Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

door
Standard doet bijzonder slechte zaak in strijd om EL-kwalificatie

Nadat eerder op de avond AA Gent zich wist te kwalificeren voor de knock-outfase van de Europa League, mocht Standard proberen om daar zelf een grote stap toe te zetten op het veld van Vitoria Guimaraes. Mits winst daar én verlies van Frankfurt bij Arsenal, konden de Luikenaars zich bijna opmaken voor Europees voetbal na de winterstop.

Michel Preud’homme liet alvast niets aan het toeval over om zelf de winst mee te graaien in het uitgeregende Guimaraes, waar het water de laatste dagen met bakken uit de lucht is gevallen. In doel koos hij namelijk voor Bodart, en niet voor Milinkovic-Savic. Ook voor de rest koos hij zowat voor de sterkste bezetting, met Carcela-Mpoku-Lestienne dat in steun speelde van diepste man Emond.



Dat betekende echter niet dat Standard meteen vol naar voren trok. Het openingskwartier was, zoals wel vaker, zeer aftastend van beide kanten. Het spel was echter wel min of meer in evenwicht, maar Standard tekende net na het halfuur toch voor de beste kans van de eerste helft. Emond wist een haast zekere assist van Paul Jose Mpoku echter niet binnen te werken. Maar uitstel bleek geen afstel: Want nadat Bastien werd neergelegd in de zestien, mocht Lestienne Standard op voorsprong trappen vanop de stip: 0-1. Daarmee leek het ook de rust in te gaan, maar daar besliste André Pereira anders over. Alleen voor Bodart zorgde hij namelijk nog voor een zure 1-1 gelijkmaker.



Een domper dus voor de Rouches, die tijdens de rust wel goed nieuws kregen vanuit Londen. Arsenal-Frankfurt stond namelijk 1-0. Maar ook die opsteker verdween al snel. Frankfurt klom in het Emirates op een 1-2 voorsprong via tweemaal Kamada (ex-STVV), terwijl Standard aanvallend nog maar weinig kon brengen. De thuisploeg toonde zich het gevaarlijkst, al was het vooral Standard dat in de laatste tien minuten nog het broodnodige doelpunt zocht.

Amallah stelde de Vitoria-doelman tweemaal op de proef, maar die begaf niet. Diezelfde Amallah kreeg in de slotfase zelfs nog een opgelegde kans, maar deed ook daar de netten niet trillen. De Rouches blijven zo steken op een 1-1 gelijkspel, terwijl... Frankfurt met 1-2 ging winnen op Arsenal. Standard doet zo dan ook een erg slechte zaak met oog op kwalificatie, ze staan nu derde met zeven punten. Dat zijn er twee minder dan Frankfurt.

Scoreverloop:
(41') Lestienne 0-1 (pen)
(45+3') Pereira 1-1

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

🚀

Zal Standard zich kwalificeren?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

22
22
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

16
16
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

18
18
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

22
22
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

80
80
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

52
52
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

13
13
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

145
145
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

178
178
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

44
44
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

105
105
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

335
335
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

54
54
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

250
250
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

205
205
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

82
82
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

32
32
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

69
69
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

204
204
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

80
80
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

404
404
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

167
167

Meer sportnieuws