Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

321 stemmen
Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

Nadat eerder op de avond AA Gent zich wist te kwalificeren voor de knock-outfase van de Europa League, mocht Standard proberen om daar zelf een grote stap toe te zetten op het veld van Vitoria Guimaraes. Mits winst daar én verlies van Frankfurt bij Arsenal, konden de Luikenaars zich bijna opmaken voor Europees voetbal na de winterstop.

Michel Preud’homme liet alvast niets aan het toeval over om zelf de winst mee te graaien in het uitgeregende Guimaraes, waar het water de laatste dagen met bakken uit de lucht is gevallen. In doel koos hij namelijk voor Bodart, en niet voor Milinkovic-Savic. Ook voor de rest koos hij zowat voor de sterkste bezetting, met Carcela-Mpoku-Lestienne dat in steun speelde van diepste man Emond.



Dat betekende echter niet dat Standard meteen vol naar voren trok. Het openingskwartier was, zoals wel vaker, zeer aftastend van beide kanten. Het spel was echter wel min of meer in evenwicht, maar Standard tekende net na het halfuur toch voor de beste kans van de eerste helft. Emond wist een haast zekere assist van Paul Jose Mpoku echter niet binnen te werken. Maar uitstel bleek geen afstel: Want nadat Bastien werd neergelegd in de zestien, mocht Lestienne Standard op voorsprong trappen vanop de stip: 0-1. Daarmee leek het ook de rust in te gaan, maar daar besliste André Pereira anders over. Alleen voor Bodart zorgde hij namelijk nog voor een zure 1-1 gelijkmaker.



Een domper dus voor de Rouches, die tijdens de rust wel goed nieuws kregen vanuit Londen. Arsenal-Frankfurt stond namelijk 1-0. Maar ook die opsteker verdween al snel. Frankfurt klom in het Emirates op een 1-2 voorsprong via tweemaal Kamada (ex-STVV), terwijl Standard aanvallend nog maar weinig kon brengen. De thuisploeg toonde zich het gevaarlijkst, al was het vooral Standard dat in de laatste tien minuten nog het broodnodige doelpunt zocht.

Amallah stelde de Vitoria-doelman tweemaal op de proef, maar die begaf niet. Diezelfde Amallah kreeg in de slotfase zelfs nog een opgelegde kans, maar deed ook daar de netten niet trillen. De Rouches blijven zo steken op een 1-1 gelijkspel, terwijl... Frankfurt met 1-2 ging winnen op Arsenal. Standard doet zo dan ook een erg slechte zaak met oog op kwalificatie, ze staan nu derde met zeven punten. Dat zijn er twee minder dan Frankfurt.

Scoreverloop:
(41') Lestienne 0-1 (pen)
(45+3') Pereira 1-1

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Zal Standard zich kwalificeren?

Meest recent

"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

6
6
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

122
122
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

404
404
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

143
143
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

205
205
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

62
62
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

647
647
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

392
392
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

115
115
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

384
384
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

430
430
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

65
65
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

90
90
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

166
166
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

441
441
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

439
439
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

238
238
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

151
151
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

68
68
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

580
580
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

142
142
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

177
177

Meer sportnieuws