aldus GloboEsporte. De 20-jarige arriveerde in de zomer van 2018 als groot talent in Brugge, maar dit seizoen kwam hij onder meer door blessures nog niet in actie. Vitinho zou zelf terug naar Brazilië willen en de interesse van de eerder genoemde clubs is dan geen toeval. Vitinho werd immers door Cercle destijds weggeplukt bij Cruzeiro, terwijl Atletico Paranaense de Belgische markt kent. Ze haalden in het verleden al Felipe Gedoz en Fernando Canesin uit ons land weg.

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Moet Cercle Vitinho laten vertrekken?

Meest recent

'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

15
15
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

12
12
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

29
29
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

22
22
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

46
46
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

11
11
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

67
67
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

102
102
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

200
200
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

414
414
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

49
49
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

158
158
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

354
354
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

794
794
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

114
114
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

324
324
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

165
165
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

628
628
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

552
552
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

164
164
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

348
348
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

218
218
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

515
515

Meer sportnieuws