'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

door
'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

Normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich binnen een tweetal weken terug op gang, maar die competitiestart staat plots serieus onder voorbehoud. Zo is de juridische strijd rond de veelbesproken matchfixing-affaire nog niet gestreden. K Beerschot VA haalde vrijdagavond immers zijn gelijk voor de rechtbank.


Het BAS stelde eerder deze week dat KV Mechelen dan toch in de Jupiler Pro League mag aantreden. Daarvoor werd niet gekeken naar of de club al dan niet schuldig is, wel naar de gevolgde procedures en het letterlijke naleven van het bondsreglement. Dat laatste bleek onvoldoende gedaan en dus mocht Malinwa vieren. Beerschot werd na maanden afwachten dan weer verplicht om in 1B te blijven. Maar daar legden de Antwerpenaren zich dus niet bij neer.

De club spande een eenzijdig verzoekschrift aan en kreeg gelijk van de rechtbank. Het BAS zal dus eerst een uitspraak moeten doen over de schuld van KV Mechelen, normaal gezien had het daar nog een tot eind augustus voor. De gevolgen van deze uitspraak zijn dan ook vrij zwaar. Zo wordt de competitiestart mogelijk uitgesteld en komt de speelkalender dus in gedrang. Dit kan voorkomen worden als het BAS eerder uitspraak doet.

UPDATE 15u08
Het lijkt erop dat de competitie dan toch op voorziene datum van start zal kunnen gaan. Bij de RTBF sprak men immers een bron die dicht bij het dossier staat. Die bron stelt dat het BAS een uitspraak zal doen vóór 26 juli, de dag van de eerste competitiewedstrijd. Wat er zal gebeuren als KVM schuldig wordt bevonden is niet bekend. Beerschot eist in dat geval terugzetting naar 1B of een seizoen inactiviteit van de eerste ploeg bij Malinwa.

LEES OOK: Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

🚀

Als KVM schuldig wordt bevonden, mag de ploeg niet promoveren ...

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

7
7
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

44
44
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

57
57
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

33
33
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

212
212
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

118
118
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

396
396
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

154
154
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

198
198
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

432
432
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

670
670
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

304
304
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

659
659
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

369
369
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

582
582
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

526
526
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

424
424
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

575
575
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333

Meer sportnieuws