'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

1532 stemmen
'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

Nu de kwalificatiecampagne erop zit, kan de aanloop naar het EK pas echt beginnen voor de Rode Duivels. De komende maanden kunnen de spelers zich wel nog volledig focussen op hun respectievelijke clubs. Pas in maart staat de volgende samenkomst op het programma.


Dan gaat de oefencampagne van start en daarover heerst toch wat onenigheid. Verschillende spelers, alsook de meeste analisten, lieten al verstaan dat ze tegen een echt topland willen sparren. De tegenstand in de kwalificatiepoule was immers zeer beperkt en het is al van de zwarte avond in Zwitserland geleden dat de Belgen echt getest werden. Bondscoach Roberto Martinez denkt daar echter anders over. Hij vindt dat die oefenwedstrijden toch niets voorstellen en wil liever niet al te veel informatie prijs geven met oog op de eindronde.

Toch zou de KBVB nu overwegen een echte oefenkraker in te lassen. Journalist Bruno Ahoyo meldt namelijk via La chaine L'Équipe dat er onderhandelingen lopen met Frankrijk voor een vriendschappelijk duel in maart. De bond had inderdaad nog een overeenkomst lopen met Les Blues over een oefenwedstrijd en daar wordt dus mogelijk gebruik van gemaakt.

Hoewel de Fransen in de verdere fases van het EK een rechtstreekse tegenstander kunnen worden, is het idee op zich niet zo slecht. Zo is het een ideale waardemeter om na te gaan of er progressie werd gemaakt sinds de halve finale op het recente WK. Bovendien zullen de spelers dan voldoende gemotiveerd zijn, wat zelden het geval is bij een oefenmatch. En zo kan Martinez de zwakke punten van de wereldkampioen nog eens onder de loep nemen, iets wat in Rusland misschien te weinig gebeurd is.

LEES OOK: Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Frankrijk zou een ideale test zijn voor de Belgen ...

Meest recent

Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

15
15
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

43
43
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

16
16
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

238
238
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

264
264
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

244
244
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

224
224
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

438
438
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

268
268
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

377
377
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

114
114
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1708
1708
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

155
155
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

237
237
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

204
204
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

72
72
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

333
333
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

317
317
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

152
152
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

155
155
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

58
58
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

442
442
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

51
51

Meer sportnieuws