EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk: "Wereldtop, zelfs beter dan Chiellini"

door
EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk:

In de zomer van 2012 wist KRC Genk een onbekende verdediger weg te halen bij FC Metz: Kalidou Koulibaly. Hij ontpopt zich meteen tot een sterkhouder en twee jaar later trok hij voor tien miljoen euro naar Napoli, waar hij uitgroeide tot een wereldtopper. Met ex-ploegmaat Anele Ngongca en Napoli-watcher Antonio Di Martino (Zona Calcio) spraken we over de ontwikkeling van de 28-jarige verdediger.


"Hij was iemand die met iedereen kon opschieten, een vriendelijke jongen die niet veel zei en nederig was. Een goede kerel en iemand met een uitstekende mentaliteit, hij werkte keihard. Hij kon een verdediging organiseren, had een zeer goede tackle en kon met beide voeten uitvoetballen, al maakte hij nog veel progressie op dat vlak", opent Anele.


Koulibaly speelde twee seizoenen bij Racing Genk.
Beste verdediger in Serie A
Di Martino beaamt dat en geeft aan dat Koulibaly heel wat progressie maakte. "Koulibaly is de afgelopen jaren op mentaal en tactisch vlak enorm gegroeid. Rafa Benitez maakte hem tactisch sterker en daar is een grappige anekdote over. De coach toonde Kalidou een video waarin hij dribbelde, spectaculair speelde met geweldige interventies… Benitez zag dat Koulibaly tevreden was en zei tegen hem: 'Zie je deze acties? Nooit meer doen. Je had geluk, maar als je tegenstanders slimmer waren, dan was je in de problemen gekomen.' Nadien liet Benitez hem beelden zien van andere fases die veel soberder waren en toen zei hij: 'Zo ga je vanaf nu spelen'."


Rafa Benitez bracht Koulibaly zeer veel bij.
"Een andere persoon waar hij veel aan te danken heeft: Raul Albiol. Op je 23ste naar Napoli komen en dat met die passionele fans, dat is niet makkelijk. Albiol hielp hem in de moeilijke momenten en onder Maurizio Sarri werd hij matuurder. Sarri gaf hem nog meer geloof in eigen kunnen en meneer Ancelotti, die toppers als Paolo Maldini en Alessandro Nesta coachte, zorgt nu voor de laatste fase van zijn ontwikkeling: het helemaal bannen van die stukjes concentratieverlies die er soms nog zijn."

"In Italië is hij puur defensief de beste verdediger, Giorgio Chiellini – vanwege zijn leeftijd – en Milan Skriniar komen net achter hem. Inzake opbouw zijn spelers als Leonardo Bonucci en Stefan De Vrij beter dan hem."

Man van 100 miljoen euro
De afgelopen maanden werden Real Madrid, FC Barcelona, Juventus, Manchester United, Arsenal & co aan Koulibaly gelinkt. Tot een overgang kwam het niet en dat heeft ook een reden: een prijskaartje van 100 miljoen euro. "In de zomer was het Koulibaly zelf die dergelijke aanbiedingen afwees, want hij is gelukkig in Napels en de fans houden van hem. Ancelotti wenste hem ook voor geen enkele prijs te laten gaan, ook al waren er enorme aanbiedingen. Napoli maakt bovendien winst en heeft geen nood aan het verkopen van spelers", aldus De Martino.


De Europese grootmachten polsten al meermaals naar Koulibaly.
Anele hoopt dat hij op een dag in de Premier League zal spelen. "Hij heeft laten zien dat hij samen met Virgil van Dijk één van de beste centrale verdedigers ter wereld is. Hij is vanaf dag één goed bezig bij Napoli en het is dan ook logisch dat grote teams hem willen. Hij is 100 miljoen euro waard en zijn leeftijd spreekt nog in zijn voordeel. Ik zou hem graag in de Premier League aan het werk zien."

Na vijf jaar keert Koulibaly vanavond dus terug naar Genk. Anele had wel verwacht dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. "Ik ben zeker niet verrast dat hij een topper is geworden, want het was echt iemand die beter wou worden. Hij was leergierig en luisterde naar de ervaren spelers. Daarnaast was het ook een echte winnaar, zelfs op training, en dat was een teken dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. Het was een eer om hem als ploegmaat te hebben en ik ben zeer trots op hem. Ik wens hem het allerbeste."

LEES OOK: Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Moet Koulibaly na het seizoen de overstap naar een club à la Real Madrid maken?

Meest recent

United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

11
11
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

285
285
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

263
263
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

234
234
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

35
35
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

124
124
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

194
194
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

308
308
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

228
228
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

69
69
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

311
311
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

152
152
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

411
411
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

256
256
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

491
491
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

192
192
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

403
403
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

98
98
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

569
569
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

921
921
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

118
118
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

96
96

Meer sportnieuws