Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

door
Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

Nadat eerder op de avond AA Gent zich wist te kwalificeren voor de knock-outfase van de Europa League, mocht Standard proberen om daar zelf een grote stap toe te zetten op het veld van Vitoria Guimaraes. Mits winst daar én verlies van Frankfurt bij Arsenal, konden de Luikenaars zich bijna opmaken voor Europees voetbal na de winterstop.

Michel Preud’homme liet alvast niets aan het toeval over om zelf de winst mee te graaien in het uitgeregende Guimaraes, waar het water de laatste dagen met bakken uit de lucht is gevallen. In doel koos hij namelijk voor Bodart, en niet voor Milinkovic-Savic. Ook voor de rest koos hij zowat voor de sterkste bezetting, met Carcela-Mpoku-Lestienne dat in steun speelde van diepste man Emond.



Dat betekende echter niet dat Standard meteen vol naar voren trok. Het openingskwartier was, zoals wel vaker, zeer aftastend van beide kanten. Het spel was echter wel min of meer in evenwicht, maar Standard tekende net na het halfuur toch voor de beste kans van de eerste helft. Emond wist een haast zekere assist van Paul Jose Mpoku echter niet binnen te werken. Maar uitstel bleek geen afstel: Want nadat Bastien werd neergelegd in de zestien, mocht Lestienne Standard op voorsprong trappen vanop de stip: 0-1. Daarmee leek het ook de rust in te gaan, maar daar besliste André Pereira anders over. Alleen voor Bodart zorgde hij namelijk nog voor een zure 1-1 gelijkmaker.



Een domper dus voor de Rouches, die tijdens de rust wel goed nieuws kregen vanuit Londen. Arsenal-Frankfurt stond namelijk 1-0. Maar ook die opsteker verdween al snel. Frankfurt klom in het Emirates op een 1-2 voorsprong via tweemaal Kamada (ex-STVV), terwijl Standard aanvallend nog maar weinig kon brengen. De thuisploeg toonde zich het gevaarlijkst, al was het vooral Standard dat in de laatste tien minuten nog het broodnodige doelpunt zocht.

Amallah stelde de Vitoria-doelman tweemaal op de proef, maar die begaf niet. Diezelfde Amallah kreeg in de slotfase zelfs nog een opgelegde kans, maar deed ook daar de netten niet trillen. De Rouches blijven zo steken op een 1-1 gelijkspel, terwijl... Frankfurt met 1-2 ging winnen op Arsenal. Standard doet zo dan ook een erg slechte zaak met oog op kwalificatie, ze staan nu derde met zeven punten. Dat zijn er twee minder dan Frankfurt.

Scoreverloop:
(41') Lestienne 0-1 (pen)
(45+3') Pereira 1-1

LEES OOK: Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

🚀

Zal Standard zich kwalificeren?

Meest recent

Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

0
0
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

99
99
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

9
9
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

25
25
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

23
23
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

166
166
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

33
33
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

46
46
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

38
38
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

163
163
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

233
233
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

183
183
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

179
179
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

67
67
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

147
147
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

279
279
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

270
270
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

114
114
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

336
336
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

144
144
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

206
206
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

494
494
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

447
447
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

502
502

Meer sportnieuws