'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

door
'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

Normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich binnen een tweetal weken terug op gang, maar die competitiestart staat plots serieus onder voorbehoud. Zo is de juridische strijd rond de veelbesproken matchfixing-affaire nog niet gestreden. K Beerschot VA haalde vrijdagavond immers zijn gelijk voor de rechtbank.


Het BAS stelde eerder deze week dat KV Mechelen dan toch in de Jupiler Pro League mag aantreden. Daarvoor werd niet gekeken naar of de club al dan niet schuldig is, wel naar de gevolgde procedures en het letterlijke naleven van het bondsreglement. Dat laatste bleek onvoldoende gedaan en dus mocht Malinwa vieren. Beerschot werd na maanden afwachten dan weer verplicht om in 1B te blijven. Maar daar legden de Antwerpenaren zich dus niet bij neer.

De club spande een eenzijdig verzoekschrift aan en kreeg gelijk van de rechtbank. Het BAS zal dus eerst een uitspraak moeten doen over de schuld van KV Mechelen, normaal gezien had het daar nog een tot eind augustus voor. De gevolgen van deze uitspraak zijn dan ook vrij zwaar. Zo wordt de competitiestart mogelijk uitgesteld en komt de speelkalender dus in gedrang. Dit kan voorkomen worden als het BAS eerder uitspraak doet.

UPDATE 15u08
Het lijkt erop dat de competitie dan toch op voorziene datum van start zal kunnen gaan. Bij de RTBF sprak men immers een bron die dicht bij het dossier staat. Die bron stelt dat het BAS een uitspraak zal doen vóór 26 juli, de dag van de eerste competitiewedstrijd. Wat er zal gebeuren als KVM schuldig wordt bevonden is niet bekend. Beerschot eist in dat geval terugzetting naar 1B of een seizoen inactiviteit van de eerste ploeg bij Malinwa.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Als KVM schuldig wordt bevonden, mag de ploeg niet promoveren ...

Meest recent

Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

1
1
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

14
14
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

29
29
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

166
166
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

61
61
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

98
98
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

245
245
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

58
58
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

25
25
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

123
123
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

343
343
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

279
279
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

451
451
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

415
415
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

371
371
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

166
166
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

414
414
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

311
311
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

813
813
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

414
414
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

66
66

Meer sportnieuws