'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

door
'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

Normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich binnen een tweetal weken terug op gang, maar die competitiestart staat plots serieus onder voorbehoud. Zo is de juridische strijd rond de veelbesproken matchfixing-affaire nog niet gestreden. K Beerschot VA haalde vrijdagavond immers zijn gelijk voor de rechtbank.


Het BAS stelde eerder deze week dat KV Mechelen dan toch in de Jupiler Pro League mag aantreden. Daarvoor werd niet gekeken naar of de club al dan niet schuldig is, wel naar de gevolgde procedures en het letterlijke naleven van het bondsreglement. Dat laatste bleek onvoldoende gedaan en dus mocht Malinwa vieren. Beerschot werd na maanden afwachten dan weer verplicht om in 1B te blijven. Maar daar legden de Antwerpenaren zich dus niet bij neer.

De club spande een eenzijdig verzoekschrift aan en kreeg gelijk van de rechtbank. Het BAS zal dus eerst een uitspraak moeten doen over de schuld van KV Mechelen, normaal gezien had het daar nog een tot eind augustus voor. De gevolgen van deze uitspraak zijn dan ook vrij zwaar. Zo wordt de competitiestart mogelijk uitgesteld en komt de speelkalender dus in gedrang. Dit kan voorkomen worden als het BAS eerder uitspraak doet.

UPDATE 15u08
Het lijkt erop dat de competitie dan toch op voorziene datum van start zal kunnen gaan. Bij de RTBF sprak men immers een bron die dicht bij het dossier staat. Die bron stelt dat het BAS een uitspraak zal doen vóór 26 juli, de dag van de eerste competitiewedstrijd. Wat er zal gebeuren als KVM schuldig wordt bevonden is niet bekend. Beerschot eist in dat geval terugzetting naar 1B of een seizoen inactiviteit van de eerste ploeg bij Malinwa.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

Als KVM schuldig wordt bevonden, mag de ploeg niet promoveren ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

83
83
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

174
174
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

98
98
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

182
182
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

91
91
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

82
82
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

161
161
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

63
63
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

268
268
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

256
256
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

267
267
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

621
621
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

96
96
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

335
335
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

465
465
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

101
101
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

357
357
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

244
244
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

597
597
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

319
319
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

450
450
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

412
412
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws