'Duiker' Mertens krijgt volle lading in Italiaanse pers

door
'Duiker' Mertens krijgt volle lading in Italiaanse pers

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli het seizoen aangevat met een spectaculaire zege tegen Fiorentina: 3-4. Dries Mertens speelde daarin een hoofdrol met onder meer een fraai doelpunt. Maar daags nadien krijgt de Rode Duivel ook de volle lading in de Italiaanse pers.


Vijf minuten na zijn doelpunt ging Mertens immers neer in de zestien en versierde zo de strafschop die leidde tot de 1-2. Maar uit herhaling bleek dat zijn tegenstander er net alles aan deed om de Rode Duivel niet te raken en dat Mertens wel erg gretig naar de strafschop op zoek ging. Toch besloot de VAR om niet in te grijpen en zette Lorenzo Insigne de elfmeter gewoon om, met alle gevolgen van dien.

De Italiaanse media zijn dan ook scherp voor de wedstrijdleiding, maar Mertens wordt evenmin gespaard. Bij La Gazzetta dello Sport vindt men zelfs dat onze landgenoot bestraft moest worden. "Scheidsrechter Massa en vooral videoref Valeri namen simpelweg een verkeerde beslissing. Het contact tussen Mertens en Castrovilli wordt uitgelokt door de Belgische spits, die gewoon uitpakt met een flagrante duik. Mertens had geel verdiend voor een duik, geen strafschop."

Bij Sky Italia klinkt ongeveer hetzelfde verhaal. "De speler van Fiorentina trok zijn been terug om Mertens niet te raken. De speler van Napoli zocht zelf het contact, maar kreeg dus wel een strafschop." En Fiorentina-trainer Vincenzo Montella moest al helemaal op zijn tanden bijten. "Jullie moeten mij eens uitleggen waarom het penalty was bij Mertens. Dat was een zuivere schwalbe en niemand die iets zei. De referee vond het een overtreding, maar er is toch een videoref. Waarom gebruikt hij die dan niet?"

Schwalbe of niet?

LEES OOK: 'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Schwalbe van Mertens?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

36
36
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

36
36
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

58
58
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

28
28
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

124
124
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

242
242
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

75
75
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

136
136
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

462
462
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

112
112
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

76
76
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

200
200
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

390
390
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

183
183
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

61
61
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

258
258
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

255
255
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

213
213
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

77
77
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

171
171
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

512
512
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

84
84
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

154
154
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

107
107

Meer sportnieuws