EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk: "Wereldtop, zelfs beter dan Chiellini"

184 stemmen
EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk:

In de zomer van 2012 wist KRC Genk een onbekende verdediger weg te halen bij FC Metz: Kalidou Koulibaly. Hij ontpopt zich meteen tot een sterkhouder en twee jaar later trok hij voor tien miljoen euro naar Napoli, waar hij uitgroeide tot een wereldtopper. Met ex-ploegmaat Anele Ngongca en Napoli-watcher Antonio Di Martino (Zona Calcio) spraken we over de ontwikkeling van de 28-jarige verdediger.


"Hij was iemand die met iedereen kon opschieten, een vriendelijke jongen die niet veel zei en nederig was. Een goede kerel en iemand met een uitstekende mentaliteit, hij werkte keihard. Hij kon een verdediging organiseren, had een zeer goede tackle en kon met beide voeten uitvoetballen, al maakte hij nog veel progressie op dat vlak", opent Anele.


Koulibaly speelde twee seizoenen bij Racing Genk.
Beste verdediger in Serie A
Di Martino beaamt dat en geeft aan dat Koulibaly heel wat progressie maakte. "Koulibaly is de afgelopen jaren op mentaal en tactisch vlak enorm gegroeid. Rafa Benitez maakte hem tactisch sterker en daar is een grappige anekdote over. De coach toonde Kalidou een video waarin hij dribbelde, spectaculair speelde met geweldige interventies… Benitez zag dat Koulibaly tevreden was en zei tegen hem: 'Zie je deze acties? Nooit meer doen. Je had geluk, maar als je tegenstanders slimmer waren, dan was je in de problemen gekomen.' Nadien liet Benitez hem beelden zien van andere fases die veel soberder waren en toen zei hij: 'Zo ga je vanaf nu spelen'."


Rafa Benitez bracht Koulibaly zeer veel bij.
"Een andere persoon waar hij veel aan te danken heeft: Raul Albiol. Op je 23ste naar Napoli komen en dat met die passionele fans, dat is niet makkelijk. Albiol hielp hem in de moeilijke momenten en onder Maurizio Sarri werd hij matuurder. Sarri gaf hem nog meer geloof in eigen kunnen en meneer Ancelotti, die toppers als Paolo Maldini en Alessandro Nesta coachte, zorgt nu voor de laatste fase van zijn ontwikkeling: het helemaal bannen van die stukjes concentratieverlies die er soms nog zijn."

"In Italië is hij puur defensief de beste verdediger, Giorgio Chiellini – vanwege zijn leeftijd – en Milan Skriniar komen net achter hem. Inzake opbouw zijn spelers als Leonardo Bonucci en Stefan De Vrij beter dan hem."

Man van 100 miljoen euro
De afgelopen maanden werden Real Madrid, FC Barcelona, Juventus, Manchester United, Arsenal & co aan Koulibaly gelinkt. Tot een overgang kwam het niet en dat heeft ook een reden: een prijskaartje van 100 miljoen euro. "In de zomer was het Koulibaly zelf die dergelijke aanbiedingen afwees, want hij is gelukkig in Napels en de fans houden van hem. Ancelotti wenste hem ook voor geen enkele prijs te laten gaan, ook al waren er enorme aanbiedingen. Napoli maakt bovendien winst en heeft geen nood aan het verkopen van spelers", aldus De Martino.


De Europese grootmachten polsten al meermaals naar Koulibaly.
Anele hoopt dat hij op een dag in de Premier League zal spelen. "Hij heeft laten zien dat hij samen met Virgil van Dijk één van de beste centrale verdedigers ter wereld is. Hij is vanaf dag één goed bezig bij Napoli en het is dan ook logisch dat grote teams hem willen. Hij is 100 miljoen euro waard en zijn leeftijd spreekt nog in zijn voordeel. Ik zou hem graag in de Premier League aan het werk zien."

Na vijf jaar keert Koulibaly vanavond dus terug naar Genk. Anele had wel verwacht dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. "Ik ben zeker niet verrast dat hij een topper is geworden, want het was echt iemand die beter wou worden. Hij was leergierig en luisterde naar de ervaren spelers. Daarnaast was het ook een echte winnaar, zelfs op training, en dat was een teken dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. Het was een eer om hem als ploegmaat te hebben en ik ben zeer trots op hem. Ik wens hem het allerbeste."

LEES OOK: 'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Moet Koulibaly na het seizoen de overstap naar een club à la Real Madrid maken?

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

42
42
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

108
108
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

199
199
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

94
94
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

436
436
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

150
150
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

395
395
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

137
137
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

663
663
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

206
206
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

630
630
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

511
511
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

179
179
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

346
346
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1108
1108
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

442
442
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

316
316
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

455
455
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

395
395
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

276
276
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

210
210
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

467
467
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

378
378
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

151
151
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

133
133

Meer sportnieuws