Onthutsende verhalen over Hein: "Moest Onyekuru en Stanciu niet"

3298 stemmen
Onthutsende verhalen over Hein:

Hein Vanhaezebrouck wist bij RSC Anderlecht de grote verwachtingen niet in te lossen en was er een grote flop. Keeperstrainer Max de Jong is geen fan van de coach en kwam met enkele onthutsende verhalen over Vanhaezebrouck.


"Hij was een aangename man, maar als coach had ik meer verwacht. Zijn wil was wet en hij luisterde niet naar zijn assistenten. Ik had gehoord dat hij tactisch sterk was, maar veel spelers verloren zijn kwaliteiten onder hem. Hij liet beelden zien van Gent-Tottenham om te laten zien dat zijn tactiek werkt, maar de spelers van Anderlecht hadden daar geen interesse in. Ze voelden zich klein na die beelden", aldus De Jong aan La Dernière Heure.

"Zijn theorie was ook te ingewikkeld. De ene week moest de speler die de hoekschop nam achter zijn oor krabben om als teken te geven dat de bal aan de tweede paal kwam en de andere week moest hij de bal twee keer laten stuiteren als teken dat de bal aan de tweede paal ging komen. De spelers wisten niet meer wat denken, hun hoofd stak vol instructies."

Geen geloof in Onyekuru en Stanciu
Het is algemeen bekend dat Vanhaezebrouck geen grote fan is van 'artiesten'. Vraag maar aan jongens als Mbark Boussoufa, Nicolae Stanciu & co. "Hij wilde af van Teodorczyk, maar het seizoen nadien kloeg hij dat Teo verkocht was. Hij wilde Harbaoui en Thelin ook niet meer, maar die scoorden wel 70 goals. Onyekuru moest hij ook niet. Als hij hem had geselecteerd aan het eind van het seizoen, dan was die meegegaan naar het WK en speelde hij nadien nog een jaar voor Anderlecht. En dan Stanciu... Hij bekeek hem zelfs niet, ook al liet die ongelooflijke dingen zien op training."

Vanhaezebrouck had over alles een mening. "Hij onderbrak zelfs mijn keeperstrainingen om mij te vertellen hoe ik het moest doen. Mijn doelmannen keken met grote ogen..."

LEES OOK: Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

Zal Vanhaezebrouck ooit opnieuw slagen bij een Belgische topclub?

Meest recent

'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

25
25
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

17
17
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

150
150
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

84
84
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

73
73
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

352
352
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

291
291
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

290
290
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

81
81
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

537
537
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

108
108
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

348
348
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

48
48
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

86
86
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

134
134
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

275
275
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

858
858
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

232
232
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

340
340
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

467
467
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

94
94
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

572
572
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

113
113

Meer sportnieuws