'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

569 stemmen
'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

Een officiële bevestiging zal pas dinsdag volgen, maar er bestaat weinig twijfel over feit dat Felice Mazzu KRC Genk zal moeten verlaten. Een speciale Raad van Bestuur zal in de loop van de dag zijn ontslag bekrachtigen. En zo moet de landskampioen enkele maanden na het vertrek van Philippe Clement weer op zoek naar een nieuwe coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is het enkel nog kwestie van het ontslag van Mazzu te officialiseren, de krant weet dat men binnen de club al druk in de weer is met een mogelijke opvolger. Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Storck (Cercle Brugge) werden al meteen genoemd, maar contact met hun was er nog niet. Cercle ontkende alvast dat de Duitser zal vertrekken. Bovendien is het nog maar de vraag of Genk het aandurft om na Clement opnieuw een coach weg te plukken bij een kleinere reeksgenoot. Zeker nu voorzitter Peter Croonen ook preses van de Pro League is.

Daarom worden ook buitenlandse pistes overwogen, met name de Duitse markt werd al verkend. Bij Het Laatste Nieuws wordt echter nog een spraakmakende optie aangehaald: een terugkeer van Hein Vanhaezebrouck. Die is momenteel aan de slag als analist, maar ligt bij geen club onder contract. Een deel van de clubleiding zou alvast openstaan voor een terugkeer van de man die in 2009 nog faalde in de Luminus Arena. Of de supporters staan te springen om zijn terugkeer valt echter te betwijfelen.

UPDATE 09u30

Ook Het Nieuwsblad laat de naam van Hein Vanhaezebrouck vallen. Dat die in beeld zou komen, zou mede te maken hebben met het feit dat Genk anders een trainer zal moeten binnenhalen die elders onder contract ligt. Dat deed het ook met Philippe Clement, die ze weghaalden bij Waasland Beveren. Echter maakt je je als club niet bepaald populair met zulke beslissingen, en zouden ze daar deze keer dan ook van kunnen afzien.

En dus kan er naar Vanhaezebrouck worden gekeken, al spreekt zijn slechte passage bij Genk uiteraard wel in zijn nadeel. Máár volgens Het Nieuwsblad is hij wel het soort coach dat ze in Limburg zoeken: “Genk zoekt ervaring, haar op de tanden en een voetbalfilosofie met druk naar voren”, klinkt het namelijk. Drie zaken waar Vanhaezebrouck perfect mee kan worden geassocieerd. Straks HVH 2.0 in Genk?

LEES OOK: Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

Zou HVH een goeie optie zijn voor Genk?

Meest recent

Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

14
14
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

5
5
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

251
251
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

164
164
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

270
270
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

362
362
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

91
91
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

604
604
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

229
229
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

486
486
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

211
211
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

257
257
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

122
122
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

415
415
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

422
422
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

79
79
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

61
61
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

802
802
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

340
340
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

543
543
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

176
176
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

154
154
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

823
823
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

68
68

Meer sportnieuws