EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk: "Wereldtop, zelfs beter dan Chiellini"

door
EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk:

In de zomer van 2012 wist KRC Genk een onbekende verdediger weg te halen bij FC Metz: Kalidou Koulibaly. Hij ontpopt zich meteen tot een sterkhouder en twee jaar later trok hij voor tien miljoen euro naar Napoli, waar hij uitgroeide tot een wereldtopper. Met ex-ploegmaat Anele Ngongca en Napoli-watcher Antonio Di Martino (Zona Calcio) spraken we over de ontwikkeling van de 28-jarige verdediger.


"Hij was iemand die met iedereen kon opschieten, een vriendelijke jongen die niet veel zei en nederig was. Een goede kerel en iemand met een uitstekende mentaliteit, hij werkte keihard. Hij kon een verdediging organiseren, had een zeer goede tackle en kon met beide voeten uitvoetballen, al maakte hij nog veel progressie op dat vlak", opent Anele.


Koulibaly speelde twee seizoenen bij Racing Genk.
Beste verdediger in Serie A
Di Martino beaamt dat en geeft aan dat Koulibaly heel wat progressie maakte. "Koulibaly is de afgelopen jaren op mentaal en tactisch vlak enorm gegroeid. Rafa Benitez maakte hem tactisch sterker en daar is een grappige anekdote over. De coach toonde Kalidou een video waarin hij dribbelde, spectaculair speelde met geweldige interventies… Benitez zag dat Koulibaly tevreden was en zei tegen hem: 'Zie je deze acties? Nooit meer doen. Je had geluk, maar als je tegenstanders slimmer waren, dan was je in de problemen gekomen.' Nadien liet Benitez hem beelden zien van andere fases die veel soberder waren en toen zei hij: 'Zo ga je vanaf nu spelen'."


Rafa Benitez bracht Koulibaly zeer veel bij.
"Een andere persoon waar hij veel aan te danken heeft: Raul Albiol. Op je 23ste naar Napoli komen en dat met die passionele fans, dat is niet makkelijk. Albiol hielp hem in de moeilijke momenten en onder Maurizio Sarri werd hij matuurder. Sarri gaf hem nog meer geloof in eigen kunnen en meneer Ancelotti, die toppers als Paolo Maldini en Alessandro Nesta coachte, zorgt nu voor de laatste fase van zijn ontwikkeling: het helemaal bannen van die stukjes concentratieverlies die er soms nog zijn."

"In Italië is hij puur defensief de beste verdediger, Giorgio Chiellini – vanwege zijn leeftijd – en Milan Skriniar komen net achter hem. Inzake opbouw zijn spelers als Leonardo Bonucci en Stefan De Vrij beter dan hem."

Man van 100 miljoen euro
De afgelopen maanden werden Real Madrid, FC Barcelona, Juventus, Manchester United, Arsenal & co aan Koulibaly gelinkt. Tot een overgang kwam het niet en dat heeft ook een reden: een prijskaartje van 100 miljoen euro. "In de zomer was het Koulibaly zelf die dergelijke aanbiedingen afwees, want hij is gelukkig in Napels en de fans houden van hem. Ancelotti wenste hem ook voor geen enkele prijs te laten gaan, ook al waren er enorme aanbiedingen. Napoli maakt bovendien winst en heeft geen nood aan het verkopen van spelers", aldus De Martino.


De Europese grootmachten polsten al meermaals naar Koulibaly.
Anele hoopt dat hij op een dag in de Premier League zal spelen. "Hij heeft laten zien dat hij samen met Virgil van Dijk één van de beste centrale verdedigers ter wereld is. Hij is vanaf dag één goed bezig bij Napoli en het is dan ook logisch dat grote teams hem willen. Hij is 100 miljoen euro waard en zijn leeftijd spreekt nog in zijn voordeel. Ik zou hem graag in de Premier League aan het werk zien."

Na vijf jaar keert Koulibaly vanavond dus terug naar Genk. Anele had wel verwacht dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. "Ik ben zeker niet verrast dat hij een topper is geworden, want het was echt iemand die beter wou worden. Hij was leergierig en luisterde naar de ervaren spelers. Daarnaast was het ook een echte winnaar, zelfs op training, en dat was een teken dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. Het was een eer om hem als ploegmaat te hebben en ik ben zeer trots op hem. Ik wens hem het allerbeste."

LEES OOK: Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Moet Koulibaly na het seizoen de overstap naar een club à la Real Madrid maken?

Meest recent

Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

6
6
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

17
17
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

21
21
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

73
73
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

48
48
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

72
72
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

473
473
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

83
83
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

378
378
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

56
56
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

492
492
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

71
71
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

113
113
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

229
229
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

114
114
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

105
105
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

132
132
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

190
190
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

252
252
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

98
98
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

573
573
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

185
185
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

182
182

Meer sportnieuws