KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

door
KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

KRC Genk heeft de Champions League met het schaamrood op de wangen verlaten. De Belgische landskampioen verloor zijn laatste match bij Napoli met 4-0, waardoor Napoli naar de volgende ronde gaat. In de andere partij wist Liverpool met 0-2 te winnen na goals van Naby Keita en Mohamed Salah, ook zij gaan door. RB Salzburg is zeker van de Europa League.


Napoli begon scherp aan de partij en zocht meteen naar een goal. Het trof meteen de lat, maar na amper 3 minuten ging Vandevoordt zwaar in de fout. Hij kreeg de bal teruggespeeld, wat ook niet de beste oplossing was, en de thuisploeg zette meteen druk. De goalie probeerde uit te dribbelen, maar verspeelde de bal en Milik scoorde: 1-0. Een pijnlijk begin voor Genk.


De Limburgers herpakten zich nadien niet slecht en Onuachu kreeg dé kans op 1-1, maar de boomlange spits besloot naast. Een grote misser en die brak zuur op. Want Milik mocht na 25 minuten de 2-0 tegen de touwen duwen. Een afstraffing dreigde voor Genk, zeker toen Vandevoordt een penaltyfout maakte op Callejon, ook al leek de 17-jarige doelman nog net de bal te raken. Toch strafschop en Milik scoorde de 3-0...  Na 36 minuten... Op slag van rust kreeg Onuachu wéér een grote kans, maar de spits miste alweer. Pijnlijk voor een spits.


Genk moest in de tweede helft proberen de schade te beperken en het was Napoli dat enkel nog controlevoetbal speelde. Napoli dreigde nog wel een aantal keren, maar we keken naar een compleet overbodige tweede helft. De thuisfans, de hele partij vrij gezapig, zaten het allemaal rustig te bekijken.

Het was aftellen tot het laatste fluitsignaal, maar Napoli kreeg nog een tweede penalty na hands van De Norre, ook al kon die daar absoluut niets aan doen. Mertens zette zich achter de bal en scoorde met een panenka de 4-0. Bongonda kwam nog dicht bij de eerredder, maar hij frommelde de bal tegen de paal. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

1-0 (03') Arkadiusz Milik

2-0 (25') Arkadiusz Milik

3-0 (36') Arkadiusz Milik (pen.)

4-0 (75') Dries Mertens (pen.)

Eindstand:
  1. Liverpool 13 punten
  2. Napoli 12 punten
  3. RB Salzburg 7 punten
  4. KRC Genk 1 punt

LEES OOK: Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Genk onwaardig?

Meest recent

'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

18
18
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

19
19
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

83
83
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

204
204
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

226
226
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

94
94
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

78
78
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

194
194
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

364
364
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

152
152
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

364
364
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

126
126
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

183
183
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

174
174
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

247
247
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

647
647
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

163
163
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

283
283
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

69
69
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

236
236
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

114
114
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

169
169
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

348
348
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

308
308
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

159
159

Meer sportnieuws