'Duiker' Mertens krijgt volle lading in Italiaanse pers

door
'Duiker' Mertens krijgt volle lading in Italiaanse pers

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli het seizoen aangevat met een spectaculaire zege tegen Fiorentina: 3-4. Dries Mertens speelde daarin een hoofdrol met onder meer een fraai doelpunt. Maar daags nadien krijgt de Rode Duivel ook de volle lading in de Italiaanse pers.


Vijf minuten na zijn doelpunt ging Mertens immers neer in de zestien en versierde zo de strafschop die leidde tot de 1-2. Maar uit herhaling bleek dat zijn tegenstander er net alles aan deed om de Rode Duivel niet te raken en dat Mertens wel erg gretig naar de strafschop op zoek ging. Toch besloot de VAR om niet in te grijpen en zette Lorenzo Insigne de elfmeter gewoon om, met alle gevolgen van dien.

De Italiaanse media zijn dan ook scherp voor de wedstrijdleiding, maar Mertens wordt evenmin gespaard. Bij La Gazzetta dello Sport vindt men zelfs dat onze landgenoot bestraft moest worden. "Scheidsrechter Massa en vooral videoref Valeri namen simpelweg een verkeerde beslissing. Het contact tussen Mertens en Castrovilli wordt uitgelokt door de Belgische spits, die gewoon uitpakt met een flagrante duik. Mertens had geel verdiend voor een duik, geen strafschop."

Bij Sky Italia klinkt ongeveer hetzelfde verhaal. "De speler van Fiorentina trok zijn been terug om Mertens niet te raken. De speler van Napoli zocht zelf het contact, maar kreeg dus wel een strafschop." En Fiorentina-trainer Vincenzo Montella moest al helemaal op zijn tanden bijten. "Jullie moeten mij eens uitleggen waarom het penalty was bij Mertens. Dat was een zuivere schwalbe en niemand die iets zei. De referee vond het een overtreding, maar er is toch een videoref. Waarom gebruikt hij die dan niet?"

Schwalbe of niet?

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

Schwalbe van Mertens?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

12
12
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

100
100
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

75
75
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

122
122
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

53
53
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

13
13
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

59
59
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

55
55
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

97
97
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

139
139
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

138
138
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

128
128
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

95
95
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

379
379
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

101
101
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

57
57
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

209
209
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

233
233
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

314
314
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

167
167
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

210
210
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

455
455
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

113
113

Meer sportnieuws