Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

door
Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

Nadat eerder op de avond AA Gent zich wist te kwalificeren voor de knock-outfase van de Europa League, mocht Standard proberen om daar zelf een grote stap toe te zetten op het veld van Vitoria Guimaraes. Mits winst daar én verlies van Frankfurt bij Arsenal, konden de Luikenaars zich bijna opmaken voor Europees voetbal na de winterstop.

Michel Preud’homme liet alvast niets aan het toeval over om zelf de winst mee te graaien in het uitgeregende Guimaraes, waar het water de laatste dagen met bakken uit de lucht is gevallen. In doel koos hij namelijk voor Bodart, en niet voor Milinkovic-Savic. Ook voor de rest koos hij zowat voor de sterkste bezetting, met Carcela-Mpoku-Lestienne dat in steun speelde van diepste man Emond.



Dat betekende echter niet dat Standard meteen vol naar voren trok. Het openingskwartier was, zoals wel vaker, zeer aftastend van beide kanten. Het spel was echter wel min of meer in evenwicht, maar Standard tekende net na het halfuur toch voor de beste kans van de eerste helft. Emond wist een haast zekere assist van Paul Jose Mpoku echter niet binnen te werken. Maar uitstel bleek geen afstel: Want nadat Bastien werd neergelegd in de zestien, mocht Lestienne Standard op voorsprong trappen vanop de stip: 0-1. Daarmee leek het ook de rust in te gaan, maar daar besliste André Pereira anders over. Alleen voor Bodart zorgde hij namelijk nog voor een zure 1-1 gelijkmaker.



Een domper dus voor de Rouches, die tijdens de rust wel goed nieuws kregen vanuit Londen. Arsenal-Frankfurt stond namelijk 1-0. Maar ook die opsteker verdween al snel. Frankfurt klom in het Emirates op een 1-2 voorsprong via tweemaal Kamada (ex-STVV), terwijl Standard aanvallend nog maar weinig kon brengen. De thuisploeg toonde zich het gevaarlijkst, al was het vooral Standard dat in de laatste tien minuten nog het broodnodige doelpunt zocht.

Amallah stelde de Vitoria-doelman tweemaal op de proef, maar die begaf niet. Diezelfde Amallah kreeg in de slotfase zelfs nog een opgelegde kans, maar deed ook daar de netten niet trillen. De Rouches blijven zo steken op een 1-1 gelijkspel, terwijl... Frankfurt met 1-2 ging winnen op Arsenal. Standard doet zo dan ook een erg slechte zaak met oog op kwalificatie, ze staan nu derde met zeven punten. Dat zijn er twee minder dan Frankfurt.

Scoreverloop:
(41') Lestienne 0-1 (pen)
(45+3') Pereira 1-1

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Zal Standard zich kwalificeren?

Meest recent

Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

21
21
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

15
15
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

144
144
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

58
58
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

186
186
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

168
168
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

569
569
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

89
89
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

155
155
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

351
351
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

52
52
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

266
266
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

296
296
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

112
112
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

589
589
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

48
48
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

97
97
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

192
192
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

778
778
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

105
105
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

384
384
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

300
300
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1549
1549
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

581
581

Meer sportnieuws