'Duiker' Mertens krijgt volle lading in Italiaanse pers

door
'Duiker' Mertens krijgt volle lading in Italiaanse pers

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli het seizoen aangevat met een spectaculaire zege tegen Fiorentina: 3-4. Dries Mertens speelde daarin een hoofdrol met onder meer een fraai doelpunt. Maar daags nadien krijgt de Rode Duivel ook de volle lading in de Italiaanse pers.


Vijf minuten na zijn doelpunt ging Mertens immers neer in de zestien en versierde zo de strafschop die leidde tot de 1-2. Maar uit herhaling bleek dat zijn tegenstander er net alles aan deed om de Rode Duivel niet te raken en dat Mertens wel erg gretig naar de strafschop op zoek ging. Toch besloot de VAR om niet in te grijpen en zette Lorenzo Insigne de elfmeter gewoon om, met alle gevolgen van dien.

De Italiaanse media zijn dan ook scherp voor de wedstrijdleiding, maar Mertens wordt evenmin gespaard. Bij La Gazzetta dello Sport vindt men zelfs dat onze landgenoot bestraft moest worden. "Scheidsrechter Massa en vooral videoref Valeri namen simpelweg een verkeerde beslissing. Het contact tussen Mertens en Castrovilli wordt uitgelokt door de Belgische spits, die gewoon uitpakt met een flagrante duik. Mertens had geel verdiend voor een duik, geen strafschop."

Bij Sky Italia klinkt ongeveer hetzelfde verhaal. "De speler van Fiorentina trok zijn been terug om Mertens niet te raken. De speler van Napoli zocht zelf het contact, maar kreeg dus wel een strafschop." En Fiorentina-trainer Vincenzo Montella moest al helemaal op zijn tanden bijten. "Jullie moeten mij eens uitleggen waarom het penalty was bij Mertens. Dat was een zuivere schwalbe en niemand die iets zei. De referee vond het een overtreding, maar er is toch een videoref. Waarom gebruikt hij die dan niet?"

Schwalbe of niet?

LEES OOK: Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

Schwalbe van Mertens?

Meest recent

Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

8
8
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

111
111
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

12
12
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

154
154
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

116
116
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

189
189
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

173
173
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

299
299
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

316
316
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

262
262
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

222
222
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

99
99
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

148
148
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

225
225
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

116
116
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1040
1040
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

76
76
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

37
37
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

96
96
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

528
528
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

132
132
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

43
43
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

448
448
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

163
163
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

224
224

Meer sportnieuws