'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

2095 stemmen
'BAS grijpt in om uitstel competitiestart te voorkomen'

Normaal gezien trekt de Jupiler Pro League zich binnen een tweetal weken terug op gang, maar die competitiestart staat plots serieus onder voorbehoud. Zo is de juridische strijd rond de veelbesproken matchfixing-affaire nog niet gestreden. K Beerschot VA haalde vrijdagavond immers zijn gelijk voor de rechtbank.


Het BAS stelde eerder deze week dat KV Mechelen dan toch in de Jupiler Pro League mag aantreden. Daarvoor werd niet gekeken naar of de club al dan niet schuldig is, wel naar de gevolgde procedures en het letterlijke naleven van het bondsreglement. Dat laatste bleek onvoldoende gedaan en dus mocht Malinwa vieren. Beerschot werd na maanden afwachten dan weer verplicht om in 1B te blijven. Maar daar legden de Antwerpenaren zich dus niet bij neer.

De club spande een eenzijdig verzoekschrift aan en kreeg gelijk van de rechtbank. Het BAS zal dus eerst een uitspraak moeten doen over de schuld van KV Mechelen, normaal gezien had het daar nog een tot eind augustus voor. De gevolgen van deze uitspraak zijn dan ook vrij zwaar. Zo wordt de competitiestart mogelijk uitgesteld en komt de speelkalender dus in gedrang. Dit kan voorkomen worden als het BAS eerder uitspraak doet.

UPDATE 15u08
Het lijkt erop dat de competitie dan toch op voorziene datum van start zal kunnen gaan. Bij de RTBF sprak men immers een bron die dicht bij het dossier staat. Die bron stelt dat het BAS een uitspraak zal doen vóór 26 juli, de dag van de eerste competitiewedstrijd. Wat er zal gebeuren als KVM schuldig wordt bevonden is niet bekend. Beerschot eist in dat geval terugzetting naar 1B of een seizoen inactiviteit van de eerste ploeg bij Malinwa.

LEES OOK: 'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

🚀

Als KVM schuldig wordt bevonden, mag de ploeg niet promoveren ...

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

51
51
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

78
78
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

97
97
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

46
46
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

48
48
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

89
89
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

259
259
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

57
57
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

30
30
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

182
182
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

117
117
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

647
647
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

141
141
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

482
482
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

672
672
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

419
419
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

520
520

Meer sportnieuws