'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

door
'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

Normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich binnen een tweetal weken terug op gang, maar die competitiestart staat plots serieus onder voorbehoud. Zo is de juridische strijd rond de veelbesproken matchfixing-affaire nog niet gestreden. K Beerschot VA haalde vrijdagavond immers zijn gelijk voor de rechtbank.


Het BAS stelde eerder deze week dat KV Mechelen dan toch in de Jupiler Pro League mag aantreden. Daarvoor werd niet gekeken naar of de club al dan niet schuldig is, wel naar de gevolgde procedures en het letterlijke naleven van het bondsreglement. Dat laatste bleek onvoldoende gedaan en dus mocht Malinwa vieren. Beerschot werd na maanden afwachten dan weer verplicht om in 1B te blijven. Maar daar legden de Antwerpenaren zich dus niet bij neer.

De club spande een eenzijdig verzoekschrift aan en kreeg gelijk van de rechtbank. Het BAS zal dus eerst een uitspraak moeten doen over de schuld van KV Mechelen, normaal gezien had het daar nog een tot eind augustus voor. De gevolgen van deze uitspraak zijn dan ook vrij zwaar. Zo wordt de competitiestart mogelijk uitgesteld en komt de speelkalender dus in gedrang. Dit kan voorkomen worden als het BAS eerder uitspraak doet.

UPDATE 15u08
Het lijkt erop dat de competitie dan toch op voorziene datum van start zal kunnen gaan. Bij de RTBF sprak men immers een bron die dicht bij het dossier staat. Die bron stelt dat het BAS een uitspraak zal doen vóór 26 juli, de dag van de eerste competitiewedstrijd. Wat er zal gebeuren als KVM schuldig wordt bevonden is niet bekend. Beerschot eist in dat geval terugzetting naar 1B of een seizoen inactiviteit van de eerste ploeg bij Malinwa.

LEES OOK: 'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

Als KVM schuldig wordt bevonden, mag de ploeg niet promoveren ...

Meest recent

Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

0
0
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

49
49
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

40
40
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

130
130
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

75
75
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

144
144
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

541
541
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

117
117
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

515
515
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

347
347
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

389
389
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

234
234
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

305
305
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

583
583
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

642
642
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

497
497
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

263
263
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

516
516
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

496
496
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

442
442
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

512
512
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

502
502
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

628
628
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

768
768
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

41
41

Meer sportnieuws