Het voorbije seizoen leende RSC Anderlecht maar liefst elf spelers uit aan tal van verschillende clubs. Het meerendeel van het huurlingenlegioen heeft geen toekomst meer bij de Belgische recordkampioen en zal normaliter niet meer bij paars-wit spelen.
Sportief manager Michaël Verschueren benadrukte dat voor iedere overbodige speler een oplossing zal gezorgd worden. Anderlecht wil niemand van hun spelers aan hun lot overlaten. Zo ook niet bij Josué Sa, de Portugese verdediger die vorig seizoen werd uitgeleend aan het Turkse Kasimpasa. Daar begon hij veelbelovend, maar zakte hij naar het eind van het seizoen toe wat terug.
Het Nieuwsblad weet dat Sa aangeboden werd - door zijn makelaar of door Anderlecht? - aan de Griekse topclub Olympiakos. De marktwaarde van de Portugees bedraagt 1,2 miljoen euro, maar het wordt afwachten of de Grieken zelf openstaan voor zijn komst.
UPDATE 27/06
Slecht nieuws voor Anderlecht. Het Nieuwsblad weet dat Josué Sa door de club werd aangeboden bij Olympiakos. Volgens de krant gaat de Griekse topclub echter niet in op het aanbod van paars-wit. Anderlecht moet dus op zoek naar een andere oplossing om de 27-jarige Sa te verkopen, hij heeft nog een contract tot en met 2021 bij Anderlecht. Kasimpasa lichtte vorig seizoen de aankoopoptie in zijn huurcontract niet.
Olivier Plancke