'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

569 stemmen
'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

Een officiële bevestiging zal pas dinsdag volgen, maar er bestaat weinig twijfel over feit dat Felice Mazzu KRC Genk zal moeten verlaten. Een speciale Raad van Bestuur zal in de loop van de dag zijn ontslag bekrachtigen. En zo moet de landskampioen enkele maanden na het vertrek van Philippe Clement weer op zoek naar een nieuwe coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is het enkel nog kwestie van het ontslag van Mazzu te officialiseren, de krant weet dat men binnen de club al druk in de weer is met een mogelijke opvolger. Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Storck (Cercle Brugge) werden al meteen genoemd, maar contact met hun was er nog niet. Cercle ontkende alvast dat de Duitser zal vertrekken. Bovendien is het nog maar de vraag of Genk het aandurft om na Clement opnieuw een coach weg te plukken bij een kleinere reeksgenoot. Zeker nu voorzitter Peter Croonen ook preses van de Pro League is.

Daarom worden ook buitenlandse pistes overwogen, met name de Duitse markt werd al verkend. Bij Het Laatste Nieuws wordt echter nog een spraakmakende optie aangehaald: een terugkeer van Hein Vanhaezebrouck. Die is momenteel aan de slag als analist, maar ligt bij geen club onder contract. Een deel van de clubleiding zou alvast openstaan voor een terugkeer van de man die in 2009 nog faalde in de Luminus Arena. Of de supporters staan te springen om zijn terugkeer valt echter te betwijfelen.

UPDATE 09u30

Ook Het Nieuwsblad laat de naam van Hein Vanhaezebrouck vallen. Dat die in beeld zou komen, zou mede te maken hebben met het feit dat Genk anders een trainer zal moeten binnenhalen die elders onder contract ligt. Dat deed het ook met Philippe Clement, die ze weghaalden bij Waasland Beveren. Echter maakt je je als club niet bepaald populair met zulke beslissingen, en zouden ze daar deze keer dan ook van kunnen afzien.

En dus kan er naar Vanhaezebrouck worden gekeken, al spreekt zijn slechte passage bij Genk uiteraard wel in zijn nadeel. Máár volgens Het Nieuwsblad is hij wel het soort coach dat ze in Limburg zoeken: “Genk zoekt ervaring, haar op de tanden en een voetbalfilosofie met druk naar voren”, klinkt het namelijk. Drie zaken waar Vanhaezebrouck perfect mee kan worden geassocieerd. Straks HVH 2.0 in Genk?

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Zou HVH een goeie optie zijn voor Genk?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

42
42
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

41
41
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

273
273
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

127
127
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

265
265
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

293
293
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

135
135
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

597
597
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

523
523
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

740
740
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

247
247
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

805
805
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

530
530
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

380
380
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1312
1312
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

487
487
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

497
497
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

286
286
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws