Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

door
Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

Nadat eerder op de avond AA Gent zich wist te kwalificeren voor de knock-outfase van de Europa League, mocht Standard proberen om daar zelf een grote stap toe te zetten op het veld van Vitoria Guimaraes. Mits winst daar én verlies van Frankfurt bij Arsenal, konden de Luikenaars zich bijna opmaken voor Europees voetbal na de winterstop.

Michel Preud’homme liet alvast niets aan het toeval over om zelf de winst mee te graaien in het uitgeregende Guimaraes, waar het water de laatste dagen met bakken uit de lucht is gevallen. In doel koos hij namelijk voor Bodart, en niet voor Milinkovic-Savic. Ook voor de rest koos hij zowat voor de sterkste bezetting, met Carcela-Mpoku-Lestienne dat in steun speelde van diepste man Emond.



Dat betekende echter niet dat Standard meteen vol naar voren trok. Het openingskwartier was, zoals wel vaker, zeer aftastend van beide kanten. Het spel was echter wel min of meer in evenwicht, maar Standard tekende net na het halfuur toch voor de beste kans van de eerste helft. Emond wist een haast zekere assist van Paul Jose Mpoku echter niet binnen te werken. Maar uitstel bleek geen afstel: Want nadat Bastien werd neergelegd in de zestien, mocht Lestienne Standard op voorsprong trappen vanop de stip: 0-1. Daarmee leek het ook de rust in te gaan, maar daar besliste André Pereira anders over. Alleen voor Bodart zorgde hij namelijk nog voor een zure 1-1 gelijkmaker.



Een domper dus voor de Rouches, die tijdens de rust wel goed nieuws kregen vanuit Londen. Arsenal-Frankfurt stond namelijk 1-0. Maar ook die opsteker verdween al snel. Frankfurt klom in het Emirates op een 1-2 voorsprong via tweemaal Kamada (ex-STVV), terwijl Standard aanvallend nog maar weinig kon brengen. De thuisploeg toonde zich het gevaarlijkst, al was het vooral Standard dat in de laatste tien minuten nog het broodnodige doelpunt zocht.

Amallah stelde de Vitoria-doelman tweemaal op de proef, maar die begaf niet. Diezelfde Amallah kreeg in de slotfase zelfs nog een opgelegde kans, maar deed ook daar de netten niet trillen. De Rouches blijven zo steken op een 1-1 gelijkspel, terwijl... Frankfurt met 1-2 ging winnen op Arsenal. Standard doet zo dan ook een erg slechte zaak met oog op kwalificatie, ze staan nu derde met zeven punten. Dat zijn er twee minder dan Frankfurt.

Scoreverloop:
(41') Lestienne 0-1 (pen)
(45+3') Pereira 1-1

LEES OOK: De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

Zal Standard zich kwalificeren?

Meest recent

Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

77
77
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

77
77
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

64
64
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

36
36
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

26
26
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

130
130
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

52
52
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

181
181
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

126
126
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

200
200
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

134
134
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

212
212
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

134
134
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

420
420
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

360
360
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

23
23
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

830
830
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

70
70
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

178
178
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

152
152
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

359
359
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

488
488
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

195
195
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

132
132

Meer sportnieuws